Керівники області йшли з квітами, селяни протестували з плакатами, а Гришко – співав.
"Тільки в такий день нас почують", – говорили жителі Моринців, що зібралися 9 березня на площі в селі з плакатами. Селяни зібралися скаржитися керівництву області на відсутність у Моринцях бібліотеки і церкви.
– А ще від селянських паїв відрізали і вкрали частину землі. У селі хазяйнує хтось інший, тільки не ми, – обурено говорить один з організаторів акції, житель Моринців Володимир Маламуж.
З таким настроєм селяни зустріли голову Черкаської облдержадміністрації Олександра Черевка, голову обласної ради Володимира Греся, інших керівників області та делегатів зі Звенигородського, Лисянського, Корсунь-Шевченківського, Городищенського районів Черкащини та Києва, що прибули до Моринців вшанувати пам’ять Великого Кобзаря. До речі, у заходах з нагоди 195-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка також взяв участь і народний артист України Володимир Гришко.
Поклавши квіти до пам’ятника матері Шевченка, Олександр Черевко звернувся до протестувальників.
– Якщо говорити мовою цифр, то за чотири роки в Моринці ми направили 8,5 млн грн. на відбудову інфраструктури – школи, інших об’єктів, доріг. У селі побудували автозаправну станцію. У той же час я добре пам’ятаю святкування 190-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка, що проходило в холодному Будинку культури Моринців, який не опалювався. Зараз це питання вирішено, – говорить Олександр Черевко.
Щодо будівництва бібліотеки, то, за словами губернатора, на шевченківській раді фахівці вирішили, що ліпше її побудувати у селі Шевченкове. А в Моринцях – галерею з тими "залізними стовпами, що підпирають небо", про які думав Шевченко. У такій галереї можна буде влаштовувати заходи, проводити виставки. Адже кожен новий збудований об’єкт повинен відповідати Шевченковому духові.
Олександр Володимирович зазначив, що нині не так важливо, де збудують бібліотеку. Головне, щоб весь комплекс заходів до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка був виконаний. "А це і будівництво бібліотеки, і церкви, і галереї, і багато інших речей. Тому наразі ми маємо повне право вимагати від Уряду належної уваги до своєї території, яка є стрижнем духовності, тому що саме тут народився Великий пророк української нації", – сказав Олександр Черевко і підкреслив, що він завжди відкритий для черкащан, тож громада села може завжди звертатися до обласної влади зі своїми пропозиціями.
Після дискусії з селянами губернатор разом з іншими учасниками урочистих заходів відвідав Національний заповідник "Батьківщина Т. Шевченка", зокрема оглянув рідні Тарасу хати Бойка і Копія. У сільській капличці було проведено молебень за Україну керуючим Черкаською єпархією УПЦ КП владикою Іоанном.
Вже на покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку в селі Шевченкове приїхав голова Верховної Ради Володимир Литвин. Усі також відвідали музей Т.Г. Шевченка та поклали квіти до могил матері та батька поета.
Насамкінець в Шевченківському будинку культури відбувся концерт, на якому для жителів села та гостей заспівав Володимир Гришко.
* * *
У день народження Кобзаря на його могилу в Каневі прийшли представники місцевої влади, канівської громади, а також гості – "свободівці" з Білої Церкви. А 10 березня до могили Тараса Шевченка квіти поклали голова обласної ради Володимир Гресь, заступник голови облдержадміністрації Анатолій Чабан, представники місцевої влади і громадськості.
– Кожна українська родина вшановує світлу пам’ять Кобзаря. Головне, чого вчив Шевченко, – єдність. Це мали б розуміти й українські політики, – зауважив Володимир Гресь.
Під час урочистостей у Каневі козацькі думи виконував лауреат Шевченківської премії кобзар-лірник Василь Нечепа. Священики православних церков відправили на могилі Кобзаря панахиду.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Шлях до Кобзаря"