Оптимізм не тільки морально полегшує життя. Він іще й допомагає людям довше жити
та менше хворіти. Такого висновку дійшли американські медики зі школи медицини університету в Пітсбурзі, провівши тривале дослідження, в якому взяли участь понад 100 тисяч жінок віком від 50 років і старші.
На початку дослідження 1994 року жінкам запропонували заповнити анкети, в яких, окрім фізичних даних, представниці прекрасної статі вказували свої психологічні особливості. Протягом 10 років фахівці періодично збирали дані про “піддослідних”, а відтак тривалий час аналізували їх.
Як виявилося, серед оптимісток нижчий рівень смертності. Крім того, вони на 30 відсотків менше хворіють на серцево-судинні захворювання, а рівень смертності від ракових недуг у них на 23 відсотки нижчий, аніж у тих, хто бачить життя тільки з похмурого боку.
Показово також, що життя оптимістів складається вдаліше, не тільки в плані здоров’я, а й в інших сферах. Це підтверджують і результати інших досліджень. Так, в оптимістів кращі справи в бізнесі. Вони також, згідно з даними опитування, більше часу проводять на роботі, хоча при цьому, як самі стверджують, менше втомлюються.
Люди, які бачать усе в радісному світлі, мають великі заощадження та розумніше розпоряджаються своїми фінансами. Ще однією відмінністю оптимістів від песимістів є те, що перші в будь-якому віці хочуть залишатися соціально активними. Тому мають намір працювати навіть після досягнення пенсійного віку. Ті ж, хто не прагне бачити в житті більше хорошого, а лише скрізь і завжди помічають недоліки, здебільшого не хочуть продовжувати працювати, вийшовши на пенсію.
Цікаво, що такі особливості характеру, як песимізм і оптимізм, закладаються в ранньому дитинстві. І на їх формування, згідно з даними фінських учених, упливає соціально-економічне становище сім’ї, в якій підростає дитина.
Якщо малюка виховують у родині з доволі високим достатком, то ймовірність того, що в майбутньому він стане оптимістом, значно вища, ніж у дітей із малозабезпечених сімей, стверджують фахівці. Причому навіть якщо людина, яка виросла в бідній родині, розбагатіє, це не зможе допомогти їй оптимістично дивитися на життя. “Заможні люди, які виросли в малозабезпечених сім’ях і самостійно домоглися успіху в житті, більше схильні до депресій”, – стверджують учені. У них значно вища ймовірність появи різних психічних розладів.
Водночас ті, хто виріс у забезпечених сім’ях, зберігають оптимізм навіть тоді, коли в їхньому житті не все складається вдало, зазначають дослідники. Оптимісти менш схильні до депресій, не втрачають цілковитого самовладання в складних ситуаціях і менш схильні до розвитку психічних розладів, повідомляють “Подробиці”.
Віктор Мельничук
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Оптимізм – запорука здоров’я"