Інфекційні хвороби здавна були великою бідою людства. Епідемії забирали життя людей у значно більшій кількості, ніж війни та стихійні лиха. Є ця загроза й у наш час. Утім налякані нещодавніми нещасними випадками батьки прагнуть узагалі відмовитися від щеплень дітей.
Чим це може загрожувати – на це запитання ми попросили відповісти завідувача дитячого поліклінічного відділення №1 третьої міської клінічної лікарні Любов Гнатишак.
Життєво необхідно, щоб діти якомога раніше проходили вакцинацію. До того ж, важливо, щоб проходили весь курс вакцинації. В іншому разі щеплення можуть не дати бажаного ефекту, тобто в дитини не виробиться імунітет до низки інфекційних захворювань. Щеплення найефективніші, якщо їх виконують у зазначені терміни або якомога ближче до них. Якщо дитина з будь-якої причини не пройшла повний курс щеплень упродовж першого року життя, то це треба зробити якомога раніше.
Вакцинація захищає дітей від таких небезпечних хвороб, як туберкульоз, дифтерія, кашлюк, правець, кір, краснуха, епідпаротит, гепатит В, недуг, які спричиняє гемофільна паличка. Планову вакцинацію відкладають лише до завершення гострих проявів захворювання та загострення хронічних недуг.
Збудник дифтерії стійкий у зовнішньому середовищі. Джерелом цього збудника є хвора людина або носій токсичних штампів. Особливу небезпеку здоров’ю становлять бактеріоносії. Близько 90% випадків захворювань на дифтерію пов’язані з інфікуванням від них. Причинами летальності є міокардит, параліч дихальних м’язів, інфекційно-токсичний шок.
Кашлюкє бактеріальною інфекцією, яка передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини. Ця хвороба особливо небезпечна для дітей віком до двох років. Кашлюк може спричинити смерть або шкідливо впливати на подальший фізичний і психічний розвиток дитини.
Бактерія правця або її спори потрапляють у кров дитини через забруднені рани й без необхідного щеплення можуть призвести до смертельних наслідків.
Поліомієліт– тяжке інфекційне захворювання, що його супроводжує ураження нервової системи й розвиток паралічу.
Проведенням щеплення проти кору можна врятувати життя багатьох дітей. Ця недуга може призвести до ураження органів дихання, головного мозку.
Краснуха– захворювання, небезпечне насамперед ускладненнями. Якщо вагітна жінка занедужає на краснуху в першому триместрі вагітності, дитина народжується з вадами розвитку очей, слуху, серця; спостерігають затримку розумової діяльності.
Щеплення проти епідпаротиту захистить хлопчиків від ускладнень, які вже в дорослому віці призводять до безпліддя.
Захворюваність на гепатит В зростає в усьому світі. Вакцинація захищає дітей від цирозу печінки, який призводить до смерті.
Гемофільна інфекціяпередається повітряно-крапельним шляхом, зі слиною через іграшки й побутові предмети. До 40% дітей, які відвідують дитячі садочки, є її носіями, тому вони часто інфікують інших, а також повторно хворіють самі. Найвразливішими є діти віком до п’яти років. До 25% усіх випадків пневмоній і 15% бронхіту в дітей до п’яти років спричинює саме цей збудник. Найнебезпечніша форма захворювання – гнійний менінгіт.
Завдяки вакцинації у світі врятовано мільйони людських життів. Діти, яким вчасно зробили відповідне щеплення, захищені від хвороб, які часто призводять до каліцтва чи смерті.
Василь Худицький
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Захистіть дитину від інфекційних хвороб"