Як не помилитися у виборі цього аксесуара?
Відповідає продавець-консультант магазину "Будинок оптики " у м. Черкаси Тетяна Слюсар:
– Обираючи окуляри, необхідно чітко знати, для чого вони вам потрібні. Офтальмологи радять обирати сонячні окуляри з лінзами нейтральних кольорів, які не дратують око і не впливають на сітківку: сірого чи коричневого. Для звичайного носіння можна обрати окуляри з сірими лінзами. Для водіїв підійдуть окуляри з коричневими лінзами збільшеної контрастності. Якщо у людини не дуже хороший зір, то можна придбати градієнтно зафарбовані окуляри (верхня частина лінзи темна, нижня – світла) або окуляри з фотохромними лінзами (на сонці темні, в приміщенні світлі).
Сонячні окуляри, лінзи яких виготовлені з пластику, безпечніші, ніж з лінзами зі скла – вони не так б’ються. Але пластикові легко дряпаються і дещо спотворюють об’єкти, які розглядають крізь них. Скло більше підходить людям, котрі погано бачать. До речі, якість пластикових лінз можна визначити самостійно. Покладіть лінзу на тканину з квадратним переплетенням ниток. Що кращі окуляри, то менше буде спотворюватися структура тканини, вкрита лінзою. Другий, "ультрафіолетовий", тест вимагає часу для носіння – ділянка навколо очей, захищених якісними окулярами, залишиться незасмаглою. Це важливо, адже чутлива шкіра навколо очей потребує особливого захисту від сонця.
Багато хто обирає сонцезахисні окуляри, виходячи з привабливості або оригінальності оправи. Справді, оправа – важливий елемент "дизайну" вашого обличчя. Однак не треба забувати, що краса красою, але не менш важливо почуватися комфортно. Ви ж не будете носити тісні туфлі – оправа також не повинна тиснути або бути занадто жорсткою, а тим паче з гострими кутами, задирками тощо.
Наразі всі окуляри, які мають сертифікат, паспорт, а також продаються разом із футляром та спеціальною серветкою, повністю захищають від ультрафіолетового опромінення та мають ударостійкі полімерні лінзи. Тому, якщо у вас немає запасних очей, я не раджу купувати окуляри на сумнівних лотках, де часто продають підробки. Адже в "несправжніх" окулярах можна заробити опік сітківки ока й навіть ранню катаракту. Затемнені, проте не оброблені відповідним чином окуляри обманюють зіниці. Ті звикають до штучної темряви та розширюються. Відтак стають більш вразливими до ультрафіолетового проміння. Сьогодні в моді окуляри "а ля 80-ті": круглі, квадратні, крапельки. Людям з нестандартним обличчям підійдуть оправи з носоупором. Ми привозимо окуляри з Італії, Кореї, США, є й вироби з України. Ціни – від 350 гривень і вище.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Обираємо сонцезахисні окуляри правильно"