Черкащанам радять вживати більше продуктів із кальцієм.
Аби ви довго не знали проблем з кістками, їх кожного дня необхідно підживлювати основним елементом молодості, краси та здоров’я – кальцієм. А нестача цього елементу може призвести до остеопорозу.
Без кальцію і ні туди, і ні сюди!
Кальцій – основа кісток, зубів, нігтів, волосся, шкіри, сполучних тканин, м’язів. Середня добова норма – близько 900–1000 мг кальцію. Але, на жаль, як показує статистика, ми одержуємо лише половину необхідної дози. Посилюють нестачу кальцію низька рухливість, широке застосування отрутохімікатів, вживання алкоголю, тютюну тощо. Через це відбувається тотальна демінералізація скелету людини. Результат – остеопороз або зменшення щільності кісток.
– Вміст кальцію в кістках зменшується також з віком, при цьому відзначається і підвищення їхньої крихкості. Людині може дошкуляти біль у ногах, особливо наприкінці дня і вночі, з’явиться хруст у суглобах, обмежиться їхня рухливість, буде важко рухатися. Почастішають переломи при падінні чи інших травмах, – зазначає лікар-травматолог Черкаської обласної лікарні Олег Черняк.
Під час вагітності також відбувається деяка втрата кальцію кістками скелета, однак речовина з організму майбутньої мами виводиться у дуже незначних кількостях.
Як виявити дисбаланс?
Нестачу цього елемента в кістках можна виявити при рентгенологічному обстеженні. Кістки скелета з низьким вмістом кальцію слабо виділяються на рентгенограмі, тому за контрастом між ними і навколишньою тканиною визначається рівень цього елемента в кістках скелету.
Повертаємо будівельний матеріал на місце
– Для нормалізації обміну важливо також, щоб харчування було збалансованим і в їжі містилася достатня кількість кальцію, інших мінеральних речовин і вітамінів. Всі види молочних продуктів і обов’язково сир повинні входити в щоденний раціон.
Кальцій міститься також в деяких сортах риби, вершковому маслі, яйцях, шпинаті, бобових усіх видів, капусті, яблуках, грушах, мигдалі, сої, буряку. Для того, щоб він міг перероблятися в організмі, необхідний вітамін В, тож вживайте також молоко, маргарин, печінку, – радить Черкаський обласний дієтолог Галина Полинько.
Продукти, багаті на кальцій
У 100 г твердих сирів міститься 600-1040 мл. кальцію; сухому молоці – 920; у сої, бобових – 257; горіхах (різних) – 30-250; петрушці – 245; капусті – 210; фініках – 160; кефірі, йогурті, вершках – 110-120; квасолі – 105; рибі (особливо сардині, лососі) – 30-90; у домашньому сирі – 80; у хлібі з висівками – 60 мл.
Остерігайтеся і надлишку кальцію
– Якщо людина приймає багато кальцію, але при цьому не рухається, то це може призвести до відкладення кальцію у нирках та клапанах серця, – зазначає головний позаштатний гастроентеролог головного управління охорони здоров’я Черкас, завідувач гастроентерологічного відділення Першої міської лікарні, лікар вищої категорії Галина Мельник. – При відсутності захворювань кишковика та нирок, а також порушень обміну речовин для збереження нормальної структури кісток необхідно вести активний спосіб життя. Це – найкращий і надійний спосіб впливу на клітини, що будують кісткову тканину.
"Викрадачі кальцію"
Також необхідно зменшити вживання продуктів, які погіршують засвоєння кальцію або сприяють його вимиванню з організму: цукор, мед, вироби з пшеничного борошна (макарони, білий хліб), кава, чай, сіль, алкоголь, м’ясні продукти заводського виготовлення (натуральне м’ясо на засвоєння кальцію не впливає).
ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":
Яскраво виражений остеопороз з ламкістю кісток розвивається в усіх жінок, які зловживають алкоголем.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Щоб кістки й суглоби не знали хвороби!"