Представники великого, середнього та малого бізнесу закликають керівництво держави захистити права платників податків
Опубликовано: Людмила
Члени Асоціації платників податків України, представники великого, середнього і малого бізнесу з усіх регіонів України, висловлюють свою стурбованість ситуацією у податковій сфері України в умовах світової фінансової кризи.
Діюча на сьогодні податкова система внаслідок нестабільності законодавства перешкоджає зусиллям суб'єктів підприємництва у розвитку виробництва і підвищенні ефективності їх діяльності.
Нестабільність податкового законодавства зумовлена численними доповненнями та змінами існуючих нормативно-правових актів, зокрема, в частині порядку сплати податків, зборів й обов'язкових платежів, що приймаються відповідно до поточних потреб у фінансуванні дохідної частини бюджету. Це призводить до ускладнення та заплутаності у здійсненні розрахунків зі сплати податкових платежів. За таких умов платники податків знаходяться в критичному становищі - більшість з них не в змозі відстежити всі зміни, а тому не знають, що саме, коли і за яким порядком повинні платити.
Складність та обтяжливість загальної системи оподаткування, що спонукає окремих суб’єктів господарювання знаходити можливі шляхи оптимізації сум податкових зобов’язань, загальне фінансове навантаження на суб’єктів підприємницької діяльності (податки, соціальні і пенсійні внески, збори, тощо) не стимулюють розвиток їх діяльності та призводять до тінізації економічних процесів, збільшення безробіття в країні і підвищення соціальної напруги, зниження конкурентоспроможності як на внутрішніх, так і зовнішніх ринках.
На жаль, Україна залишилася однією з небагатьох країн СНД, у якої відсутній Податковий кодекс як єдиний, кодифікований закон, де чітко виписані права та обов'язки і платників податків, і податківців. Натомість в країні існує понад 2,5 тисячі нормативно-правових актів, які діють у сфері оподаткування і часто суперечать один одному.
Така податкова система є вкрай складною як для бухгалтера, так і для ревізора-інспектора, не відповідає вимогам соціальної держави.
Крім того, спостерігаються спроби з боку керівних органів держави збільшити податковий тиск на бізнес в умовах спаду виробництва.
Також величезне обурення та категоричний осуд членів АППУ викликають факти здирництва та хабарництва представників правоохоронних органів по відношенню до представників малого та середнього бізнесу. Останнім часом все частіше до нас надходить інформація про такі неприпустимі речі як шантаж, погрози, хабарництво та здирництво. На жаль, нинішнє свавілля місцевих органів правопорядку нагадує дев‘яності роки минулого століття, коли малий та середній бізнес апріорі не міг існувати без сплати «данини».
В таких умовах про ефективність та дієвість податкової системи не може йти і мови.
Сьогодні, як ніколи, платникам податків, потрібна ефективна, раціональна і, що не менш важливо, некорумпована податкова система, яка забезпечить сприятливі умови для ведення бізнесу, а отже, суттєво збільшить податкові надходження до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів.
В ситуації, що склалася нині в державі, першочерговим завданням, на думку членів АППУ, є невідкладне прийняття Податкового кодексу в найближчий час.
Члени АППУ (представники бізнес-середовища) глибоко переконані, що за складних умов економічної кризи необхідно:
- не допустити збільшення податкового тиску на платників податків;
- підвищити ефективність системи адміністрування податків;
- удосконалити законодавче забезпечення системи оподаткування шляхом прийняття Податкового кодексу України;
- реформувати спрощену систему оподаткування;
- реформувати систему сплати внесків до фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування;
- вжити всіх необхідних заходів, щоб захистити платників податків від свавілля та неправомірних дій представників правоохоронних органів та місцевої влади.
Ці заходи сприятимуть створенню дійсно партнерських відносин між державою та платниками податків та підвищить рівень добровільної сплати податків.
Члени АППУ- представники малого та середнього бізнесу гоготові до плідної співпраці з усіма гілками влади та громадськостю.
Ми закликаємо Президента України, Уряд України, Верховну Раду України відкинути політичні суперечності, зосередитись на реалізації антикризових заходів, що пропонуються вітчизняних бізнесом та громадськістю і захистити законні права та свободи платників податків.
Українському бізнесу, як і державі в цілому, потрібна менша кількість податків, прозора і зрозуміла система їх адміністрування, узгоджені між собою норми податкового законодавства та захищеність від будь-яких проявів свавілля.
Це потрібно нам, і це потрібно Україні!
Источник: Асоціація платників податків України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Представники великого, середнього та малого бізнесу закликають керівництво держави захистити права платників податків"