Кілька колишніх народних депутатів, серед яких “випадково” опинилися мільйонери, звернулося до ВР з проханням надати їм матеріальну допомогу. Причому вони просять гроші винятково в межах чинного законодавства.
Таке право нардепам дає Закон “Про статус народного депутата”, який дбає про законотворців аж до їхньої смерті. Адже на період працевлаштування депутат має право на виплату матеріальної допомоги в розмірі заробітної плати з урахуванням усіх доплат і надбавок, які отримують працюючі народні депутати, але не більше одного року, а в разі навчання чи перекваліфікації – не більш ніж двох років після закінчення строку повноважень. Ба більше – в разі неможливості працевлаштування після зазначеного строку за колишнім нардепом зберігається виплата матеріальної допомоги в розмірі 50 відсотків заробітної плати з урахуванням усіх доплат і надбавок, що їх отримують чинні депутати, до досягнення ними пенсійного віку.
Як наслідок, днями до управління справами апарату Верховної Ради звернулося кілька народних депутатів п’яти попередніх скликань із вимогою виплатити їм грошову допомогу. І серед прохачів є далеко не бідні люди.
Скажімо, Валерій Акопян – депутат ВР четвертого скликання. Його часто згадують як засновника (спільно з колишнім нафтогазовим бароном Ігорем Бакаєм) таких компаній, як “Нафтогаз-Постаченерго”, “Слов’янська спадщина”, “Укргаз”, “Укргазсервіс”, аудиторської компанії “Альфа Омега”. Ганна Антонієва – депутат ВР четвертого скликання, директор горілчаного заводу “Артеміда”. Петро Димінський – депутат ВР четвертого скликання, президент футбольного клубу “Карпати”, людина, яка до кінця цього року заявляла про готовність вкласти 15 мільйонів євро в початок робіт із будівництва стадіону у Львові.
Лев Мірімський – депутат ВР четвертого скликання, один із найбагатших мешканців Криму. До кризи, за деякими оцінками, його статки оцінювали в 180 мільйонів доларів.
Серед прохачів – Людмила Супрун, депутат ВР четвертого скликання, засновниця асоціації “Інтерагро”, Михайло Гончаров, депутат ВР п’ятого скликання, керівник Східно-Європейського банку. Ігор Зварич, депутат ВР п’ятого скликання, президент хутрової фірми “Тисмениця”, Михайло Гладій, депутат ВР п’ятого скликання, екс-губернатор Львівщини, колишній віце-прем’єр-міністр, міністр агропромислового комплексу.
З’ясувалося, що така ситуація не є винятком. Торік матеріальну допомогу на період працевлаштування отримали 160 нардепів колишніх скликань на загальну суму понад 20 млн. грн. А за словами спікера Володимира Литвина, “сьогодні 112 колишніх народних депутатів отримують зарплату у Верховній Раді України”. Ще й погрожують судами, якщо їм її не дадуть.
Наскільки морально вимагати виплату цих коштів не таким уже й бідним людям?
Львівський олігарх Петро Димінський підтвердив “Газеті” факт свого звернення по допомогу. “Очоливши НПК “Галичина”, я створив благодійний фонд “Галичина-благочинність”. Разом зі своїми заступниками ми всю свою зарплату переказували в цей фонд. Це саме я робив із зарплатнею народного обранця – усю переказував на благодійність. Навіть не запитував, яка платня мені належить як народному депутатові. Щиро кажучи, навіть не цікавився, скільки грошей витратили. Єдине знаю, що мої помічники нікому не відмовляли в допомозі. Не ставив за мету афішувати суми, які витратив на будівництво церков, допомогу хворим чи скільки платив місцевим політикам, від яких хотів, щоб вони не зраджували інтереси громади. Про галас довкола допомоги мені як колишньому депутатові Верховної Ради можу сказати, що є люди, зацікавлені в цій провокації. У мене достатньо моральних прав уникнути розвивання цієї теми. Зустріньтеся з моїми помічниками, вони нададуть вам усі звіти. Взагалі, якщо “елітні злодії”, які сидять у Верховній Раді, хочуть, щоб я замість того, аби віддати гроші людям, залишив ці кошти їм, – свого не дочекаються. Усі кошти, отримані від ВР, повторюю, спрямовую на благодійність”, – повідомив пан Димінський у коментарі “Газеті”.
Вочевидь, екс-нардепи самі здивовані тим, який скандал розгорівся навколо матеріальної допомоги. Такі гроші їм виплачували завжди, але тільки тепер такі дії отримали резонанс. На розтерзання громадської думки мільйонерів-прохачів “здав” перший віце-спікер Олександр Лавринович. За його словами, на цю статтю не вистачає коштів, отож якщо екс-депутати звернуться до судів, то виплачувати матеріальні допомоги доведеться із зарплат апарату Верховної Ради або нинішніх народних депутатів.
Ірина Гамрищак, Гліб Ваколюк
Источник: ЛЬВІВСЬКА ГАЗЕТА | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Подайте бідному мільйонерові!"