Лідер громадської ініціативи "Фронт змін" Арсеній Яценюк на зустрічі з жителями села Кумейки Черкаської області заявив, що кошти на весняно-польові роботи можна компенсувати за рахунок рефінансування Національним банком банків-кредиторів сільгоспвиробників.
Гострий брак коштів на проведення в Україні весняно-польових робіт може бути оперативно компенсований за рахунок рефінансування Національним банком комбанків, які кредитують сільгоспвиробників. Про це заявив в середу лідер громадської ініціативи "Фронт змін" Арсеній Яценюк на зустрічі з жителями села Кумейки Черкаської області.
За його словами, достатньо навіть 2 млрд гривень, щоб селяни успішно засівали і пролонгували вже одержані кредити. "Для цього необхідна підтримка уряду і цільова підтримка НБУ тих банків, які видали кредити аграріям. Рефінансування цих банків дозволить відстрочити погашення одержаних раніше позик", – сказав він.
При цьому лідер "Фронту змін" відзначив, що роздувати кредитну підтримку сільгоспвиробника немає потреби. "Я б не розкидався мільярдами. Дуже добре пам’ятаю 2003 рік. Я у той час працював в НБУ. Тоді в Україні був неврожай, і саме в той рік країна повинна була купити зерна на $2 млрд. Але ми це питання вирішили всього за $400 тис. і фактично закрили проблему з продовольчою кризою", – підкреслив Яценюк.
Напередодні Міністерство аграрної політики України заявило про те, що українські банки відмовляються кредитувати аграріїв. З необхідних 5 млрд грн. сільгоспвиробники змогли за перші два місяці цього року одержати, за розрахунками міністерства, тільки 10%. Кредити видаються під дуже високі відсотки – 24–27% річних.
Крім того, лідер "Фронту змін" заявив, що Україна в умовах економічної кризи повинна з особливою обережністю підходити до регулювання ринку продовольства. "Підвищення ставок ввізного мита, зокрема на сільськогосподарську продукцію, призведе до тінізації і контрабанди всього агропромислового сектора. І ми вже все це проходили – в країну ввозили і цукор контрабандний, і м’ясо ввозили", – підкреслив Яценюк.
В середу народний депутат перебуває з робочою поїздкою по Черкаській області. Після зустрічі з жителями с. Кумейки Яценюк відвідав сільський дитячий садок "Гайок", що не працює вже більше 10 років. За словами місцевих жителів, в селі близько 60-ти дітей віком до 6 років. Дітей батькам доводиться віддавати на піклування родичам або ж возити в дитячий садок в сусіднє селище і витрачати на дорогу не менше двох годин щоденно. Арсеній Яценюк подарував дитячому садку "Гайок" казан для опалювання і пообіцяв вже найближчим часом виділити ще 100 тис. гривень на ремонт будівлі.
У Черкасах Яценюк також взяв участь в презентації ще однієї обласної організації очолюваної ним громадської ініціативи "Фронт змін", зустрівся з працівниками місцевих підприємств. У другій половині дня він планує взяти участь в батьківських зборах у школі №31.
Під час презентації організації "Фронту змін" Яценюк заявив, зокрема, про необхідність впровадження у Верховній Раді України оновленої версії системи голосування, яка має спеціальний режим функціонування, що передбачає особисту присутність депутата на пленарному засіданні.
"Коли я був спікером, була модернізована система голосування. Багато депутатів не хотіли нею користуватися. Боялися, що вдарить струмом. Я ж говорю, що шкода від нової системи тільки одна – якщо депутат не на місці, йому не буде нарахована заробітна плата. Я іноді не беру участі в голосуванні, бо маю робочі поїздки по регіонах. Я міг би віддати свою картку кому-небудь, але я не роблю фальсифікацій. Це неправильно", – резюмував народний депутат. За словами Яценюка, нова система голосування "Рада" сьогодні повністю готова до роботи, сертифікована і він буде наполягати на її використанні.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "План Яценюка: екс-спікер розповів черкаським селянам, як врятувати село"