![Політична Херсонщина: тенденції та перспективи](http://h.ua/art/2009/03/30/185788/inart_185788_1.jpg)
Проводячи аналіз багатьох аналітичних звітів та різного роду соціологічних досліджень щодо стану суспільно-політичного життя регіону можна зробити певний підсумок всіх наявних думок та аналітичних роздумів стосовно політичної ситуації на Херсонщині напередодні виборів Президента України та місцевих перегонів.
Головними тенденціями розвитку політичної ситуації на Херсонщини є наступні:
Провідні партії втрачають свої політичні позиції;
Реальні шанси вплинути на розстановку політичних сил в регіоні мають абсолютно нові політичні партії і блоки;
Тенденція до розпорошення електорату стане провідною в регіоні;
Мери стали найбільш легітимними місцевими політиками;
Але прості та всім зрозумілі тези (що наведені вище) потребують чіткого та зрозумілого пояснення їх походження, а також можливого помилкового твердження щодо тієї чи іншої окремо взятої події чи можливої ситуації.
Задля встановлення справедливості та початку шляху до істини проведемо маленький прогноз-аналіз кожної з викладених характеристик.
Почнемо з першої: «провідні партії втрачають свої політичні позиції»
Говорячи прямо та зрозуміло, ця теза є помилковою. Так як впливові політичні сили в даний проміжок часу не проводять активної агітаційно-пропогандиської роботи, а зайняті лише збільшенням своїх матеріальних ресурсів. Тількіно почнеться старт виборчих перегонів ми побачимо весь розмах та силу агітпроповської машини цих політичних велетнів. Крім цього зменшення електоральної підтримки виходячи з різного роду соціологічних досліджень на 2-5% є суто технічною похибкою. І ці відсотки під час активної агітації дуже швидко вирівнюються. Всім зрозуміло, що всі мегапартії мають свій стійкий, але еластичний електорат. Якій при проведенні мобілізаційних заходів швидко цементується.
Хоча твердження, що «реальні шанси вплинути на розстановку політичних сил в регіоні мають абсолютно нові політичні партії та блоки» має під собою досить тверде підґрунтя. Але необхідно додати, що крім нових політичних проектів всеукраїнського рівня (Яценюк, Гриценко та інші), на політичну арену з правом досить активно погратися в перемогу вийдуть виборчі блоки місцевого рівня. І треба бути готовими побачити в наступній міській раді Херсона поряд з уже відомим Блоком С.Кириченка «Громадський контроль», інші виборчі блоки локального характеру. Можна вдатися до неблагородного прогнозу і припустити, що до органів місцевого самоврядування потраплять такі місцеві виборчі об’єднання: « Відродження Херсона, Херсонський форум, блок В.Гіріна, блок В.Сальдо та інші»
Теза, про те, що під час виборчих перегонів буде тривати процес «розпорошення електорату» є помилковою. Так як політичні мега гравці отримають голоси тих виборців, які завжди голосують за ці політичні сили. Головна боротьба особливо серед місцевих виборчих об’єднань буде точитися за голоса виборців, які голосують проти всіх. А також всі ці локальні утворення будуть апелювати до тих хто завжди ігнорує вибори. Головна мета це заставити херсонців прийти на виборчі дільниці. І саме ці виборці і дадуть можливість місцевим блокам потрапити до рад усіх рівнів. І підсумовуючи можна стверджувати, що розпорошення електорату не буде, кожен отримає ті відсотки на які планує. Боротьба буде вестись за голоса тих хто «голосує ногами», або проти всіх.
Наступна теза стосовно «найбільш легітимного місцевого політика мера Херсона В.Сальдо», є найбільш помилковою. Так як територія легітимності мера починається і закінчується одним відомим місцем: (проспект Ушакова 37). А також тим, що мало виборців ходить на вибори. Щодо того, що це найбільш знаний політик на Херсонщині це повна профанація і жорстокий обман. В.Сальдо відомий лише в місті Херсоні, мешканці степових В Рогачика, чи Н Сирогіз взагалі дуже мало обізнані про такого кращого мера року. Проте місцевого губернатора Б. Сіленкова знає, як область так і обласний центр. Стосовно секрету політичного довголіття мера міста Херсона В.Сальдо то він дуже простий, за Сальдо завжди і при всякій погоді 100% голосують представники «стійкої етнічної групіровки», а також коньюктура. Голоса цих двох груп виборців і забезпечують меру перемогу. Прихід на виборчі дільниці переважної кількості виборців і «феномен Сальдо» буде знищений. Поразка буде нещимною. Тому мобілізація виборців під час голосування і є запорукою перемоги над прихильниками діючого мера. Простими словами за Сальдо голосують «свої» виборці. Активізація та мотивація «чужих» для нього виборців і про діяльність мера В.Сальдо буде нагадувати лише фотографія в переході до сесійної зали міської ради.
Разом з тим необхідно зазначити, що для представників політично-фінансового бомонда Херсона вже давно зрозуміло, що посада мера без підтримки сесійного зала нічого не варта. Тому вони і не «граються» в вибори мера, а концентруються на проблемі найбільшої присутності свої людей в раді. Звичайний прагматичний розрахунок помножений на оточуючу дійсність. Місцевому бомонду потрібна людина яка може виступити в ролі «цапа видбивайла», при цьому яка завжди залишає можливість кулуарно домовитись. Тому ми і не бачимо єдиного «анти-Сальдо» і тому і веде себе так впевнено, діючий мер. Висновок з усього написаного можна зробити один: «Все идет по-плану…»
подробиці на сайті:www.no.ks.ua
Источник: Хай Вей Тобі є що сказати сівтові | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Політична Херсонщина: тенденції та перспективи"