![Акція проти міліцейської жорстокості у Києві](http://h.ua/art/2009/03/18/181803/inart_181803_1.jpg)
У неділю, 15 березня, на Хрещатику відбувся мітинг в поєднанні з театралізованим дійством, який був покликаний висвітлити ситуацію з міліцейським свавіллям в Україні. Окрім того, подібна акція під назвою “Міліція з народом?” пройшла у Сімферополі.
З 11 березня по всій країні відбуваються заходи, присвячені боротьбі з незаконними діями репресивних органів держави, в лавах яких процвітає здирництво, хабарництво, зловживання службовими обов’язками тощо. Один з промовистих прецедентів міліцейської сваволі у Києві описаний, для прикладу, тут. Учасники мітингів особливо стурбовані активізацією тренувань правоохоронців щодо придушення масових виступів.
15 березня — Міжнародний день протидії поліцейській жорстокості. Підтримати його вирішили і активісти з України. Активістами було створено блог 15bereznja.blox.ua, де закликається до проведення починаючи з 11 березня відповідних акцій по всій Україні. Координацію взяв на себе оргкомітет "Днів дій проти міліцейського свавілля та авторитарних тенденцій".
Акція в Києві під аркою на розі Хрещатика і Лютеранської була проведена у вигляді перформенсу, тобто вуличної вистави. Актори-аматори з бутафорськими палицями переривали, «затикали рота» та «били» оратора, котрий розповідав про суть акції. Він говорив також про те, що побудова здорового суспільства починається з поваги до особистості. Саме поваги бракує нашим міліціонерам. Поруч з оратором були розтягнуті білі простирадла з червоним, стилізованим під кров, написом «МВС». Після виступу “побитий міліцією” промовець попросив тих, хто з ним погоджується, підняти руку. Після цього бутафорські “міліціонери” почали розганяти натовп. Далі виступали правозахисники, соціальні та ліві активісти, представники антифашистського та антизабудовного рухів. Вони зазначили, що безкарність міліцейської жорстокості не допустима. Згадувалися нещодавні її жертви — Вадим Галкін і Мустафа Хаіров. Перший був жорстоко побитий міліціонерами лише за те, що зробив їм зауваження, коли вони відверто порушували закон. Будинок другого помилково штурмувався “Беркутом”, внаслідок чого електрик втратив руку.
Врешті один з учасників акції, Ігор Луценко, продемонстрував пресі та усім присутнім символ сваволі міліції – зв’язані шворочкою надуті гумові рукавички, котрі символізували поламані «охоронцями закону» руки активістів та простих громадян.
Серед скандованих учасниками гасел були “Фашизм не пройде!”, “Государство — главный террорист!”, “Выше, выше черный флаг!”, “Выйди на улицу — верни себе город!”. Були присутні люди з банерами «Антифашистська дія».
Фоторепортаж з мітингу-вистави дивіться тут: http://h.ua/story/181807
Источник: Хай Вей Тобі є що сказати сівтові | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Акція проти міліцейської жорстокості у Києві"