Лідери "двадцятки" ведуть дискусії в рамках основного пленарного засідання саміту "двадцятки". Воно відбувається у виставковому комплексі "Ексель" на сході британської столиці.
Перед початком дискусії президенти й голови урядів уже обмінялися думками під час робочого сніданку. Крім того, напередодні багато хто з них звірив свої позиції під час двосторонніх зустрічей, повідомляє ИТАР-ТАСС.
Пленарне засідання повинно завершитися до 16:00 (18:00 за київським часом) ухваленням підсумкової декларації. Тим часом, на початок дня між лідерами "двадцятки" зберігалися значні розбіжності стосовно документа. Так, напередодні президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що ухвалення самітом рішення про початок реформи архітектури світової фінансової системи "не підлягає дискусіям". Такої ж думки дотримується ФРН. Таким чином Франція і Німеччина опинилися "в конфронтації" з Великобританією і США, які висловлюються за збереження ліберальної англосакської моделі капіталізму, що привела до нинішньої кризи.
Тому не зрозуміло, на якій основі буде знайдено компроміс між двома концепціями подальшого розвитку світової ринкової економіки.
Зате учасники саміту "великої двадцятки" близькі до угоди про надання на стимулювання глобальної торгівлі 250 млрд дол. Про це повідомили тут інформовані джерела. "Лідери "Групи двадцяти" наблизилися до угоди, що передбачає наданя щонайменше 250 млрд дол у найближчі два роки для додання імпульсу світовій торгівлі", - зазначили джерела.
Раніше прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун - голова зустрічі "двадцятки" - закликав до надання на ці цілі 100 млрд дол. Про створення фонду, що мав би додати імпульсу глобальній торгівлі, оголосив у середу Всесвітній банк (ВБ). Як сказав президент ВБ Роберт Зеллік, його розміри становитимуть 50 млрд дол. Механізм роботи фонду оповістять пізніше.
Ця ініціатива, як зазначив голова Банку, пов'язана з найбільшим падінням обсягів світової торгівлі за останні 80 років. За його прогнозами, в поточному році цей показник знизиться на 6 %.
Великобританія тим часом наполягає й наполягатиме на тому, щоб розмір стабілізаційної програми Міжнародного валютного фонду було затверджено на нинішньому саміті "двадцятки" у сумі не меншій 500 млрд дол США. Про це заявив сьогодні на брифінгу для журналістів, що працюють на саміті, міністр з питань міжнародного розвитку уряду Великобританії Дуглас Александер.
Как стало відомо сьогодні в кулуарах саміту "двадцятки", США висловилися за розмір даної програми МВФ розміром 700 млрд дол. А само керівництво МВФ хотіло б отримати від країн-донорів до 1 трильйона дол. Стабілізаційна програма розрахована на надання екстреної допомоги країнам, що розвиваються, яких більше за інших зачепила нинішня криза.
Поліція запобігла сьогодні спробам агресивно настроєних маніфестантів перешкодити роботі Лондонської фондової біржі. Стягнуті після запеклих битв у середу до лондонського Сіті підрозділи поліції утворили живе коло навколо будівлі біржі й не дали протестувальникам підійти безпосередньо до будівлі. Причому в якусь мить кількісь охоронців порядку і журналістів перевершила кількість порушників порядку, і до зіткнень не дійшло.
Поліція не виключає, що основною "гарячою точкою" можуть стати сьогодні підступи до столичного виставкового комплексу "Ексель", девідбувається саміт "великої двадцятки". Туди поступово стягуються супротивники капіталізму, воєн і порядку.
На даний час за поліцейським оточенням навколо зали засідання зібралася близько сотні протестувальників із транспарантами "Зупинити геноцид", "Припинити війни в Іраку й Афганістані", "Визнати свою провину за світову фінансову кризу".
Як повідомив представник поліції, охоронці порядку рішуче зупинятимуть будь-які спроби спровокувати безлади.
В середу в різних районах Лондона, перш за все в Сіті, відбулися сутички поліції з маніфестантами. В одному з найбільших ділових центрів світу анархісти в масках штурмували банки, вибили велике скло в будівлі "Королівського банку Шотландії" й закидали його димовими шашками.
На стінах будівель у Сіті з'явилися графіті, що закликають до розправи над банкірами. В результаті битв у середу одна людина загинула, семеро протестувальників було доставлено до лікарні, близько 100 заарештовано, зокрема за мародерство, підпали, блокування доріг, зберігання наркотиків.
Источник: Хрещатик - Київська мунiципальна газета | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Лідери "великої двадцятки" розходяться в питанні реформи світової фінансової системи"