Податок на доходи фізичних осіб – основні зміни 2020
Опубликовано: Головне Управління ДФС у Черкаській області
"Головне управління ДПС у Черкаській області інформує платників податків, що з 23.05.2020 Законом України від 16.01.2020 № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу в частині адміністрування податку на доходи фізичних осіб.
1. Скасовано обов’язок щодо подання майнової декларації та сплати ПДФО при отриманні доходів від ФОП - платників єдиного податку четвертої групи.
Відповідно до прийнятих змін до п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), фізичні особи, які протягом року отримували винагороди та інші виплати за цивільно-правовими договорами від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи, звільняються від обов’язку подання річної податкової декларації за звітний рік та сплати ПДФО.
2. Розширено перелік відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок матеріальної та моральної шкоди, які не оподатковуються ПДФО.
Внесеними змінами доповнено п.п. «а» п.п. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, згідно якого - до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід у вигляді сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, шкоди життю та здоров'ю, а також відшкодувань моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному законом.
3. Розстрочення сплати ПДФО за іпотечними кредитами надаватиметься у разі прощення основної суми боргу.
Починаючи з 23 травня 2020 року фізичні особи зможуть отримати розстрочення на сплату податку на доходи фізичних осіб у разі прощення основної суми боргу за іпотечними кредитами до закінчення строків позовної давності. До внесенних змін розстрочення надавалось і в разі прощення суми відсотків (внесені зміни до п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
4. Пенсія та щомісячне довічне утримання не оподатковуються ПДФО не залежно від її розміру.
Із Податкового кодексу України виключено пп. 164.2.19 п.164.2 ст.164 Кодексу, згідно з яким оподаткуванню підлягали суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного утримання грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом та, які перевищували десятикратний розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.
Посилання на Закон України №466-ІХ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/466-20
Добавить комментарий к новости "Податок на доходи фізичних осіб – основні зміни 2020"