У черкаському спорті одночасно існує низка протиріч: торік Черкаси стали найспортивнішим містом України, зараз же ми бачимо, як розформовується єдиний в області професійний футбольний клуб "Дніпро".
Та й відома баскетбольна команда "Черкаські Мавпи" й далі розчаровує своїх уболівальників. Адже в сезоні 2008–2009 клуб знову залишився без нагород і ризикує втратити всіх своїх легіонерів. Ми вирішили дізнатися, яка ж насправді ситуація у цих клубів?
Як бути з ФК "Дніпро"?
Гравцям команди заборгували зарплату за 5 місяців, їм немає за що харчуватися, тренуватись і грати. Вболівальники вирішили підтримати "Дніпро" та провели акцію "Врятуймо черкаський футбол!" Учасники акції написали листа губернатору Черкащини Олександру Черевку, президентові Федерації футболу України Григорію Суркісу та президенту УЄФА Мішелю Платіні. Просять забезпечити харчування та проживання улюбленої команди, а також скасувати орендну плату за стадіон. Проте влада міста й області утримувати команду не може.
– Футбольний клуб "Дніпро" – приватна структура, й фінансувати її з бюджету не можуть, – зазначив начальник управління сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль. – Проте ми не залишилися байдужими. З минулої осені була домовленість з ВАТ "Черкаський автобус", котрий хотів викупити контрольний пакет акцій. Але складна фінансова ситуація в країні не дала цього зробити. Наразі це підприємство скорочує працівників.
За словами заступника начальника управління сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації Юрія Мрачковського, щоб держава змогла допомогти ФК "Дніпро", необхідно змінити юридичний статус клубу з приватного на муніципальний (тобто співзасновником є обласна чи міська влада). Тоді б можна було отримувати кошти з бюджету. Наприклад, такі клуби є в Одесі, Миколаєві. Але керівництво "Дніпра" відмовляється від цього.
– Також про що думали власники клубу, коли формували видатки на рік, купуючи дорогих гравців. Ми пропонували переглянути місцевих обдарованих футболістів, але нас навіть не хотіли слухати. Зараз же наші хлопці виступають за "Таврію" та інші відомі команди, – говорить Юрій Станіславович.
І не секрет, що чотири гравці "Дніпра" перейшли працювати до інших футбольних клубів, а сума одного трансферу коштує не менше 100 тисяч гривень. Однак ніхто не бачив документів, які регламентують розміри цих компенсацій за гравців.
– Також дивним є обурення власників з приводу плати за оренду Центрального стадіону в Черкасах. Адже ж інші приватні теж платять, – зазначає Юрій Мрачковський.
Схожа ситуація прослідковується й в інших видах спорту, проблеми яких варті окремої уваги.
Баскетбольні уболівальники відстояли свого легіонера
На відміну від ФК "Дніпро", котрий не має належного фінансування, у "Черкаських Мавп" краща ситуація. Новина про відхід з команди центрового легіонера Мільяна Пуповіча, який, на думку уболівальників, став найкращим гравцем команди, дуже здивувала фанів і змусила звернутись до керівництва клубу.
Уболівальники запропонували переглянути це рішення і повернути Міцко назад у команду. Власники швидко відреагували і запевнили, що уже є домовленість між легіонером та клубом. Наприкінці червня Пуповіч приїде в Черкаси, щоб укласти контракт. Також стало відомо, що клуб збирається повернути легенд черкаського баскетболу Артура Джонсона та Боббі Діксона, які, можливо, у наступному сезоні одягнуть оранжеві майки. Поки що невідома ситуація з Андрієм Корочкіним, якщо він не поїде за кордон, то, ймовірно, знову гратиме за "Черкаських Мавп".
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Хто допоможе черкаському спорту: бізнес чи держава?"