19 березня в облдержадміністрації було презентовано видання, випущені за кошти обласного бюджету. Вів засідання голова обласної державної адміністрації Олександр Черевко.
Керівник області підкреслив, що як засвідчує статистика, книговидавництво на Черкащині розвивається та набуває змістовного наповнення.
У 2008 році у сферу книговидання завдяки підтримці облдержадміністрації та обласної ради з бюджету надійшло 513 тисяч гривень, що удвічі більше проти попереднього року.
У 2008 році за кошти обласного бюджету та спонсорів було видано Регіональний том Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, «Черкащина в період становлення Української держави: 1917-1919 р.р». Побачили світ і літературно-художні видання: роман-повість Андрія Химка «У пазурах вампіра», повість Ніни Жук «Тричі народжений», альманах «Холодний Яр», а також образотворчі видання –– каталог міжрегіональної плакатної акції пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р. «Символи пам’яті», «Художники Шевченкового краю», «Т.Г.Шевченко в творах і картинах», альбом «Данило Нарбут», буклет «Черкащина назустріч людям», наукові видання –– «Черкащина в контексті історії України» Василя Доманицькиого, «Критичний розслід над текстом «Кобзаря» Шевченка», щорічник «Шевченків світ» та нотне видання «Злітай, пісне, над Дніпром».
Усі ці видання безкоштовно передаються до районів та міст області для поповнення фондів публічних бібліотек та бібліотек навчальних закладів.
У подальшому планується здійснити ще цілий ряд цінних видань, у тому числі –– «Шевченко Т.Г. «Листування». Текст, коментарі, редакція та вступне слово Сергія Єфремова», дослідницька праця нашого земляка Агатангела Кримського «Звенигородщина. Шевченкова батьківщина. З погляду етнографічного та діалектологічного» з географічною картою та малюнками автора. Це видання виходить у світ вперше.
За словами Олександра Черевка, в області активно діє Програма розвитку книговидавничої справи в Черкаській області на 2007-2011 роки.
Вже цього року на розгляд експертної ради облдержадміністрації з питань розвитку книговидавничої справи прийнято близько 100 рукописів черкаських письменників, науковців, дослідників.
Голова облдержадміністрації Черкащини наголосив, що слід звернути особливу увагу на видання дитячої літератури.
Олександр Черевко висловив впевненість, що робота по книговиданню буде продовжена і в подальшому, що дасть змогу мешканцям Шевченкового краю знайомитися з творчістю талановитих авторів Черкащини.
–– Одним із пріоритетів державної політики Президента України Віктора Ющенка є розвиток видання та популяризація української книги. Привернути увагу суспільства до книги, до читання - сьогодні одне з найголовніших завдань розвитку гуманітарної сфери в державі, - наголосив під час книжкової презентації голова облдержадміністрації Олександр Черевко.
Видання випущені на Черкащині у 2008 році за кошти обласного бюджету:
Регіональний том Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні (у двох частинах)
Науково-документальне видання підготовлене редакційною колегією облдержадміністрації.
На основі архівних та опублікованих джерел і свідчень громадян, що були свідками Голодомору 1932-1933 років, у виданні відтворено одну з найтрагічніших сторінок історії Черкащини ХХ століття.
Мета видання – донесення до широкого загалу правди про геноцид українців 1932-1933 років, який здійснювався тоталітарним режимом, зокрема, на Черкащині, яка протягом віків була ядром українського духу та національного відродження. При його підготовці фахівцями опрацьовано актові записи, спогади очевидців та інші архівні документи.
До мартирологу регіонального тому включено прізвища 82503 жертв геноциду Українського народу.
Роман-повість Андрія Івановича Химка «У пазурах вампіра»
Літературно-художнє видання
Редактор - член Національної спілки письменників України Григорій Павлович Білоус
Художньо-публіцистичний роман-повість є історичним твором. Автор працював над ним упродовж багатьох років, урятував його від всевидющого ока КДБ, закопавши у скляній банці на городі.
Роман-повість – незаперечний документ про знущання комуністичної влади над українським народом.
Каталог міжрегіональної плакатної акції пам’яті жертв Голодомору
1932-1933 р.р. «Символи пам’яті»
Образотворче видання
Упорядник – кандидат мистецтвознавства Ольга Дмитрівна Гладун
У каталозі вміщено роботи студентів черкаських і харківських ВУЗів, присвячені темі Голодомору 1932-1933 років в Україні, вшануванню пам’яті померлих і ненароджених за страшні роки голоду. Скупі образи смерті і надії сприймаються емоційно і виразно.
Візуальна канва виставки представляє не лише пошуки символів Голодомору, а й збуджує думки про те, яким чином він вплинув на нинішнє політичне і економічне становище країни, як змінено ментальність Українського народу.
«Черкащина в період становлення Української держави: 1917-1919 р.р»
Науково-документальне видання підготовлене редакційною колегією облдержадміністрації.
Книга присвячена 90-річчю утворення Української Народної Республіки та проголошення Акта Злуки.
У виданні йдеться про вклад черкащан в державотворення України у 1917-1919 роках. Дослідження авторів доповнюються численним ілюстративним матеріалом: цінними архівними документами і матеріалами, фото провідних борців за волю і незалежність України.
«Черкащина в контексті історії України»
Наукове видання
Упорядник – кандидат історичних наук, професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Василь Миколайович Мельниченко.
Збірник науково-краєзнавчих праць складають матеріали Третьої науково-краєзнавчої конференції Черкащини, присвяченої проблемам охорони, збереження та використання історико-культурної спадщини.
Розрахований на науковців, викладачів, вчителів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться минулим свого рідного краю.
«Черкащина назустріч людям»
Буклет
Упорядник – Головне управління економіки облдержадміністрації.
Буклет містить інформацію про пріоритетні напрямки діяльності облдержадміністрації, довідковий матеріал про досягнення області у галузі економіки, соціального та гуманітарного розвитку, реалізацію Державної програми «Золота підкова Черкащини».
Альманах «Холодний Яр»
Літературно-художнє видання.
Головний редактор і укладач - член Національної спілки письменників України Григорій Павлович Білоус
«Холодний Яр» - часопис Черкаської обласної організації Національної Спілки письменників України.
Альманах вміщує поетичні, прозові та публіцистичні твори провідних українських письменників – лауреатів Шевченківської, Симоненківської та інших престижних міжнародних і вітчизняних премій, щоденникові записи. відгуки про нові видання, сторінки майбутніх книг, твори молодих авторів, вірші для дітей.
«Тричі народжений»
Літературно-художнє видання
Автор – журналіст Ніна Григорівна Жук.
Повість написана на документальній основі, на фактах і спогадах рідних, друзів, колег про життя Анатолія Івановича Фесуна – головного лікаря Черкаської обласної лікарні, Заслуженого лікаря України.
У книзі об’єктивно переданий психологічний портрет Анатолія Фесуна, який увійшов в історію області як засновник новітніх технологій у медицині, лікар-подвижник, справжній патріот української землі.
Книгу випущено за фінансової підтримки депутатів обласної ради.
«Злітай, пісне, над Дніпром»
Нотне видання
Автор – композитор Анатолій Арсентійович Ковбаса.
У книзі вміщено нові пісенні твори лауреата Всеукраїнського фестивалю-конкурсу композиторів пісенного жанру «Журавлиний ключ-2008», обласного конкурсу «На крилах любові» пам’яті А.Пашкевича, автора кількох пісенних збірок черкаського композитора Анатолія Ковбаси.
Видання містить понад 200 різножанрових творів – патріотичних, ліричних, жартівливих пісень, у яких звучать любов до рідного краю, життєствердний оптимізм. Більшість з них увійшли до репертуарів самодіяльних та професійних вокальних колективів Черкащини.
Це пісні, переважно, на вірші черкаських поетів, що вже звучали в концертах, у засобах масової інформації, та здобули визнання глядачів.
Науковий щорічник «Шевченків світ»
Наукове видання
Відповідальний редактор - завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, професор Володимир Трохимович Поліщук.
Ще одне видання шевченківської тематики, започатковане з нагоди 200 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Перший випуск вийшов у світ у 2008 році, завдячуючи активній співпраці науковців Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького з інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної Академії наук України.
Видання містить наукові дослідження творчості Кобзаря вітчизняних та зарубіжних шевченкознавців.
Щорічник випущено за фінансової підтримки депутатів обласної ради.
В.М.Доманицький «Критичний розслід над текстом «Кобзаря» Шевченка»
Наукове видання
Автор – шевченкознавець Василь Миколайович Доманицький.
Упорядник - завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, професор Володимир Трохимович Поліщук.
Репринтне відтворення з однойменного видання 1907 року. Видання є рідкісним раритетом, яке було і залишається класикою шевченкознавчої текстології. Вперше твір був надрукований на сторінках журналу «Киевская старина» 1906 року.
Наукове дослідження В.Доманицького понад 100 років залишалося неперевиданим.
Автором книги досліджено 270 автографів Т.Г.Шевченка, 18 копій з них, усі прижиттєві і посмертні видання творів поета. Ця праця стала основою для видання першого в Російській імперії найповнішого «Кобзаря» у 1907 році.
Перевидання книги здійснено за сприяння працівників Шевченківського національного заповідника у м. Каневі.
«Художники Шевченкового краю»
Образотворче видання
Упорядники – члени Національної спілки художників України Юрій Петрович Іщенко та Іван Васильович Фізер.
Видання присвячене 30-річчю утворення Черкаської обласної організації Національної спілки художників України. до нього увійшли репродукції творів живопису, скульптури. графіки та декоративно-прикладного мистецтва черкаських художників – членів Національної спілки, створені в різні періоди їхньої творчої діяльності. Альбом містить коротку інформацію про членів Національної спілки, які живуть і творчо працюють у Черкаському краї, а також про художників, що пішли з життя.
Книга зацікавить усіх шанувальників образотворчого мистецтва, поціновувачів української культури, студентів-художників.
«Т.Г.Шевченко в творах і картинах»
Образотворче видання підготовлене редакційною колегією облдержадміністрації.
Видання присвячене 195-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.
У збірнику вміщено 15 поезій та 16 картин нашого видатного земляка. Це спроба побачити героїв творів очима Кобзаря, в особистості якого унікально поєдналися рівнозначні здібності поета і художника.
Органічним доповненням книги є карта, на якій позначені всі місця перебування Т.Г.Шевченка на Україні.
Завершується книга яскраво ілюстрованим путівником, який запрошує читача побувати у місцях, пов’язаних з іменем поета та його творчістю – містах Черкаси, Чигирин, Корсунь-Шевченківський, селах Моринці, Шевченкове, Вільшана, Будище та інших.
Альбом «Данило Нарбут»
Образотворче видання підготовлене редакційною колегією облдержадміністрації.
Фото: Віталій Олександрович Лаут.
В альбомі представлені твори Народного художника України, Лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка Данила Георгійовича Нарбута. Це лише невелика частина творчого доробку майстра. Деякі картини репродукуються вперше.
Видання містить репродукції 326 картин, декорацій та ескізів костюмів, виконаних художником, оригінали яких зберігаються в обласних художньому, краєзнавчому музеях, Національному заповіднику «Чигирин», приватних колекціях.
Книгу відкриває ґрунтовне дослідження творчості Д.Г.Нарбута доктора мистецтвознавства, дійсного члена Академії мистецтв України Олександра Федорука.
Особливого колориту альбому надають спогади про творчу співпрацю з митцем письменника Миколи Тодосійовича Негоди, у яких автор стверджує, що мистецтво народжується з любові.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Книговидавнича справа Черкащини живе і розвивається"
Я зараз читаю роман А.Химка "Засвіти" книга моя 1993 року видавництва. Підкажіть будь ласка як і де придбати всі інші його твори, бо в книжкових магазинах їх немає.