![Вода Черкащину точить](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/11246.jpg)
Замість каменю і залізобетону береги водойм області збираються укріплювати пластиком.
За два десятки років води Кременчуцького водосховища заковтнули тисячу гектарів черкаських чорноземів. Були й випадки, коли вода загрожувала підмочити навіть обласний центр, мало не затопивши при цьому село Сокирне, що розташоване за 25 кілометрів від Черкас. Тож недарма 24 квітня у Черкасах був проведений науково-практичний міжнародний семінар з питань берегоукріплення, на який з’їхалися фахівці зі США, Румунії, Голландії та інших країн.
– Нині в умовах обмеження фінансових ресурсів усі шукають шляхи розв’язання цієї проблеми. А ключ її розв’язання – це новітні технології берегоукріплення, – зазначив на семінарі голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко.
Щоб подивитися на ці новітні технології, учасники семінару ознайомилися з будівництвом під Черкасами дорадчого центру по укріпленню берегів пластиковим шпунтом.
– Панелями вже закріплено і захищено 150 метрів берега. І роботи, на які з Державного бюджету виділено 200 тисяч гривень, тривають, – говорить начальник Правобережного міжрайонного управління водного господарства Черкаського облводгоспу Андрій Вовк. – Це буде зразкова ділянка. Сюди приїжджатимуть фахівці з усієї України і вивчатимуть технологію. Адже закріплювати берег пластиковим шпунтом економічно вигідно і надійно. Матеріал довговічний і порівняно із залізобетоном дешевий. От лише б налагодити його виробництво в Україні, а не везти матеріал аж з Америки.
На спеціальній карті України, де вказані ділянки, на яких необхідно здійснити невідкладні заходи з берегоукріплення, особливо виділяється Черкащина. Її прибережна зона позначена тривожним червоним кольором.
– Кременчуцьке водосховище – одне з найбільших в Європі. Його створення призвело до активізації хвильової абразії Дніпровських берегів. Тож щороку втрата земель на окремих ділянках становить від 4 до 10 метрів. Існує також загроза руйнування земель з інженерною та житловою забудовою. Уряд навіть ухвалив рішення про програму захисту берегів України, – знайомив учасників семінару з проблемою голова Держводгоспу України Василь Сташук. – Та на сьогодні зміцнення берега ні бетонними блоками, ні відпрацьованими машинними шинами, ні кам’яним покриттям не вирішує ситуації належним чином.
Як повідомив начальник обласного виробничого управління меліорації та водного господарства Сергій Пазинич, особливо активізуються руйнівні процеси на берегах водоймищ у період весняних повеней.
– На Кременчуцькому водосховищі поблизу Чигирина хвиля швидкістю вітру 20 метрів досягає висоти 3,5 метра. Така хвиля вдаряє об берег і руйнує його. Особливо такі руйнівні процеси відбуваються на правому березі від Боровиці і нижче Стецівки. На лівому березі – від Васютинців (Чорнобаївський район) і до впадання Сули в затоку. У верхів’ї водосховища – від Канева до Мошен. Такі ж руйнування відбуваються і на Канівському водосховищі, – підсумовує Сергій Пазинич.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вода Черкащину точить"