8 грудня 2009 року відзначає свій 90-річний ювілей Житомирський військовий інститут імені С.П.Корольова Національного авіаційного університету – один з найстаріших вищих військових навчальних закладів нашої держави.
Нині у військовому інституті здійснюється підготовка військових фахівців тактичного рівня для експлуатації та бойового застосування розвідувально-інформаційних систем наземного, морського та космічного базування Збройних сил України та інших міністерств і відомств, а також підготовка цивільних фахівців для потреб національної економіки.
Студенти денної форми навчання мають можливість навчатися за програмою підготовки офіцерів запасу для Збройних Силах України.
В інституті проводиться мовна підготовка військовослужбовців Збройних Сил України до участі у миротворчих місіях і спільних партнерських заходах військового співробітництва, курси підвищення кваліфікації офіцерського складу, а також перепідготовка та підвищення кваліфікації іноземних фахівців.
Навчання майбутніх фахівців проводить досвідчений колектив науково-педагогічних працівників, серед яких 7 докторів наук та професорів, 77 кандидатів наук і доцентів, 1 заслужений діяч науки і техніки України, 2 заслужених працівники освіти України, заслужений тренер України, заслужений раціоналізатор України.
Основу навчально-матеріальної бази інституту становлять 7 навчальних корпусів з загальною кількістю навчальних місць більше 2700, стаціонарний пункт сейсмічного спостереження, навчальний центр управління та зв’язку з космічними апаратами, 5 навчально-командних (командно-технічних) пунктів, навчальний аеродром, загальна та електронна бібліотеки, читальний зал, стрілецький тир.
Військовий інститут має Державну ліцензію на право ведення космічної діяльності, проводить пошукові та прикладні наукові дослідження з проблематики створення, випробування, застосування експлуатації та модернізації радіоелектронних інформаційних систем оборонного та подвійного призначення, наукове супроводження розробки окремих зразків та елементів озброєння і військової техніки.
При інституті діє ад'юнктура, створена спеціалізована вчена рада, у якій з 2001 року майже 50 науковців захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, видається збірник наукових праць, акредитований ВАК України, регулярно проводяться науково-технічні конференції і семінари.
Військовий інститут пишається своїми спортивними досягненнями. Лише за роки незалежності в його стінах було виховано 42 майстри спорту України, 4 майстри спорту міжнародного класу та два Заслужених майстрів спорту України. Військовослужбовці привезли до рідного інституту 18 медалей з чемпіонатів світу, 24 з чемпіонатів України та 76 з чемпіонатів Збройних Сил.
У 2003 та 2004 роках військовий інститут став лауреатом рейтингу вищих навчальних закладів України "Софія Київська" в номінації за вагомий внесок у розбудову новітніх технологій підготовки військових кадрів.
Багато вихованців нашого навчального закладу стали відомими військовими діячами. Серед них генерали армії С.М.Штеменко, В.О.Пеньковський; генерал-полковники Г.С.Зашихін, Г.М.Орел, А.В.Герасимов, В.В.Окунєв, М.І.Чукарін, М.П.Шпаков; генерал-лейтенанти І.С.Баришполець, Л.Г.Марганідзе, П.Г.Андрющенко, П.Ф.Чесних, А.П.Лопатін, С.М.Курушкін, В.А. Байкін, Д.І.Уманець, В.В.Камінський та багато інших.
Гордістю інституту є його випускники - лауреати Державних премій В.І.Редько, професори М.Д.Іонов, М.О.Боров'як, В.П.Честаховський, М.М.Петрунь, поети Є.М.Винокуров та С.В.Вікулов, письменник С.С.Смирнов.
Військовий інститут впевнено дивиться в майбутнє. У нас є цінні надбання минулого, багатий досвід, славні традиції. Не дивлячись на солідний вік, наш інститут залишається молодим і не зупиниться у своєму розвитку. Адже інститут виховує молоде покоління, якому належить майбутнє нашої держави.
Житомир.info
Все коментарии
Источник: Житомир.info | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "90 років життя Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова. Фоторепортаж"