Дотримання норм антикорупційного законодавства
Опубликовано: Головне Управління ДПС у Черкаській області
Відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області наголошує, що у зв’язку із військовою агресією проти України, питання дотримання норм антикорупційного законодавства набуває ще більшого значення для забезпеченні економічної безпеки нашої держави. Саме тому, якщо вам стало відомо про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України «Про запобігання корупції», просимо повідомляти про це уповноважені підрозділи з питань запобігання та виявлення корупції відповідних підприємств, установ, організацій або правоохоронні органи.
Закон України «Про запобігання корупції» передбачає особливий правовий статус та надає додаткові гарантії безпеки особам, які є викривачами корупції. Для того, щоб зрозуміти, чи підпадаєте ви під визначення викривача, необхідно знати, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» викривач – це фізична особа (громадянин України, іноземець, особа без громадянства), яка:
• володіє інформацією про можливі факти корупційних правопорушень – фактичними даними, а саме даними про обставини правопорушення, місце і час його вчинення та особу, яка вчинила правопорушення тощо;
• переконана у достовірності цієї інформації – особа має бути упевнена, що інформація, яку вона повідомляє, свідчить про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, іншого порушення Закону України «Про запобігання корупції»;
• отримала цю інформацію під час трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності, проходження служби чи навчання, участі у передбачених законодавство процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби, навчання. Достатнім для визнання особи викривачем є отримання ним інформації під час здійснення одного із вищевказаних видів діяльності.
Повідомити інформацію про корупційні порушення викривач має спеціальними каналами:
• внутрішніми – способи захищеного та анонімного повідомлення інформації керівнику або уповноваженому підрозділу чи особі органу або юридичної особи, де викривач працює;
• регулярними – шляхи захищеного та анонімного повідомлення інформації спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, органам досудового розслідування, органам, відповідальним за здійснення контролю за дотриманням законів у відповідних сферах, іншим державним органам, установам, організаціям;
• зовнішніми – шляхи повідомлення інформації викривачем через фізичних чи юридичних осіб, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки тощо.
Проте якщо особа повідомляє інформацію, яка явно містить ознаки корупції, у листі чи під час особистого прийому, то таку інформацію також розглядають, як повідомлення викривача, якщо усі вказані вище умови дотримані.
Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно).
Анонімне повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» підлягає перевірці у строк не більше 15 днів від дня його отримання. Якщо у вказаний строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують строк розгляду повідомлення до 30 днів від дня його отримання.
Відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області інформує громадян, суб’єктів підприємницької діяльності Черкащини та працівників Головного управління ДПС у Черкаській області, що у разі наявності інформації щодо протиправних дій посадових та службових осіб Головного управління ДПС у Черкаській області, ви завжди можете повідомити про вказані факти будь-яким зручним способом:
- з використанням засобів поштового зв’язку на адресу: вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси, 18002;
- засобами телекомунікації, безпосередньо до відділу з питань запобігання та виявлення корупції, за телефоном 0472 – 33-91-27
- у письмовому вигляді через працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції.
Добавить комментарий к новости "Дотримання норм антикорупційного законодавства"