Напружений ритм життя призводить до того, що люди дедалі частіше скаржаться на забудькуватість. Що потрібно робити, аби уникнути цієї біди?
Як уважають лікарі, до збоїв у роботі пам’яті найчастіше призводить перевтома, хронічне недосипання, стреси, незбалансоване харчування, особливо брак вітамінів С, Е, групи В, які сприяють роботі мозку. Виявляється, людському мозку потрібно значно більше енергії, ніж будь-якому іншому органу. Адже він споживає близько 25% усієї енергії, хоча становить лише 2% ваги тіла. Мозок сам виробляє енергію, розщеплюючи глюкозу, яку отримує з кров’ю, а витрачає її на роботу пам’яті, на мислення, емоції.
Тому, щоб бути уважними й зібраними, фахівці радять відмовитися від шкідливих звичок (куріння і вживання алкоголю), добре висипатися й більше перебувати на свіжому повітрі.
А ще варто частіше додавати в раціон продукти, які зміцнюють нервову систему й дають позитивні емоції. До природних антидепресантів, які можуть зняти нервове напруження та поліпшити настрій, зараховують хурму, айву, груші, банани, виноград, манго, базилік, селеру, помідори, гарбуз.
Навіть якщо ви не голодні, з’їжте хоча б свіжі фрукти або випийте чашку солодкого чаю з лимоном – таке перекушування допоможе відновити рівень цукру в крові, від якого залежить розумова активність.
А ще не уникайте ранкової зарядки, піших прогулянок, плавання, бігу, які поліпшують постачання мозку киснем, заряджають його енергією.
Вживайте вітаміни
Лікарі наголошують на важливості вітамінів. Для прикладу, В1 стимулює нервову діяльність, посилює увагу, знімає дратівливість і млявість; В6 забезпечує нервові клітини глюкозою, забезпечуючи їх готовність дати відсіч втомі та протистояти неуважності; С підвищує працездатність, знижує нервове напруження, зміцнює імунну систему, від якої залежить наш настрій і самопочуття.
Трави і знову трави
Іще давньогрецькі лікарі радили для відновлення й поліпшення пам’яті “розумний напій” із шавлії. Листя цієї рятівної рослини багате ефірною олією, до складу якої входять особливі речовини, що сприяють засвоєнню інформації. Щоб приготувати цей напій необхідно залити 10 г сухого подрібненого листя склянкою окропу. Витримайте настій за кімнатної температури протягом півгодини, а потім процідіть через марлю. Об’єм рідини потрібно довести до 200 мл, розвівши кип’яченою водою. Вживайте тричі на день за півгодини до їжі. Зберігайте настій у прохолодному місці не більш ніж два-три дні.
Хороший засіб від забудькуватості – червоні квітки конюшини лугової. Свіжі суцвіття додавайте в чай, а висушені й подрібнені лікарі радять використовувати для заправки перших страв.
Працездатність і розумові процеси поліпшують ароматичні олії базиліка, ялівцю та розмарину. Їх можна використовувати для приготування теплої ванни, під час масажу обличчя, інгаляції.
Зарядка для розуму
Поліпшити мозковий кровообіг допоможе спеціальний комплекс вправ, який варто виконувати щодня. Після цього добре прийняти контрастний душ і розтертися жорстким рушником.
За матеріалами newsland.ru
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Як позбутися забудькуватості?"