Сьогодні багато хто з політиків і політичних експертів говорить про можливість проведення дострокових парламентських, та й президентських виборів. На противагу виборам (де рейтинг діючого президента, є м’яко кажучи непрохідним), неначебто Секретаріат Президента в особі одіозного пана Балоги має ряд таємних планів утримання влади в руках, одним з яких є введення надзвичайного стану та, як наслідок прямого президентського правління.
На словах все виглядає досить просто і пристойно, а на ділі не дуже. По-перше, пряме президентське правління можливо й відбудеться, але не за цього президента. Для такого кроку потрібні залізні нерви, неабияка політична витримка і рейтинг підтримки у населення на рівні не менш 30%. По-друге, опозиційні сили мають не менш освічених юристів, підкріплених судовим апаратом, що надасть їм змогу блокувати президентські ініціативи на місцях. По-третє, для відслідковування реакції населення на такого роду соціальні стреси необхідно створити ПРЕЦЕДЕНТ. Адже в історії сучасної України все йде саме по цьому правовому принципу: прецедент третього туру президентських виборів 2004 року, прецедент відміни районним судом «Зажопінська» указів Президента і постанов Верховної Ради, прецедент «Майдану» (після чого з’явилась ціла фабрика професійних містечкових революціонерів) і т.п. Тобто, щоб підготувати соціальну думку і підвести її до необхідного сприйняття, потрібно спочатку показати це на дієвому прикладі. А де в державі можна показати силу, щоб тобі сталися лише позитивні бонуси? «Нафтогаз» не в рахунок. Зрозуміло, що на прикладі знесення наметових містечок, які вже всім набридли і викликають лише почуття відрази (крім тих самих професійних революціонерів).
За стіною високого інформаційного шуму соціум якось не помітив, чи не придав значення розгрому 19 березня цього року наметового містечка на Майдані Незалежності. До цього часу там розташовувались намети громадської ініціативи «Геть усіх!», яку очолює відомий політичний інтриган Дмитро Корчинський, а фінансує лідер політичної партії «Нова сила» Юрій Збітнєв. Вони гучно провели презентацію руху, заявивши про створення андеграунду «нового антиурядового майдану». Інші «майданні» структури по типу «Народ», «Громадська варта» не варті уваги, тому як діють під патронатом Корчинського. З недавнього часу він досить часто з’являється на Банковій для координації зусиль по боротьбі з Урядом та створення умов для введення надзвичайного стану. До речі, в цій галузі Корчинський великий спеціаліст, за ним лютує слава відомого провокатора та організатора масових безладь ще з часів УНА-УНСО. І цілком зрозуміло, що неофіційний дозвіл на розміщення наметів на Майдані був отриманий з боку мера столиці Леоніда Черновецького, тому як головний рупор міського телебачення Дмитро Джангіров є родичем по лінії матері Дмитру Корчинському. Тим паче, що «Космоса» поставили перед вибором: або наші намети, або згодом Майдан окупують БЮТівці.
Як кажуть потерпілі, розгром був досить солідний і ретельно спланований, з застосуванням колюче-ріжучої зброї, наручників, міліцейських дубців тощо. При цьому вражає суттєво мала кількість постраждалих. Зазвичай, при таких нападах основний удар приходиться саме на учасників наметових містечок (щоб іншим неповадно було), а не на майно. Тому мала кількість потерпілих, ретельна спланованість розгрому, відсутність будь-яких заяв про злочини з боку організаторів наметового містечка і наштовхують на думку, що цей майдан був організований і функціонував заради того, щоб його свої ж і розгромили. До речі, громили його представники такого народного об’єднання «Щит», які після погрому, у військовій формі давали в УНІАНІ прес-конференцію на тему правопорядку і сильної президентської вертикалі. При цьому, їх натужні тези були дуже схожі на декларацію створення народного руху «Солідарність» все того ж Збітнєва. Дивлячись на їх пропиті обличчя, поволі постає питання, чи дійсно ці хроніки хоч день перебували в лавах ЗСУ і звідки в них кошти на прес-конференцію (та ще й не одну), і саме день в день після погрому містечка. Трохи знаючи роботу УНІАНУ розумієш, що конференції замовляються зарані і сума тарифу доволі впевнена, щоб через день їх давати. Варто лише поцікавитись, де (чи взагалі) служили керівники «Щиту» і скільки вони замовили прес-конференцій (та хто їх проплатив), щоб зрозуміти явну надуманість і неправдоподібність вказаних слуг правопорядку.
Але результат вказаної акції зовсім не надуманий. Створений необхідний ПРЕЦЕДЕНТ - наметове містечко зруйновано, винні не понесли покарання, а у пересічних киян, проїжджаючих повз Майдану, формується потрібна думка: «Так їм і треба, революціонерам сраним!». І їм без різниці, які політичні сили там стояли і яку мету відстоювали, вони вже стомились від безкінечних майданів та політичного забруднення центру міста.
Не зрозумілою в цій історії залишається роль екс-кандидата в президенти Збітнєва, який фінансує кампанію «Геть усіх!» та ще низку маргінальних право радикальних проектів на кшталт «Патріот України», «УНТП» та ін.. Виконуючи замовлення Банкової на дестабілізацію ситуації в столиці, він гіпотетично підтримує введення прямого президентського правління. Але як бути з власними президентськими амбіціями? Про це йому прийдеться подумати згодом, адже президентські вибори відбудуться лише в 2010 році, а дострокові парламентські необхідно реалізовувати вже в цьому.
Тому, панове опозиційні політики, не дивуйтесь, якщо вкотре відстоюючи на Майдані власні політичні інтереси, одного ранку ви побачите ваше наметове містечко (будь-якої депутатської форми власності) розгромленим. А пересічним громадянам, силовикам і пресі буде на цю подію начхати. При цьому, ви побачите все це з вікна від’їжджаючого в сторону Лукяновки автозака.
Источник: Хай Вей Тобі є що сказати сівтові | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Політичні залишки "Нового Майдану""