Спеціалісти електротехнічної галузі із Черкас кажуть, що автономні електроенергія та опалення, добуті з допомогою вітру, – це свобода і економія одночасно.
Вітроенергетика дає багато переваг. Вона не залишає шкідливих викидів та радіоактивних відходів, незалежна від централізованої системи енергопостачання, відповідно й економити дозволяє. Та якби ще й вітер дув, коли треба, і сонце не ховалося за хмарами...
– Поки що єдиний у Черкасах електровітряк як автономне джерело електроенергії споруджено на нашому підприємстві "Полікор". Невдовзі облаштуємо його сонячною батареєю, яка підвищить вироблення енергії, – розповідає голова наглядової ради ТОВ "Черкаська електротехнічна компанія" Ігор Корсун. – Наші інженери брали участь у спорудженні ще одного електровітряка в Золотоноші. Тож із досвідом роботи плануємо закупляти необхідне обладнання і пропонувати на продаж, як підприємствам, так і пересічним черкащанам, які хочуть мати альтернативне джерело енергії у своїх домівках. Наприклад, такий агрегат може використовуватись на фермерському господарстві як джерело "дармової" електроенергії.
Чи дозволяють потужності електровітряків та умови середовища повністю перейти на таке джерело енергії черкащанам? За словами Ігоря В’ячеславовича, установка електровітряка у віддалених від благ цивілізації селах може обійтися дешевше, ніж проведення і установка там електромережі, адже транспортування електроенергії на великі відстані потребує значних затрат. Це стосується і опалення.
На жаль, у Черкаській області вітер несильний. Його середньорічна швидкість, за даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології, становить 3 м/с, у Черкасах – 4 м/с. Проте цього достатньо для роботи електровітряків. Вітрова енергія – явище мінливе, залежне від природи. Може бути безвітряна погода, і тоді запаси електроенергії швидко вичерпаються. Проте й електромережі працюють не завжди стабільно.
– У нас немає іншого виходу, як шукати альтернативні джерела електроенергії. Затрати енергії на одиницю продукції в Україні до 28 разів більші, ніж у Європі! І ми ще говоримо про економічний розвиток країни!.. – каже Ігор Корсун. – Ми хочемо зробити електровітряки максимально дешевими. За нашими розрахунками, вітряк потужністю 4,5 кВт, який працює при мінімальній швидкості вітру 1,8 м/с, без вартості щогли коштуватиме від 4 тис. доларів. Вітряк такої потужності здатний виробити номінальну кількість електроенергії для побутових потреб однієї сім’ї.
Як повідомила прес-секретар ВАТ "Черкасиобленерго" Валентина Гоїк, у середньому одна черкаська сім’я споживає за місяць 100-150 кВт/год електроенергії.
Потужніші вітряки з більшим діаметром вітротурбіни, розташуванням на вищій щоглі, з облаштуванням сонячною батареєю, відповідно, дозволяють виробляти більше електроенергії, якої може бути вдосталь і малому підприємству, і приватним особам.
– Незалежність завжди дорога, – наголошує Ігор В’ячеславович, – але з часом затрати на неї окупляються.
До речі, нещодавно Президент України Віктор Ющенко виступив за збільшення використання альтернативних джерел енергії в паливно-енергетичному балансі України. На його думку, необхідно змінити регіональні плани та ініціативи щодо впровадження альтернативних джерел енергії. Його підтримали депутати Верховної Ради, які внесли зміни до законів щодо стимулювання використання альтернативних джерел енергії.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Енергія вітру допоможе черкащанам економити"