6 квітня 2009 року жителі Українки одностайно висловилися проти побудови великої кільцевої дороги через їх місто.
На громадських слуханнях “щодо проходження Великої кільцевої автомобільної дороги (ВКАД) навколо міста Києва територією Обухівського району”, що проходили 3 квітня в місті Обухів, мешканці Обухівського району, серед яких і жителі власне Українки, виступили категорично проти запропонованого проходження ділянки ВКАД у безпосередній близькості від їхнього житла. Про це сьогодні повідомила прес-служба Національного екологічного центру України.
На слуханнях були також присутні представники місцевих і обласних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, Державної Служби автомобільних доріг України "Укравтодор", розробники проектної документації ДП "Укрдіпродор" та ТОВ "Союзтранспроект". Учасників слухань вже на вході зустрічали місцеві активісти з гаслами: "Відсунемо дорогу від нашого дому!", "Люди понад усе, а не дорога!", "Дбайте про здоров"я дітей!", "Дорога для життя, а не життя для дороги!"
Цікаво, що місцеві мешканці визнають важливість для держави побудови ВКАД і не заперечують проти її існування, однак вимагають визнавати їх право на чисте довкілля та врахування позиції громади. "Ми, мешканці Обухівського району підтримуємо проходження Великої кільцевої автомобільної дороги територією Обухівського району за умов її віддалення від м. Українка на відстань не менше 2 кілометрів," - зазначається в резолюції громадських слухань, яку було схвалено одноголосно.
Багато питань даний проект викликає і у захисників природи: “Екологічна ситуація в місті Українка є напруженою - з радянських часів поруч з містом працює Трипільська теплова електростанція, яка є найбільшим забруднювачем не тільки міста, а й всієї Київської області, - коментує Юрій Урбанський з Національного екологічного центру України (НЕЦУ), - Розташування з іншого боку міста швидкісної міжнародної магістралі може суттєво погіршити ситуацію. Крім того, розташування дороги заплановано в рекреаційній зоні міста та на ділянках, запланованих для його подальшого розвитку”.
“Наразі, триває екологічна експертиза проекту в Міністерстві охорони навколишнього природнього середовища України. Нажаль, зацікавлена громадськість і досі не отримала можливості ознайомлення з матеріалами Техніко-економічного обґрунтування проекту (ТЕО) та Оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС), - продовжує Юрій, - Таким чином, люди позбавлені можливості детально оцінити потенційну шкоду, що їм буде завдано дорогою та подати свої зауваження”.
Нагадаємо, поточний варіант Великої кільцевої дороги навколо м. Києва, яка одночасно є частиною міжнародних транспортних коридорів, визначає місце мостового переходу через р. Дніпро на північній околиці міста. Однак, у 2002 році місце розташування мостового переходу через р. Дніпро, було затверджено в Генеральній схемі розвитку території України на 15 км. північніше від Українки, в районі селища Конча-Заспа.
Вочевидь, основною причиною перенесення траси далі на південь є котеджна забудова попередньо обраного коридору, що унеможливлює відчуження земельних ділянок під будівництво магістралі.
Источник: Хай Вей Тобі є що сказати сівтові | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Велика кільцева веде в тупік"