Біг допоможе черкащанам зміцнити м’язи всього тіла та значно поліпшити самопочуття.
Біг був і залишається одним із найдоступніших та найрезультативніших видів спорту. Для цих занять не потрібно підлаштовуватися під робочий графік чи спеціально кудись їхати.
Заради гарного самопочуття варто прокинутися трохи раніше, не полінуватися та вийти на пробіжку. Якщо ви будете бігати щодня, не зважаючи на примхи природи, у вас обов’язково підвищиться працездатність та зникне втомлюваність, адже заняття на свіжому повітрі дуже збадьорюють. До того ж, біг є профілактикою багатьох захворювань. Регулярні заняття – це захист від ожиріння, гіпертонії, атеросклерозу.
Детальніше про те, як підготуватися до занять бігом та поводитися під час них, розповідає інструктор з лікувальної фізкультури черкаського санаторію "Україна" Олена Шаповалова.
– Біг є оздоровчою формою лікувальної фізкультури. Важко переоцінити користь від занять бігом, адже саме під час нього задіяні всі м’язи тіла. Значний позитивний вплив такі навантаження чинять на дихальну та серцево-судинну системи, укріплюють організм у цілому.
Для тих, хто тільки-но планує почати бігати, варто знати, що тренування слід починати саме з бігу підтюпцем, – продовжує Олена Василівна. – Організм має поступово звикати до навантажень. При бігу підтюпцем не виникає задишки і можна розмовляти, але він має чергуватися з дихальними вправами та ходьбою. Пульс під час таких занять не має перевищувати 120–140 ударів на хвилину. Варто зазначити, що не тільки заняття бігом мають розпочинатися з бігу підтюпцем протягом 3-10 хвилин, але і будь-які інші фізичні навантаження.
Коли ви відчуєте, що вже готові до збільшення темпу бігу, тоді можна починати підвищувати інтенсивність занять. Комусь задля цього знадобиться тиждень, а комусь – значно більше часу. Завжди слід прислухатися до власного організму. Під час бігу середнім темпом пульс має становити до 150 ударів на хвилину.
Щодо розминки перед тренуванням, якщо ви наразі бігаєте підтюпцем, то попередні вправи вам не потрібні. Якщо ж займаєтеся в більш високому темпі, з розминкою слід визначатися, виходячи зі стану здоров’я в цілому, від власного віку та тренованості.
Вікових обмежень для занять бігом не існує. Якщо відчуваєте таку потребу – ставайте на доріжку і рухайтеся до здоров’я у власне задоволення.
Тепер – про положення тіла під час бігу.
Найголовніше – тіло не має бути напруженим. Ноги мають ступати м’яко – повинна зберігатися амортизація на хребет. Кроки слід робити не дуже широкі (приблизно 3-3,5 стопи). Спину потрібно тримати в рівному положенні, але трохи нахиленою вперед. Лікті мають бути притиснуті до тулуба.
Дихання також має бути правильним – вдих робимо носом, видихаємо через рот.
Їсти перед тренуваннями не рекомендується. Вправи слід завершувати не пізніше як за 30 хвилин до прийому їжі.
Час занять кожен визначає сам для себе, залежно від власних фізичних можливостей та результатів, яких хоче досягти.
Перед початком занять варто порадитися з лікарем, чи немає у вас протипоказань до цього виду спорту.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бігом до здоров’я та красивої фігури!"