Зараз у приймальні загальноосвітньої школи села Леськи Черкаського району, де сидить секретар, на стелі видно лише контури великої плями у місці, де відвалилася штукатурка. Все замазано вапном. Щоб не лякалися учні та вчителі, що заходять до кабінету зробити ксерокопію.
Висота стелі – близько 5 метрів. Тож шматок штукатурки, відірвавшись від стелі, має можливість добряче розігнатися, щоб стукнути когось по голові. Після випадку, що стався з учителькою Ларисою Гуриненко, очі мимоволі здіймаються вгору, і кожен обмацує поглядом стелю: ану ж знову щось гепнеться!
– За освітою я вчитель української мови та літератури. Але саме цього навчального року, за іронією долі, викладаю предмет "Безпека життєдіяльності", – говорить Лариса Миколаївна, яка працює в цій школі вже 16 років. – Мій урок розпочинався о 12.25, але я прийшла раніше, щоб підготуватися до нього, зайти до бібліотеки. Десь о 12-ій годині я зайшла до приймальні, щоб відксерити картки для самостійної роботи з учнями. Секретар була зайнята, тож я сіла, щоб зачекати і записати дату та зміст уроку.
Саме в цей момент і відвалився шматок штукатурки, за словами потерпілої, розміром приблизно 50 см на 1 м. Першу допомогу вчительці надала шкільна медсестра. Трохи відійшовши від шоку, Лариса Гуриненко поїхала додому, адже вдома лежала з температурою хвора донька. Однак за годину жінці погіршало, їй довелося звернутися в лікарню. Там діагностували струс мозку.
Ларису Гуриненко госпіталізували в неврологічне відділення Черкаської центральної районної лікарні.
– Діагноз нейрохірурга – струс головного мозку, забій м’яких тканин голови, шийно-корніальний больовий синдром, – читає з історії хвороби пані Лариси завідувач неврологічного відділення лікарні Анатолій Будник.
Жінка вже вдома, але перебуватиме до 6 березня на лікарняному. На лікування пані Лариса витратила до тисячі гривень.
Після інциденту в школі провели службове розслідування.
– Я розмовляла з директором школи, який входить до складу комісії. Він сказав, що висновок комісії такий: "травма не пов’язана з виробництвом". Пояснили мені, що я перебувала не на робочому місці, бо робочий час вчителя розпочинається по дзвінку.
Цікаво, що директор Леськівської школи Григорій Баранник від коментарів відмовився, пославшись на брак часу.
Зате в територіальній державній інспекції праці в Черкаській області повідомили, що робочий час вчителя визначений правилами внутрішнього розпорядку, але він аж ніяк не може бути прив’язаний до дзвінка на урок. "Вчитель повинен прийти і підготуватися до уроку, так само, як, наприклад, водій повинен прийти і підготувати машину до роботи", – говорить заступник начальника інспекції Марина Жаркова.
– Вчителька отримала травму на території школи, а це однозначно пов’язано з виробництвом. Тож постраждала повинна отримати допомогу з фонду страхування від нещасних випадків, – зазначає головний державний інспектор з охорони праці територіального управління Держгірпромнагляду по Черкаській області Василь Юрченко. – У нас колись була інша ситуація: у селі Мартинівка Канівського району вчителька, йдучи в школу, впала в колодязь, що був на території цього закладу. І це також виробнича травма. Адже хтось недогледів, що колодязь нічим не прикритий.
Але Лариса Гуриненко наголошує, що не хоче матеріальних компенсацій за травму. Для неї принципово визначити, що це саме виробнича травма. І тоді, можливо, цей випадок підштовхне відповідні управління подбати про школу, яка вже півстоліття не знала капітального ремонту.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Вчительці, що викладає безпеку життєдіяльності, у школі на голову впала стеля"