Департамент охорони здоров’я та соціальної політики міськвиконкому пропонує збільшити кількість громадських місць у Черкасах, де заборонено палити. Існуючий перелік планують розширити такими пунктами: 10-ти метрова зона навколо будь-якого приміщення; балкони житлових будинків; підвальні приміщення; центральна частина міста (100-метрова зона навколо бульв. Шевченка від вул. Богдана Хмельницького до вул. Байди Вишневецького, 100-метрова зона навколо вул. Смілянської від вул. Хрещатик до вул. Благовісної).
Таку ідею підтримує і експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я Костянтин Красовський.
– Черкаси стали передовим містом по впровадженню практики боротьби із тютюнопалінням, вони першими прийняли відповідне рішення, – зазначає пан Красовський. – І не зупиняються, а шукають інші методи боротьби із курцями. Такі дії дають свої результати: зменшилась кількість хворих, знизився рівень смертності. І збільшилась кількість людей, які підтримують заборону куріння у громадських місцях. Сподіваюсь, незабаром таких людей стане в тисячі разів більше. І курці боятимуться не протоколів чи штрафів, а просто вважатимуть, що це ненормально, недопустимо палити, наприклад, на зупинці чи у парку.
Нагадаємо, що рішення «Про впорядкування тютюнопаління в місті Черкаси» Черкаська міська рада прийняла 16.06.2005 року. Там були визначені такі місця, де заборонено палити: приміщення закладів охорони здоров'я, навчальних та освітньо-виховних закладів (включаючи дитячі садки, загальноосвітні заклади, вищі навчальні заклади, заклади позашкільної освіти), закладів культури, закритих та відкритих спортивних споруд; приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; ліфти, будинкові сходи та під‘їзди багатоповерхових житлових будинків; дитячі майданчики, місця дитячого відпочинку (включаючи ігротеки, комп‘ютерні клуби, кінотеатри, внутрішньо-дворові дитячі площадки) та прилегла до них територія; офісні приміщення підприємств, установ, організацій, суб’єктів підприємницької діяльності, що використовують найману робочу силу; робочі місця; заклади торгівлі (включаючи території торгових рядів, ринків, ярмарок, оптових та дрібнооптових баз, кіоски, магазини); зони відпочинку (включаючи парки, пляжі, сквери); церкви та прилегла до них територія; місця постійного та тимчасового скупчення людей (в тому числі під час проведення масових заходів).
Порушників цього рішення можна притягнути до адміністративної відповідальності. До курця, на якого склали протокол вперше, застосовується покарання, яке варіюється від попередження до 85 гривень штрафу, вдруге – від 85 грн. до 170 грн.
За словами координатора громадської організації «За вільну від тютюнового диму Україну» Сергія Гончара, щороку на курців міста Черкаси складається на сотні протоколів більше, ніж попереднього, однак найчастіше правоохоронці виписують порушнику попередження.
Довідка:
Компанія Quirk Global Strategies провела загальнонаціональне опитування 1 000 респондентів, які репрезентують доросле українське населення віком від 18 років.
Переважна більшість українців у центральному регіоні схвалює ідею щодо прийняття закону, який повністю забороняє куріння в більшості громадських місць, у тому числі на всіх робочих місцях, у громадських будівлях, офісах, ресторанах і барах (91% респондентів підтримують, у тому числі 71% повністю схвалюють).
Крім підтримки ідеї в цілому, українці у центральному регіоні схвалюють положення, що забороняють куріння в різноманітних спеціальних громадських місцях, у тому числі в лікарнях і клініках (99%), офісах та на інших робочих місцях (90%), в приміщеннях громадських установ, таких як, наприклад, магазини і театри (96%), в ресторанах (87%) і навіть в барах (83%).
Українці у центральному регіоні не лише стурбовані чужим димом (68% респондентів стверджують, що дуже або досить стурбовані), вони визнають, що пасивне куріння викликає проблеми зі здоров'ям. Приблизно вісім із десяти вважають, що вплив чужого диму – це серйозна (60%) або помірна (25%) загроза для здоров'я. Українці вважають, що чужий дим становить особливо серйозні або середні ризики для здоров'я таких працівників, як офіціанти і офіціантки (89%), бармени (87%) і службовці (84%).
Источник: Черкаська міська рада | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Незабаром центральна частина Черкас може стати зоною вільною від куріння"