Директор Черкаського медичного коледжу Інна Губенко впевнена, що безробіття черкаським медикам не загрожує.
Удасться чи ні знайти роботу за спеціальністю після отримання диплома про вищу освіту? Це питання нині ставить перед собою чимало майбутніх випускників українських вишів. "Майбутнім медикам фахову роботу забезпечено!" – переконана директор Черкаського медичного коледжу Інна Губенко.
– Нині в області відчувається дефіцит медичних працівників середньої ланки, – зазначає Інна Яківна. – Ми маємо і достатнє державне замовлення, і чимало студентів, які навчаються за рахунок фізичних і юридичних осіб. Перші отримують обов’язковий розподіл, другі можуть це зробити за бажанням. Ми забезпечуємо кадрами лікувально-профілактичні установи області, починаючи від сільського ФАПу і амбулаторії й закінчуючи закладами обласного рівня, а крім того – цілу мережу приватних медичних закладів, стоматологічних кабінетів, лабораторій. Ті випускники, які вирішують працювати за кордоном, легко знаходять для себе роботу за фахом у європейських країнах.
Багато наших випускників продовжують навчання. Ступінь бакалавра вони можуть отримати у нас, а далі – продовжити навчання у навчальних закладах Києва, Харкова, Полтави, Запоріжжя, Одеси.
– І жодних проблем?
– Головна проблема – не в працевлаштуванні молодих кадрів, а у підвищенні статусу медпрацівника, у тому числі й у матеріальному плані. Зараз медична сестра чи акушерка, отримуючи мізерну зарплату, не має можливості ані прогодувати себе, ані виховати дитину, ані підтримати літніх батьків.
Але ми втішаємося тим, що нам довіряють і майбутні студенти, і їхні батьки. Ми маємо чудову методичну базу, бібліотеку, діє гуртожиток. Усі клінічні заняття студенти проходять на базі найкращих лікувально-профілактичних установ області. У нас викладають не тільки штатні викладачі, які навчають азам медицини, але й сумісники, які працюють у практичній охороні здоров’я – вони дають той доступ до практики, який в інших галузях освіти не завжди можливий.
На сьогоднішній день у нас навчається 65 дітей-сиріт – ми маємо не такий уже й маленький "дитячий будинок". А сироти потребують значної уваги. У нас навчається багато дітей-інвалідів, чорнобильців, дітей з неповних і малозабезпечених сімей. Отже, діти мають реальну можливість отримати достойну освіту, незважаючи на те, як склалося в них життя.
– Які перспективи розвитку медичної освіти на Черкащині?
– Якщо говорити про наш коледж, то за новим законом про освіту ми відповідаємо статусу інституту чи академії медсестринства. Сподіваюся, незабаром ми отримаємо такий статус. Сьогодні є всі умови і необхідність, щоб медична сестра мала закінчену вищу медичну освіту – не тільки на рівні бакалавра, але й магістра. Адже в усьому світі медсестринство – професійний догляд за хворими – є окремою ланкою медичної допомоги. Медичні сестри працюють з лікарем як партнери, часто очолюють медсестринські стаціонари, мають можливість реалізувати себе і як науковці. Такий підхід до професії, крім іншого, дає медсестрі мотивацію для розвитку і кар’єрного росту. Уже зараз ми готуємо бакалаврів з медсестринства, фармації і лабораторної діагностики.
Очевидно, незабаром ми прийдемо до того, щоб реформувати спеціальність фельдшера, якої не знає медицина західних країн, але яка ще довго буде затребувана у нас. Потрібно доповнити 2,5-річну програму підготовки фельдшера ще половиною року і назвати цю спеціальність "помічник лікаря". Зокрема, підсилення і вдосконалення потребує та частина програми, в якій ідеться про догляд за хворими, надання невідкладної допомоги. Адже поруч з фельдшером у сільській місцевості нікого немає, в нього немає можливості порадитися з колегами, він приймає рішення сам.
"Серед наших випускників чимало відомих людей. Та найбільше ми пишаємося тими понад 27 тисячами фельдшерів, медсестер, акушерок, які все життя пропрацювали на своєму робочому місці. А відомість – поняття відносне. Якщо фельдшер працює у селі, і всі звертаються до нього "лікарю", і люблять його, то це, як на мене, – найвищий показник пошани." – зазначає Інна Губенко.
ДОВІДКА "ПРЕС-ЦЕНТРУ":
Підвалини медичної освіти на Черкащині було закладено 1930 року заснуванням Черкаського медичного технікуму, який незабаром став училищем, а 1993 року – коледжем. Серед випускників навчального закладу – губернатор Санкт-Петербурга Валентина Матвієнко, яка свого часу закінчила Черкаське медучилище з дипломом з відзнакою. Випускниками коледжу також є голова Товариства Червоного Хреста України Іван Усіченко, керівник Товариства Червоного Хреста Черкащини Іван Гретченко, начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Юрій Кувіта, директор обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Володимир Дуженко, головні лікарі, лікарі багатьох лікарень. Багато випускників повернулися у коледж як викладачі.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Медичне "вікно в Європу""