Або як не потрапити на гачок шахраїв-"роботодавців".
Досить спокусливо на тлі скорочення й урізання зарплат черкащан красуються оголошення: "Пропоную роботу менеджера, зарплата 2000 грн.", "Пропоную роботу помічника керівника. Зарплата 3500 грн.".
Проте це лише на перший погляд. Людина, яка телефонує за вказаним в оголошенні номером, потрапляє у пастку до фіктивних "роботодавців"! Розмова починається з того, що додзвонювачу повідомляють: вакансія ще актуальна, але для детальної інформації потрібно зателефонувати за іншим номером.
Безробітні на гачку телефонних шахраїв
– Номер телефону у відділі кадрів починався цифрами 8-700, – розповідає черкащанка Олена Орел, яка вирішила відгукнутися на вакансію "керівник відділу". – Там мені повідомили, що вартість чогось там становить 6 гривень. Не розчувши, що саме коштує 6 гривень, я вирішила, що, найімовірніше, це вартість хвилини розмови. Однак зважаючи на перспективу отримувати 3500 гривень заробітної плати я ризикнула. Потім голос-автомат запропонував прослухати наявність десяти найактуальніших вакантних посад. "Якщо вас цікавить вакансія водія – натисніть 1, якщо вакансія менеджера – натисніть 2. Вакансія, яка цікавила мене, була аж під номером 9. І після всіх цих натискань зі мною почала говорити людина.
Як розповідає Олена, "роботодавців" цікавив не лише номер її мобільного телефону, а й домашня адреса. Після цього замість дзвінка з роботи, їй вручили телефонний рахунок на кілька сотень гривень. Коли обурена жінка звернулася до працівників "Укртелекому", їй пояснили, що вона скористалася послугою фірми "Аудіотекс", 12 секунд якої коштують 6 гривень.
Як нам повідомили в " Укртелекомі", "Аудiотекс" – це платна послуга інформаційно-довідкового та ігрового змісту, що надається в інтерактивному режимі з використанням спеціального обладнання. Дзвінки послуги "Аудіотекс" починаються цифрами 8-700 та 8-900. "Укртелеком" лише веде облік та тарифікацію послуг, а також виставляє рахунки та здійснює збір коштів. Проте до компетенції "Укртелекому" не входить перевірка порядності фірми-орендаря.
За словами начальника управління у справах захисту прав споживачів Миколи Залiзняка, скарги від людей на діяльність телефонних шахраїв ще не надходили. Проте, якщо з вами сталася схожа ситуація, згідно зі ст. 22 Закону України "Про захист прав споживачів", можна звернутися з позовом до суду. Адже були порушені ваші права про несвоєчасне ознайомлення з послугою.
Остерігайтесь мережевого маркетингу
Оголошення, розклеєні по місту, пропонували "хорошу" роботу для чоловіків та жінок, яка нібито не давала приводу засумніватися. До того ж, графік вільний, а великого досвіду та знань англійської мови не потребувалося. Необхідно лише бути енергійним, та ще й навчання за кордоном пропонували. Однак більша інформація – лише на співбесіді. Кореспондент "Прес-Центру" вирішив перевірити, про що ідеться.
– Коли я прийшов туди, мені довго розповідали про успішність і перспективність фірми, про грошову піраміду, способи заробітку, про вільний графік, – розповідає черкащанин Олександр Волошин. – Малювали якісь діаграми, наводили купу цифр, від яких аж голова пухла. Наступного дня я розмовляв з керівником відділу, в якому я працюватиму. Ця співбесіда тривала близько 3 годин, в кінці якої виявилось, що те місце, на яке я претендую, віддали іншій людині, яка прийшла на п’ять хвилин раніше. Проте мене запевнили, що ще є одна робота. І знову довгі розмови… Врешті-решт я зрозумів, що мені пропонують ходити і продавати людям косметику, сумки, прилади для оздоровлення, ножі, котрі нібито мають попит...
Тому, якщо вам пропонують додатковий заробіток із надто спокусливими умовами, одразу запитуйте: чи це не мережевий маркетинг.
Зранку – гроші, ввечері – робота
Серед хитрунів, які, подібно до Остапа Бендера, дурять людей, формально шануючи Кримінальний кодекс, – різноманітні "кадрові агентства", які тільки дискредитують цю сферу послуг.
Серед жертв любителів наживатися на чужих проблемах – безробітна смілянка Людмила Наухацька. Вона мала справу з кадровим агентством, яке лише взяло гроші за свої послуги, але натомість не запропонувало нормальної роботи.
– Мені повідомили: якщо я вдруге заплачу 60 гривень, фірма продовжить пошук роботи. Отже, вперше я заплатила ні за що. Я намагалась поговорити з керівництвом, але ніхто мене й слухати не хотів, бо ж умови в них такі. Уважно перечитавши свою анкету, я з’ясувала, що підписалась під цими правилами, – розповідає пані Людмила.
– Дійсно, із ростом безробіття, все більше почало з’являтися псевдороботодавців, які лише виманюють гроші за свої послуги, а натомість не дають нічого. Тому я раджу, якщо ви хочете знайти роботу – одразу звертайтесь до обласної служби зайнятості. Адже ми маємо найбільший банк вакансій не тільки по області, а й за її межами. До того ж, ця послуга безкоштовна, – зазначає Володимир Вовченко, начальник Черкаського обласного центру зайнятості.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Робота як приманка"