на 5 ювілейному дитячому Міжнародному фестивалі «Горное созвездие — стремление, фантазия, полет», який проходив у Словаччині наприкінці березня цього року.
Найвища нагорода – «Золотий приз» – у Міжнародному фестивалі — це вже чергова велика перемога 12-річного вінничанина Анатолія Гайструка. До цього він виборов гран-прі в 11 Міжнародному фестивалі «Золотий лелека», а також є лауреатом Міжнародного конкурсу «Кремлевские звездочки» у Москві. Толя перемагає в номінаціях образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Він з шести років відвідує творчу майстерню «Барви України» й займається безпосередньо у майстрині Кізімової.
- У нашому роду художників не було, — розповідає мама Толі Наталія. — Син мій загорівся образотворчим мистецтвом, а особливо гобеленами у шестирічному віці. Картини побачив у парку під час виставки. Він наполіг, щоб я його віддала у художній центр «Барви України».
Відтак вже шість років, як хлопчик відвідує творчу майстерню. Ескізи малює вдома, а полотна – у центрі. Адже вдома роботи вистачає іншої. Толя Гайструк відмінно навчається у школі-гімназії №7, закінчив музичну школу по класу синтезатора, інколи для душі грає на фортепіано. Однак мріє бути хлопець професійним дизайнером. І до майбутньої професії готується сумлінно. У свої 12 років вміє професійно наносити на полотно олійні фарби, вміє ткати гобелени та виготовляти ляльки-мотанки. Творчі роботи кількох жанрів вінничанин привіз у Словаччину на конкурс й вразив журі, яке очолював народний артист України Зеновій Корінець.
- Я привіз на конкурс шість робіт, писаних олійними фарбами, гобелени та ляльки-мотанки, — розповідає Толя. — Центром композиції була картина під назвою «З любов'ю в серці», де зображені українка, маки, колосся, вінок. Цю роботу я писав впродовж місяця. Було кілька варіантів. Але моя наставник порадила взяти саме ось цю картину. На конкурсі, де було більше 200 учасників з семи країн, мені пощастило поспілкуватися і послухати поради та зауваження заслуженого художника з Одеси Миколи Вилкуна. Я зрозумів, що маю працювати ще дуже багато.
Толя розповів, що хоче бути схожим хоч трішечки на Рембрандта. Подобається витримка художника, кожна деталь, зокрема, обличчя, яке писати найважче.
Як би там життя не склалося, Толя Гайструк мріє про навчання в Україні, а в міжнародних виставках брати участь, щоб розповідати світові про рідну землю.
Допомагає йому в творчій діяльності, сприяє в оплаті на поїздки за кордон голова наглядової ради ВАТ «Мостобуд» Володимир Продивус. За таку підтримку Толя дуже вдячний меценату і вже на найближчий час готується до наступного конкурсу митців у Чехії.
Источник: Вінницька обласна щотижнева газета "33 канал" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "
"ЗОЛОТИЙ ПРИЗ" ЗДОБУВ 12-РІЧНИЙ АНАТОЛІЙ ГАЙСТРУК
"