Пристрасті XXVI сесії 10 квітня розпочав екс-губернатор Володимир Лук’янець, який вирішив кинути камінь у город чинного.
Обурений депутат забідкався новим витком розмов про адміністративно-територіальну реформу. Гнів "Зевса" впав і на "ініціатора" пана Безсмертного, і на Уряд пані Тимошенко. Правда, пан Лук’янець зрозумів ідею столичних мужів і жон лише як "поділ районів і меж". Логіка депутата проста: "Сільське населення різко скорочується, і років через 20–25 реформа сама відбудеться, хто б не керував – залишиться 4–5 адміністративних одиниць на район".
Керівник обласної адміністрації Олександр Черевко не витримує наруги над "світлим ім’ям" реформи і впродовж десяти хвилин пояснює "захиснику села" і депутатам, що йдеться не про межу, а про гроші.
"Якщо ви приїдете в село, то вони вам скажуть просто: "В кого гроші – той і пан". Що стосується територіального устрою Черкаської області, то всі можуть спати спокійно. Те, що є в проекті, – це 20 районів, 6 міст обласного підпорядкування. Ніякого поділу меж. Але повірте, що жити так, як ми живемо сьогодні, коли заробляємо всі ми, а вирішуються всі питання в Києві, реальна влада сконцентрована в політичних партіях – так теж жити неможливо. І тому нам треба провести адміністративну реформу в комплексі із бюджетною і фінансовою..." – пояснює пан Черевко. Згадує Ладижинку, газифікацію якої почали ще в 2006 році, так і не завершивши. І бабцю, яка запитала губернатора, готувати на зиму дрова чи ні. "Якщо ми не змінимо щось, то дрова буде заготовлювати вся влада", – закінчує він.
Втім, дискусію оригінально зупиняє голова облради. Пан Гресь як людина, яка знає більше за всіх, владно заспокоює екс-губернатора: "Ні реформа, яка почалася ще при вас, ні реформа за гроші німецьких фірм не пройде за нашої каденції".
Першою ластівкою серйозних "боїв" стає питання транспорту для верхівки ради й ОДА. Депутатка Любов Майборода закинула розподілювачам бюджету зайву розкіш у часи кризи. Популізм не популізм, але пропозиція вкластися у вимоги Держбюджету, а 623 тисячі гривень додаткових витрат "направити на соціальні потреби" багато кому сподобається. Зрозуміло, вона не проходить – "за" 11 з 67 зареєстрованих.
Відтак – зміни до бюджету–2009 і розподіл природоохоронного фонду. І тут же – звинувачення заступника губернатора Володимира Бєлого, фракційних керівників БЮТу і ПР Анатолія Бондаренка та Миколи Кулінського, заступника черкаського мера Андрія Дзюби й голови облради в "междусобойчику". Мовляв, кілька осіб ділять всі кошти на "свої" райони.
Одні протестували проти виділення Черкасам більше мільйона гривень на нові сміттєві контейнери. Інші – проти виділення 1,5 мільйона на очищення Чорнобаївських ставків (для приватного Іркліївського маслосирзаводу) – мовляв, для комфортної риболовлі бютівців Миколи Томенка, Володимира Греся та інших. Однак взаємозвинувачувальне ділення "шкури невбитого ведмедя" між різними районами-депутатами (чого тільки варті волання Галини Кучер "Є таке місто Умань!") стало дійсно дуже дочасним. Після годинних дебатів пропонований розподіл коштів таки затвердили.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Облрада ділила "шкуру ведмедя""