Як черкасцям врятувати найголовніший фільтр організму від хвороб.
Печінка – другий найважливіший орган після серця. Саме вона дає організму можливість повноцінно жити, нейтралізує негативний вплив ліків, довкілля, поганого харчування. Хвороби печінки й нерозривно пов’язаного з нею жовчного міхура підривають основу здоров’я людини і позначаються на роботі інших органів. Як поліпшити стан печінки, позбавитися від недуг, звільнити організм від шкідливих речовин підкаже головний гастроентеролог Черкаської області Василь Аржаєв.
– Печінка – це біохімічна лабораторія організму, "виробничий центр", який постачає будівельний матеріал для зростання та оновлення наших тканин, – говорить лікар. – У печінки є феноменальна здатність до відновлення клітин. Проте, незважаючи на цю виняткову властивість, при постійній дії несприятливих факторів спостерігається порушення основних функцій печінки та розвиток гепатиту.
Напружений ритм життя сучасної людини, неправильне харчування, зловживання спиртним, брак вітамінів, віруси гепатиту, ожиріння викликають різноманітні хвороби печінки. Дуже шкідлива для цього органа жирна та пряна їжа. Велика кількість жиру збільшує навантаження на травну систему і печінку, що негативно позначається на їхній роботі.
Не лише тваринний, але і рослинний жир може бути шкідливим для печінки. У жодному разі не можна багаторазово використовувати рослинну олію для смажіння. Вона легко окислюється і стає отрутою не лише для нирок і печінки, але й для серцево-судинної системи.
– Нерідко причиною порушень роботи печінки стає "нешкідливе" бажання виправити недоліки власної фігури без консультації з фахівцем-дієтологом, – наголошує Василь Аржаєв. – Адже невдахи експериментатори впевнені, що іншими способами вони не зможуть розлучитися із зайвими кілограмами. Проте різка втрата ваги згубно впливає на печінку. Оптимальний для здоров’я печінки темп схуднення – не більше одного кілограма на місяць.
Зверніть увагу на такі симптоми
Багато хто вважає, якщо не болить у правому боці, а білки очей не пожовтіли, значить, з печінкою все гаразд. Проте дуже часто печінка страждає тихо.
Дійсно, гіркота в роті, пожовтілі білки очей, болючість при глибокому натисненні на праве підребер’я, а інколи й відчутне збільшення самої печінки в розмірах є помітними симптомами численних хвороб печінки. На тлі жовтухи, особливо тривалої, з’являється свербіж. Це свідчить про підвищення кількості компонентів жовчі в крові. Також дуже часто спостерігається слабкість, головний біль, швидка стомлюваність, зниження працездатності. У жінок можуть бути порушення менструального циклу, а у чоловіків – імпотенція.
– Що раніше ви почнете лікування, то більше шансів на його успіх, – радить гастроентеролог. – Тож при виявленні хоча б двох з перелічених симптомів вам потрібно звернутися до лікаря і перевірити стан печінки за допомогою УЗД і біохімічних аналізів крові.
Що "любить" печінка
Перш за все її "другом" є здорова їжа. Повсякденними продуктами на вашому столі мають бути морква, капуста (ліпше білокачанна і цвітна), буряк, помідори, огірки, кабачки, гарбуз, петрушка, кріп. З білкових продуктів переважно нежирна риба (форель, тріска, судак, короп), з м’яса – телятина або індичка. Корисні нежирні молочні продукти: сири, кефір, свіже молоко, а також не круто зварені яйця. Зі всіх продуктів харчування найцінніший продукт для печінки – це мед. Борщі та супи мають бути ненаваристими та без гострих приправ. Салати, рагу слід заправляти рослинною олією. Воду необхідно пити очищену через фільтр або джерельну.
Що не "любить" печінка
А не "любить" печінка маринованого, копченого, солодкого, гострих страв, оцту, гірчиці, хрону, редьки, часнику, сала, жирного м’яса (особливо свинини й баранини), м’яса гусака і качки, кислих ягід та фруктів (журавлини, ківі), щавлю, бобових, міцної кави без молока, газованих, спиртних напоїв, включаючи пиво.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Що любить і не любить наша печінка"