Як уникнути небажаної вагітності та абортів, розповідатимуть мешканцям Рівненщини координатори американської програми «Разом до здоров’я». А ще — роздаватимуть презервативи.
У рамках цієї програми відбудуться не лише навчання медиків, але й бесіди з населенням області.
— Нині відбуваються тренінги для лікарів-гінекологів, акушерів, терапевтів, шкірвенерологів, урологів, педіатрів тощо. На цих заняттях ми вчимо лікарів, як правильно спілкуватися з пацієнтами, щоб донести їм інформацію про засоби контрацепції. Адже саме це допоможе людям уберегтися не лише від небажаної вагітності чи непліддя, але й від ВІЛ чи хвороб, що передаються статевим шляхом, — переконана технічний координатор програми у нашій області лікар акушер-гінеколог Світлана Демчук. — А пізніше ми виїжджатимемо в райони області. Для цього поки що обрали лише п’ять з них — Сарни, Дубно, Березне, Острог, а також Рівне. Там, у центрах зайнятості, де збирається найбільша кількість сільського населення, ми і розповідатимемо про конрацептиви, адже найчастіше сільські люди не вважають, наприклад, СНІД страшною хворобою. Також на Рівненщину уже завезли понад 300 тисяч презервативів, котрі розподілять по лікувальних закладах. І саме лікарі роздаватимуть ці засоби контрацепції молоді віком від 18 до 20 років, ВІЛ-інфікованим, жінкам з екстрагенітальною патологією, малозабезпеченим сім’ям та ін. Тим часом у школах презервативи не роздаватимуть, оскільки це заборонено законом. Тому зі школярами ми лише проводитимемо бесіди.
— Світлано Леонідівно, наскільки надійними є гормональні контрацептиви?
— При правильному використанні — майже на сто відсотків. Тобто приймати їх потрібно регулярно, в один і той же час, бажано ввечері, не вживати алкоголю в надмірній кількості і не курити.
— Чимало жінок нині відмовляються від гормональної контрацепції через ризик набрати зайву вагу…
— Сучасні контрацептиви не впливають на масу, більше того, є оральні контрацептиви, на фоні яких жінки худнуть. Сучасні комбіновані оральні контрацептиви (КОК) містять дуже низькі дози гормонів, тому їх часто називають низькодозованими КОК. Захворювання, які часто стають на заваді використанню оральних контрацептивів з високим вмістом естрогенів, не є перешкодою для використання сучасних низькодозованих оральних контрацептивів.
— Припустімо, жінка упродовж кількох років використовувала гормональні контрацептиви. Як швидко після цього в неї відновиться здатність до зачаття?
— Після скасування прийому КОК швидко відновлюється фертильність. Практично під час наступного менструального циклу можна планувати вагітність, що і використовується при лікуванні безпліддя.
— Як правильно підібрати контрацептиви?
— Для цього пацієнтка чи подружня пара звертається або до дільничого акушера-гінеколога, або до лікаря в центрі планування сім’ї, який займається сучасними аспектами планування сім’ї, або до сімейного лікаря. Кожен з цих спеціалістів залежно від репродуктивних планів пари, стану здоров’я, релігійних чи особистих переконань порадить конкретний гормональний контрацептив. Поінформована подружня пара рішення, безумовно, приймає самостійно.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Американці вчитимуть рівнян безпечного сексу"