Опубликовано: Kateryna B
ДСНС України та Благодійний фонд Банку Львів підписали меморандум про співпрацю. Ключова програма фонду — «Вільна земля». Її мета — всебічно сприяти розмінуванню деокупованих українських територій. Взаємодія відповідального бізнесу та держави вже втілюється на практиці. Минулого тижня стартував проєкт з підготовки ідентифікаторів вибухонебезпечних предметів. В рамках проєкту відбуватиметься навчання фахівців, які зможуть ідентифікувати невідомий предмет, що допомагатиме саперам у щоденній праці. Але передусім головним орієнтиром проєкту є збереження життя українців.
Станом на 23 лютого 2022 року за рівнем замінованості Україна посідала 5 місце у світі. З початком повномасштабної військової агресії рівень вибухової небезпеки став безпрецедентно високим. За оцінками фахівців, близько 250 квадратних кілометрів української землі може бути уражено нерозірваними мінами, гранатами, снарядами, бомбами, ракетами. Окупанти не нехтують використовувати заборонені міжнародними конвенціями боєприпаси.
Українські сапери, чий особовий склад на початок активних бойових дій налічував близько 600 службовців, цілодобово протистоять загрозі. Їхні героїчні зусилля потребують додаткового ресурсу. Щоб його терміново залучити, Державна служба з надзвичайних ситуацій запустила «Цільовий курс щодо порядку ідентифікації вибухонебезпечних предметів». Проєкт реалізується в межах програми «Вільна земля» Благодійного фонду Банку Львів та програми «Спільнодія», що впроваджується МБО «Фонд Східна Європа» у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Роман Примуш, заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації:
«У зв’язку з великою кількістю виявлення боєприпасів, а також для полегшення і пришвидшення роботи піротехнічних підрозділів ДСНС України, ми вирішили створити курс з підготовки ідентифікаторів. Нині ми активно залучаємо до навчання працівників Національної поліції, представників територіальних громад та лісників. Їхнім завданням буде ідентифікація рівня загрози знайденого предмета, вживання заходів безпеки та повідомлення про знахідку у компетентні органи без права здійснювати вилучення, переміщення та знешкодження виявлених вибухонебезпечних предметів. Ми щиро вдячні Благодійному фонду Банку Львів за активну підтримку проєкту».
Перший триденний курс з підготовки ідентифікаторів успішно відбувся на Київщині. Випускниками стали 56 небайдужих українців. Серед них — поліцейські, представники територіальних громад, лісники. З 29 червня до 1 липня учасники курсу вчилися візуально ідентифікувати вибухонебезпечні предмети за їхніми типами й рівнем загрози, вживати необхідні заходи безпеки та надавати невідкладну медичну допомогу. Теоретичні знання були закріплені практичними заняттями на полігоні в лісі, де імітувалися мінні пастки. Свідоцтва ідентифікаторів отримали також представники Благодійного фонду Банку Львів, що успішно здали іспит за результатами курсу.
Андрій Мельник, директор Благодійного фонду Банку Львів, сертифікований ідентифікатор вибухонебезпечних предметів:
«Благодійний фонд Банку Львів створив програму «Вільна земля», щоб допомогти розмінувати українську землю. Від ефективності наших дій залежать життя українців. А також — швидке відновлення вітчизняної економіки. Через замінування сільськогосподарських угідь сьогодні особливо потерпає агросектор. Ми уклали меморандум з ДСНС та фінансово підтримали проєкт з підготовки ідентифікаторів, тому що бачимо його структурний і стратегічний потенціал у послідовному розв’язанні проблеми на громадських засадах. Цей старт — лише початок нашої співпраці з ДСНС України. Наш пріоритет — гуманітарне розмінування. У планах — нарощування співпраці у сферах освіти, інформування, інновацій. Ми будемо також продовжувати допомагати амуніцією інженерно-саперним підрозділам».
Реалізація проєкту з підготовки ідентифікаторів, що здійснюється за сприяння програми «Вільна земля» Благодійного фонду Банку Львів, особливо важлива для віддалених територіальних громад у сільськогосподарських районах. Адже виявлення вибухонебезпечного предмета потребує негайного реагування. Ідентифікатор уповноважений ДСНС вживати мінімально необхідні заходи на місці до прибуття піротехніків.
Зареєструватися на курси з підготовки ідентифікаторів можна за посиланням: https://forms.gle/XDdZb8ezUzix24s37
Источник: ДСНС | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "ДСНС України та Благодійний фонд Банку Львів підписали меморандум про співпрацю"