Таке рішення прийняли члени виконавчого комітету, які у вівторок, 24 лютого, розглядали нові тарифи на централізоване опалення та гарячу воду.
За словами міського голови Сергія Одарича, спершу був підготовлений проект рішення, за яким на 6% збільшувалася ціна на тепло та на 23% на гаряче водопостачання. Проте після жвавого обговорення та розгляду конструктивних пропозицій, що надійшли від черкасців під час проведення процедури регуляторного акту (протягом цього часу за законом жителі міста мають право внести свої пропозиції) було прийняте рішення тарифи на центральне опалення для населення не піднімати.
Тож черкасці, які оплачували за тепло по двоставковому тарифу, сплачуватимуть, як і минулого року:
– "умовно-постійну складову" – 1,25 грн. з кожного кв. м опалювальної площі (вона сплачується протягом 12 місяців);
– "умовно-змінну складову" – 2,14 грн. з кожного кв. м опалювальної площі (ці кошти платяться лише під час опалювального періоду).
Однак за рішенням виконкому відбулося підвищення тарифів на гарячу воду, яка зросла з 25,29 грн. з одного мешканця за місяць до 31,09 грн.
– Ми переглянули розрахунки, подані Черкаською ТЕЦ та КП "Черкаситеплокомуненерго", і, враховуючи соціально-економічне становище, в якому нині перебуває більшість жителів Черкас, вирішили не підвищувати тарифи на опалення для населення, – пояснив заступник міського голови Володимир Александров. – Проте, нам довелося підняти оплату за гарячу воду, яка у "старих" тарифах була збитковою і складала "мінус" 18%. Тому, ми змушені були перекрити збитковість цього тарифу, адже підприємство не може працювати в мінус. У підсумку вийшли на рентабельність по теплу та гарячій воді у 2%. Це дозволить підприємству якісніше обслуговувати мережі та подавати опалення в оселі жителів міста.
За словами Володимира Александрова, є три основні причини, через які зросла ціна на гарячу воду.
Вартість газу. З травня по грудень минулого року ціна газу для комунальних підприємств збільшувалася щомісяця на 3,5%. У травні вона становила 686 грн. за 1000 куб. м, а у грудні – 872 грн., тобто лише за минулий рік вартість блакитного палива зросла на 21%. Міська влада не мала можливості щомісяця збільшувати тариф на відповідну суму. Тому доводилося працювати у збиток.
Зросла мінімальна заробітна плата, яка в «старому» тарифі розраховувалася з рівня у 525 грн. Нині ж вона вже складає 605 грн.
Збільшилася ціна електроенергії. Якщо на початку 2008 року комунальні підприємства купували електроенергію за ціною 43 коп. за кВт, то вже у грудні 1 (один) кВт коштував 70 коп.
Сергій Одарич повідомив, що найгірша ситуація зараз склалася у бюджетній сфері. З лютого НАК "Нафтогаз" підвищив газ для бюджетників – шкіл, дитячих садочків, поліклінік, лікарень – удвічі. Нині за 1000 куб. м міський бюджет має платити 2600 грн. (торік – 1200 грн.).
– Минулого тижня під час загальних зборів Асоціації Міст України у Києві я мав зустріч з Прем’єр Міністром Юлією Тимошенко, якій повідомив про підвищення газу для бюджетних установ. Вона була вкрай здивована, що прийняте таке рішення, і обіцяла розібратися. Проте поки вона вивчала це питання, нам виставили рахунки і ми маємо їх сплатити. Якщо ми не розрахуємося, нам просто відключать газ, як це вже зробили у Полтаві, Кременчуці, Ужгороді, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Херсоні, Харкові, Кіровограді, Івано-Франківську, Криму, – зазначив міський голова.
Він додав, що нині дуже погано розраховуються держустанови, які фінансуються з Державного бюджету, – міліція, прокуратура, податкова адміністрація, Служба безпеки України, вищі навчальні заклади та інші. Їхній рівень проплат не перевищує 57%. Тобто держава, яка регулює і встановлює вартість газу, сама не поспішає за нього розраховуватися, "підставляючи" жителів Черкас.
У той час рівень проплат населення за теплопостачання складають 86%. Міський голова вдячний усім, хто вчасно сплачує за комунальні послуги. Проте цих грошей не вистачає, оскільки НАК "Нафтогаз" запровадив практику авансової сплати за блакитне паливо. Тобто КП "Черкаситеплокомуненерго" перш ніж, отримати ліміти на газ, має сплатити наперед кошти.
Міська влада звертається до черкасців, які хочуть, щоб у їхніх оселях було тепло, вчасно розраховуватися за комунальні послуги і не накопичувати боргів. Адже тих 86% проплат не вистачає, щоб погасити повністю всі витрати на придбання газу та електроенергії. Тому міська влада закликає жителів Черкас не повторювати помилки інших міст – Полтави, Дніпропетровська, Львова, Києва, Кіровограда, – і вчасно платити за тепло.
– Несвоєчасна оплата рахунків за спожиті комунальні послуги – це неминучі проблеми для жителів міста: для вас, для вашого сусіда по сходовому майданчику, для ваших родичів, друзів та близьких, які проживають у Черкасах. Ми маємо усвідомити, що сьогодні усе залежить від нашої дисципліни: матимемо тепло в оселях чи мерзнутимемо у своїх квартирах? До того ж у травні плата за тепло зменшиться на третину. Це стане можливим завдяки тому, що ще минулого року ми запровадили у Черкасах двоставкові тарифи на тепло, – говорить міський голова.
Довідка: Нові тарифи діють з 25 лютого. Останній раз тарифи на тепло та гарячу воду у Черкасах піднімали 4 березня 2008 року.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тариф на опалення для жителів Черкас залишиться на "старому" рівні"