Свинячий грип – це вірусна хвороба, яка передається від людини до людини.
Її збудником є вірус грипу типу А підтипу H1N1. Основними її симптомами є: раптове підвищення температури тіла більше 380С (або й без), біль у горлі, головний біль, фарингіт, кашель, затруднене дихання, біль у м’язах, інколи блювота, діарея.
Хоча в Україні ситуація поки що спокійна і випадків зараження виявлено не було, все ж необхідно дотримуватися деяких правил, щоб запобігти поширенню вірусу. З цим нам допоможе заступник головного державного санітарного лікаря Черкаської області Микола Тищук.
Щоб залишитися здоровим
– По можливості відкладіть ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань на свинячий грип. У першу чергу відмовтесь від візитів у США та Мексику, – наголошує лікар.
Якщо ж поїздку в країну, де зареєстровані випадки захворювань, не можна відкласти, будьте насторожі: не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд з людьми із ознаками респіраторного захворювання. Не зайвою стане чотиришарова марлева пов’язка або хірургічна маска.
– Коли ви менш ніж 10 днів тому повернулися із країни, де виявлено свинячий грип, будьте особливо уважні до свого здоров’я. При появі симптомів ГРВІ: температури, кашлю, нежитю, порушень функції кишківника та м’язових болей – негайно звертайтесь до лікаря, – зазначає Микола Тищук.
Придивіться до своїх рідних та близьких
Якщо після повернення з-за кордону в них виникнуть симптоми застуди – негайно ізолюйте хворого в окрему кімнату, а для контакту з ним використовуйте марлеву маску, викличте лікаря. Після спілкування з хворим необхідно ретельно вимити руки з милом, прочистити носові ходи, прополоскати рота кип’яченою водою. Також у хворого на грип має бути свій посуд, рушник, засоби особистої гігієни. Постійно провітрюйте приміщення, в якому перебуває хворий та проводьте вологе прибирання.
– У зв’язку з тим, що вірус свинячого грипу передається переважно повітряно-крапельним шляхом, необхідно дотримуватися санітарно-протиепідемічного режиму, передбаченого при епідеміях респіраторних вірусних інфекцій, – радить Микола Тищук.
Слідкуйте і за своєю поведінкою. Коли ви кашляєте та чхаєте затуляйте ніс та рот хустинкою, яку після використання необхідно викинути у смітник. Частіше мийте руки з милом, протирайте їх вологими спиртовими серветками.
Свині не такі вже й небезпечні
– Даних про передачу свинячого грипу людям в результаті вживання ними в їжу належним чином обробленої і приготованої свинини немає. Вірус свинячого грипу гине при температурі 70°C, тож просто слід дотримуватися загальних порад приготування свинини й інших видів м’яса, – каже Микола Тищук.
Чи є ліки?
Звичайно, вакцини від свинячого грипу поки що не існує, але відомо, що найбільші фармацевтичні компанії активно працюють у цьому напрямку. Але на цю роботу піде, щонайменше, півроку. Зараз усіх хворих, госпіталізованих з підозрою на свинячий грип, лікують за допомогою відомих противірусних препаратів.
* * *
Нині офіційні повідомлення про 1490 випадків інфікування грипом надійшли з 21 країни. З Мексики надійшло повідомлення про 822 підтверджені випадки захворювання, у тому числі 29 – з летальними наслідками.
Вам допоможуть:
У разі, якщо у вас виникнуть запитання щодо профілактики або лікування свинячого грипу, ви можете звернутися до свого лікаря, або зателефонувати у такі служби:
8 (0472) 45-02-22 – епідеміологічний відділ Черкаської обласної СЕС;
8 (044) 200-07-80 – "гаряча телефонна лінія" Міністерства охорони здоров’я України.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Як черкасцям відбити атаку свинячого грипу"