"Я купила мобільний телефон. Через кілька днів користування він зламався. У сервісному центрі його відремонтували. Однак через тиждень виникли такі самі проблеми. Після повторного невдалого ремонту я стала вимагати повернення грошей. Однак мені відмовили, посилаючись на те, що товар відремонтовано, а тому претензій бути не може. Чи правомірні такі дії з боку сервісного центру?"
Аліна П., смт Чорнобай
Навіть у тому випадку, якщо телефон справний, але з деяких причин не влаштовує споживача, його можна повернути у двотижневий термін. Так, згідно з законом, у разі придбання товару належної якості, який не задовольнив споживача за формою, габаритами, кольором, фасоном, розміром, споживач має право обміняти його або одержати назад гроші. При цьому на сезонні товари (одяг, хутряні вироби, взуття) гарантійний термін діє з початку відповідного сезону. Про це повідомляє Управління у справах захисту прав споживачів у Черкаській області, посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України №172 від 19.03.1994 р.
Якщо товар неякісний, тобто має недоліки, покупець має право на пропорційне зниження ціни чи безоплатне усунення недоліків товару в розумний строк, а таким є термін до чотирнадцяти днів. Продавець зобов’язаний повернути гроші за товар у тому разі, якщо недолік узагалі не може бути усуненим, усунення потребує понад чотирнадцять календарних днів або суттєво змінює товар. При обміні товару чи продукції його гарантійний строк обчислюється заново, починаючи з дня обміну. Вимога споживача про заміну товару на такий самий підлягає негайному задоволенню за наявності товару, а в разі виникнення потреби перевірки якості – протягом 14 днів або за домовленістю сторін.
Гроші, сплачені за товар, повертаються покупцю у день, коли він розриває угоду купівлі-продажу, а в разі неможливості повернути гроші у цей день – в інший, але не пізніше, ніж протягом семи днів. Протягом 14 днів з моменту висунення споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару або за згодою сторін в інший строк недоліки мають бути усунуті. При цьому на час ремонту за письмовою згодою споживача йому надається товар аналогічної марки незалежно від моделі. За кожний день затримки усунення недоліків понад 14 днів споживачеві виплачується недотримка в розмірі 1% вартості товару. Споживач має право пред’явити виробнику (продавцю) вимогу про безоплатне усунення недоліків товару після закінчення гарантійного строку протягом 10 років, якщо в товарі було виявлено недоліки, допущені з вини виробника.
Кабінетом Міністрів України встановлено також перелік товарів, які не підлягають обміну та поверненню. За інформацією Управління у справах захисту прав споживачів, до таких належать продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети гігієни, товари для фотографування, парфумерно-косметичні, пір’яно-пухові вироби, дитячі іграшки (м’які та гумові надувні), тюлегардинні і мереживні полотна, килимові вироби, білизна, панчішно-шкарпеткові вироби, друковані видання, перуки, товари для немовлят, інструменти для манікюру, педикюру, ювелірні вироби тощо. Тож слід пам’ятати, що тільки за наявності чека чи розписки продавця про продаж товару покупець може пред’явити претензію. В інакшому разі, навіть у суді, обміняти товар або повернути за нього гроші стає неможливим.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Коли товар можна повернути в магазин"