Колонка оглядача
Стратегічним товаром минулого тижня на Черкащині стала сіль. У будь-якому райцентрі області цей товар вигрібали з прилавків магазинів, неначе попереду велике консервування, а в коморах як виметено.
Якщо в магазинах Звенигородки я усміхався, чуючи, що продавці магазинів закликали своїх знайомих зробити запас, бо заводи зупинилися і ціни підвищуються, то в Черкасах мені було вже не так смішно. Столичний кум написав листа, що десь сіль продають вже склянками, тому він у супермаркеті придбав собі 5 пачок.
Наступного дня в Золотоноші ситуація була не кращою. В одному з магазинів розповіли про бабцю, яка візком повезла 30!!! кілограмів "білої смерті".
Уявіть, при добовій нормі споживання 10–15 грамів, одній людині цього запасу вистачить на 6!!! років. Отже, бабця сподівається не лише пережити кризу, дожити до "Євро-2012", а й, святкуючи 2015 рік, зустріти гостей з хлібом і сіллю, купленою в кризовому 2009-му.
Дійсно, оптимізм нашого народу невичерпний. Можливо, комусь теперішніх запасів вистачить і для святкування сторіччя Жовтневої революції, яка навчила нас забивати комори "про запас".
Хтось порівняє це з важкими першими роками незалежності, коли полиці магазинів були порожніми, а конвертувати гроші в валюту ми ще не вміли.
Але як би там не було, ліпше вкладати кошти у вітчизняні продукти, ніж в іноземну валюту. Сіль не пропаде, та і красти її у вас не будуть. Ціна у продукту не та, а поцупити важко. А три вітчизняні солезаводи (що свідчить про багатство нашого краю) отримають антикризовий кредит від населення.
Зрозуміло, що обсяги продажів незабаром спадуть, і цим заводам доведеться жити на кошти, отримані в 2009-му – ніхто ж цю сіль із жадібності не буде їсти більше, ніж зазвичай. Але наразі солевиробникам заздрять майже всі виробники промислових товарів. Непереливки тим, хто збирає та продає іноземні автомобілі, побутову техніку тощо. Але приємно, що хоч деякі наші підприємства отримають зиск із кризи.
Решта виробників просто мріє про таку популярність продукції. І, мабуть, скоро буде замовляти на телебаченні репортажі про зникнення з прилавків їхньої продукції. Уявіть, спочатку хвиля "постраждалих від кризи" змітає з прилавків борошно, цукор, макарони та крупи, потім консервацію, доходить черга до хліба, який можна сушити.
Все нормально – купуйте якомога більше. Сіль скоро стане українською валютою. Вона не пропаде ні на складах, ні в коморах. Купуйте. Ліпше вкладати забрані з банків кошти у вітчизняні продукти, ніж в іноземні долари та євро.
Щоб ми жили доти, доки всі запаси не з’їмо...
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Державне пересолювання"