Володимир Литвин уже втретє з часу обрання спікером приїхав на Черкащину. Після Умані, з якої почалися поїздки голови ВР регіонами, й Корсуня-Шевченківського, 9 березня Володимир Михайлович потішив своєю присутністю село Шевченкове на Звенигородщині.
Востаннє Володимир Литвин відвідував шевченківські місця на 190-ту річницю з дня народження поета, тобто в 2004 році. І досить-таки результативно – з його подання тодішньому Президентові Леоніду Кучмі добудували школу в Шевченковому, почали ремонт лікарні. Закинув він у "високі уми" й ідею відтворення хати Шевченка в заповіднику, газифікації довколишніх сіл тощо.
На 195-річчя від дня народження одного з найбільших національних символів знову чинний спікер ще раз говорить про необхідність створити "гідний Тараса Шевченка меморіальний комплекс".
Володимир Литвин, щойно ступивши на черкаську землю, разом із керівництвом області та партійними соратниками кладе квіти до пам’ятника Шевченкові.
"Добре, що це свято відбувається в такому родинному колі. Я складаю вам сьогодні вдячність за те, що ви зберігаєте оцю істинну пам’ять на цій справді благословенній землі. Висловлюю щире сподівання, що принаймні до 200-ої річниці буде зроблено все, щоб віддати належне генію Шевченка", – каже керівник Парламенту жителям Шевченкового.
Як завжди, спікер хоче бути поближче до народу. Підійшовши до людей, жартує та цікавиться проблемами. "Такі хустки моя мама носила", – говорить жінкам з народного хору. "А ви схожі на Шевченка", – усміхаючись, відказують ті. Коли фотосесія з жителями закінчується, спікер почергово кладе квіти до могил Шевченкових батьків.
У короткому слові журналістам критикує нинішню регіональну політику й говорить про необхідність децентралізації бюджету і влади. На прохання згадати Шевченкові рядки він лаконічний: "Кайданами міняються, правдою торгують".
Директор Шевченківського навчально-виховного комплексу Валентина Нечитайло згадує допомогу спікера в побудові школи: "До 2004 року 12 років школа стояла недобудована. Того року Володимир Литвин приїхав до нас на березини, і громада села звернулася до нього з проханням передати лист Президенту Леонідові Кучмі, щоб звернули увагу на село й побудували тут школу. У травні приїхали перші будівельники. За 4 місяці збудували красиву школу на 264 місця, забезпечили меблями. А в жовтні діти сіли за парти".
Михайло Падзіна, сільський голова Шевченкового:
– Через 5 років ми будемо відзначати 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Програма Президента з відродження українського села має бути відроджена із шевченківських сіл. Про це щойно сказав Володимир Михайлович жителям села. Ми сподіваємося, що 2014 рік увійде в історію як рік завершення відновлення Кобзаревої землі.
Володимир Литвин зізнається, що святкувати шевченківські дні його запрошувала черкащанка і губернатор Санкт-Петербурга Валентина Матвієнко, але він запропонував перенести поїздку, оскільки дуже хотів у цей день "бути тут разом із вами".
"Я переконаний, що коли б у цей день була можливість усім тим, від кого залежить доля України, бути тут, за круглим столом, усе б змінилося... Коли ми не можемо завершити справу облаштування шевченківських місць, то як ми можемо брати ту велику місію облаштувати Україну так, як про це мріяв Тарас Шевченко? Починаємо, забуваємо, кидаємо і далі з’ясовуємо стосунки...", – згадав спікер внутрішньополітичні війни й ще раз нагадав про справу побудови меморіального Шевченкового комплексу.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Володимир Литвин з Черкащини закликав відроджувати село"