![На Програму охорони навколишнього природного середовища протягом трьох минулих років спрямовано 127, 6 млн. грн.](http://www.vmr.gov.ua/Pictures/DPages/news/ENC33316912.jpg)
В умовах сьогодення є ряд факторів, які створюють значне техногенне навантаження на навколишнє природне середовище і здоров'я жителів міста Вінниці. Зокрема, накопи¬чення значної кількості відходів на полігоні твердих побутових відходів у с. Стадниця, який вичерпав свої можливості, замулення русел та забруднення води, значне зростання кількості автомобільного транспорту при надзвичайно низьких екологічних параметрах автомобілів. Програма охорони навколишнього природного середовища на період 2006-2008 роки, про виконання якої 9 квітня на засіданні виконкому міської ради доповідала начальник управління економіки і інвестицій Галина Якубович, була спрямована на поліпшення екологічного стану навколишнього природного середовища територій міста, водного та повітряного басейнів.
У реалізацію Програми охорони навколишнього природного середовища, протягом 2006-2008 рр. за рахунок всіх джерел фінансування було спрямовано 127,6 млн. грн., в тому числі кошти Фонду охорони навколишнього природного середовища міської ради в обсязі 807,8 тис. грн.
З метою покращення екологічного і гідрологічного стану річок та інших водних об'єктів міста, зниження рівня хімічного та бактеріального забруднення поверхневих вод протягом звітного періоду здійснено реконструкцію мереж зливової каналізації, продовжувались роботи по реконструкції напірного каналізаційного колектору, коригуванню та винесенню в натуру меж прибережних захисних смуг водойм.
На реалізацію комплексу заходів, спрямованих на поліпшення стану водного басейну, за рахунок усіх джерел фінансування було використано 15,7 млн. грн., в тому числі коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища в обсязі 93,7 тис. грн.
З метою забезпечення альтернативними джерелами водопостачання та покращення якості питної води побудовано артезіанську свердловину (вул. Москаленко) та 14 криниць загального користування, відремонтовано та очищено 437 колодязів питної води.
«Якість атмосферного повітря в нашому місті в значній мірі залежить від обсягів основних джерел забруднення - стаціонарних і пересувних, - розповідає Галина Якубович. - Тому для підтримання кисневого складу атмосферного повітря та забезпечення нормального рівня пилезахисту міста протягом звітного періоду реконструйовано 362,1 тис. кв.м. доріг, здійснено капітальний ремонт - 210,2 тис. кв.м. та поточний ремонт - 77,5 тис. кв.м. доріг, проведено реконструкцію теплових мереж і котелень міста». На покращення повітряного басейну за рахунок всіх джерел фінансування використано 103,7 млн. грн., в тому числі коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 265,5 тис. грн.
Однією з нагальних екологічних проблем, які стоять перед містом, є утилізація твердих побутових відходів. З метою утримання в належному стані полігону твердих побутових відходів та попередження виникнення надзвичайних ситуацій протягом трьох останніх років було реалізовано ряд організаційних та технологічних заходів, на які спрямовано кошти в сумі 7,6 млн. грн. в тому числі коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 298,4 тис. грн. В 2008 році з метою покращення соціального становища територіальної громади с. Стадниця між Вінницькою міською радою та Вінницькою районною державною адміністрацією було укладено угоду про спільну діяльність в напрямку закриття діючого полігону твердих побутових відходів. На виконання угоди в минулому році побудовано дитячий майданчик, реконструйовані мережі зовнішнього освітлення, розпочаті роботи з будівництва артезіанських свердловин та мереж водопостачання.
Програма охорони навколишнього природного середовища на період 2009-2011 роки являє собою комплекс заходів, спрямованих на покращення екологічної ситуації в місті, посилення захисту життя і здоров'я мешканців міста. Міською владою будуть здійснюватись заходи, спрямовані на вирішення питання виділення земельної ділянки під новий полігон твердих побутових відходів, будівництво сміттєпереробного заводу; санації діючого полігону та його закриття; будівництво очисних споруд та каналізаційних мереж, очищення прибережних смуг та водоймищ від несанкціонованих звалищ побутових та будівельних відходів; реконструкцію котелень; продовження робіт по озелененню міста, оновленню пам'яток природи; проведення реконструкції існуючої системи регулювання дорожнім рухом; ремонт та реконструкцію доріг міста; збереження паркових зон.
Управління у справах ЗМІ
та зв'язків з громадськістю
Вінницької міської ради
59-50-66, 59-53-10, 59-51-85
Источник: Офіційний сайт Вінницької міської ради | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Програму охорони навколишнього природного середовища протягом трьох минулих років спрямовано 127, 6 млн. грн."