У польському Прушкуві завершився чемпіонат світу з велоспорту на треку. Українські гонщики не здобули нагород на представницькому турнірі. Найкраще виступили австралійці, які перемогли в загальнокомандному заліку. Вони вибороли 10 медалей: чотири “золота”, чотири “срібла” та дві “бронзи”. Другі в загальнокомандному заліку французи (3-2-1), британці треті (2-4-3).
Із-поміж українців найближче до п’єдесталу підібрався Володимир Дюдя. Він фінішував четвертим в індивідуальній гонці переслідування й омніумі. В жіночій команді найкраще виступила Леся Калитовська. Уродженка Жовкви, яка тепер представляє Луганськ, стала п’ятою в жіночому омніумі.
Про підсумки чемпіонату світу “Газеті” розповів Віктор Бондар – тренер збірної України з велоспорту на треку.
– Як оціните виступ українців на чемпіонаті світу?
– Наш виступ однозначно заслуговує на незадовільну оцінку. Невдачі в Польщі мають причини. Ми непогано виступали на етапах Кубка світу, але не зуміли нормально підготуватися до першості планети. Завершальний етап підготовки зірвався. Раніше до чемпіонату світу готувалися на Кіпрі, там гарантовані чудові погодні умови. А до турніру в Польщі тренувалися в Криму, де не було жодного дня без дощу та снігу. В таких умовах годі говорити про якісну підготовку. Лише на завершальний етап тренувальних зборів вирушили в Мінськ. Але цього було замало.
– Чи правда, що в Криму збірники України готувалися не на тренувальній базі, а в приватному секторі?
– У січні, коли взагалі не мали коштів на збори, мешкали в готелі Алупки. Проте річ не в цьому. Спринтери виконують вправу, після чого їм потрібно 15-20 хвилин на відпочинок. А коли на вулиці три градуси морозу та падає сніг, відпочивати складно.
– Суттєво відрізняється рівень конкуренції на етапах Кубка світу та на чемпіонаті планети?
– Так, суттєво. На етапах Кубка в кожному виді програми лише один представник країни, який набирає очки та в такий спосіб кваліфіковується на чемпіонат світу. Тож такі потужні держави в нашому виді спорту, як Англія, Австралія й Англія, на першості планети мали по три-чотири гонщики.
– Чим здивував останній чемпіонат світу?
– Розширюється географія, медалі почали здобувати країни, які раніше ніколи не вважали конкурентоспроможними. Приміром, Малайзія, де є шикарний трек, хороші умови для підготовки. Як наслідок, у Польщі представники цієї держави здобули дві медалі. Причому спортсмени з Малайзії продемонстрували пристойні результати. Всі були шоковані. У Польщі вкотре переконався, що країни, які не мають велотреків, утрачають свої позиції. Це стосується й України. У нас є лише львівський велотрек. Але він теж далекий від досконалості. Скажімо, в Мінську збудували один із найкращих в Європі й це, певен, дозволить білорусам на наступних Іграх боротися за медалі. А в нас немає нових імен, оскільки велоспортом ніде займатися. Харківському треку понад 50 років, споруда застаріла. В Сімферополі треку вже немає. Обіцяли збудувати в Криму новий трек, але “заморозили” будову. В Києві трек на реконструкції, але досі не відомо, коли її розпочнуть.
– Отож на що може розраховувати Україна на Олімпіаді в Лондоні?
– Без коментарів (сміється). Страшно подумати... Наша теперішня команда здатна вибороти олімпійську ліцензію, а про виступ на самих Іграх наразі не хотілося б говорити.
– Де ще змагатимуться українські велосипедисти цьогоріч?
– У середині липня відбудеться чемпіонат Європи серед гонщиків віком до 23 років. Є кандидати на поїздку на ці змагання і зі Львова. Але спершу потрібно пройти відбір на всеукраїнських змаганнях, які відбудуться у вашому місті у квітні.
Розмовляв Гліб Ваколюк
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Країни, які не мають велотреків, утрачають свої позиції"