![Сміляни заборонили мобільному оператору підключати базову станцію](http://www.pres-centr.ck.ua/ximages/news/articles/normal/11055.jpg)
Намагання мобільного оператора Life підключити в 13-ому мікрорайоні Сміли базову станцію закінчилося сваркою з його жителями.
Представники мережі отримали дозвіл від виконавчого комітету Смілянської міської ради на встановлення вишки на трубі котельні. Змонтувавши її, вони стали чекати фахівців Черкаської обласної санепідемстанції, які б визначили, чи не призведе робота цієї станції до погіршення самопочуття людей. Та, незалежно від висновків обласної СЕС, дозволу на її запуск не дають жителі мікрорайону, які бояться за здоров’я своє та своїх дітей.
– У нашій школі померли двоє дітей від онкозахворювань головного мозку, – говорить голова батьківського комітету школи №4 Наталія Суприкіна. – Тож уявіть реакцію батьків наших школярів, коли неподалік школи мобільний оператор встановив вишку.
– Ця станція практично нешкідлива для здоров’я і в неї мінімальна санітарна зона, – говорить представник оператора Life в Черкаській області Сергій Шмигирилов. – А встановлювати її ми вирішили тому, що наше обладнання визначило – у цьому мікрорайоні здійснюється дуже багато дзвінків саме з оператора Life. І найближча наша станція, що обслуговує цей напрямок, вже не витримує навантаження.
Пан Сергій переконує, що нині базова станція просто змонтована, але ще не підключена. Та жителі мікрорайону запевняють, що представник оператора обманює їх і станція працює.
– Раніше "Лайф" у мене вдома ловив погано: якість зв’язку була на рівні двох поділок. А тепер вже декілька днів телефон показує усі 5 поділок. Також я можу дуже швидко вийти через мобільник в Інтернет. Але разом з тим став погано показувати телевізор, – говорить житель мікрорайону Дмитро Яцина.
У нешкідливості обладнання переконує смілян лікар міської СЕС Людмила Кінах.
– Обладнання базової станції, яка стоїть на висоті 30 метрів, діє направлено. Оскільки магнітні хвилі розповсюджуються горизонтально. А у цьому мікрорайоні стоять п’ятиповерхові будинки заввишки 15 метрів. Враховуючи висоту труби, у нас є ще 15 метрів вільного простору, – говорить Людмила Іванівна.
У той же час лікарка не сказала, яка відстань повинна бути від антени до житлових будинків. А це питання дуже хвилює людей, багатоповерхівки яких розташовані за 25 метрів від вишки.
За словами мого знайомого, що працює на станції мобільного зв’язку, відстань від антени до житлового будинку повинна бути не менше 250 метрів, – говорить Дмитро Яцина.
Представник мережі Life Сергій Шмигирилов пообіцяв розповісти у Києві своєму керівництву позицію жителів мікрорайону щодо встановлення базової станції і, відповідно, зняти антену. Однак просто словам люди вже не вірять і запевняють: "Якщо у найкоротші терміни вишку не демонтують, ми самі це зробимо!"
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сміляни заборонили мобільному оператору підключати базову станцію"