Владика Іоан: «Коронавірус - це тест для людства перед кінцем нашого світу»
Опубликовано: Оксана Савицкая
Від того, як наша цивілізація пройде цей тест, залежить дуже багато: буде відстрочено чи, навпаки, прискорено кінець того світу, який ми знаємо – переконаний Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан. Попри велику кількість міфів, які оточують коронавірус, є чіткі і провіщені давним-давно прикмети, пов’язані з «початком кінця». І за глобальністю та масштабами втрат вони дуже уподібнюються тому, що наразі переживає людство, - лише в менших масштабах.
- Сьогодні і війни, і голод, і хвороби, і стихійні лиха – всі перші ознаки закінчення світу – перестали бути чимось неймовірним. І уникнути розвитку подальшого, запланованого Богом – Творцем від початку існування людства, сценарію його «кризового очищення» не вдасться. (Пс.100:8) «Всіх безбожних землі буду нищити кожного ранку, щоб з міста Господнього вигубити всіх злочинців!» Єдине, на що можна вплинути – це час, який людству залишено, - констатує Владика Іоан. - Від того, наскільки гідно ми пройдемо тест на коронавірус, залежатиме, як творець оцінить нашу цивілізацію, і скільки часу захоче залишити іще людству.
Парадоксально, але під час карантину люди, які шалено бояться померти (на думку Владики, справді віруючій людині смерті боятися нічого), влаштовують колективні пікніки, під час яких спалюють пів гектару лісу…. Бояться занести сумку продуктів старенькій сусідці, що живе сама, і водночас шукають, де «на дому» можна підстригтися чи наростити нігті.
- Страх померти від коронавірусу людей до більшої віри не навернув: навпаки, число вірян у храмі щодня стало вимірюватися десятками, а то й одиницями. Хоча ми і самі переконуємо, щоб люди не йшли зараз масово до храму – але тут можна також побачити і пророцтва святих минулого століття, які говорили, що настануть часи, коли церкви будуть відкриті, а ходити в них буде не можна, - зазначає Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан. - Однією з перерахованих Ісусом Христом своїм учням ознак наближення кінця світу є «діти повстануть проти батьків…» - і ми це бачимо, під час пандемії - коли вирішують кого підключати до кисневого апарату, а кого ні, і обирають молодих… Я не думаю, що подальші провіщені випробування роду людського будуть чимось неймовірним і фантастичним – швидше всього, це буде якась загальновідома річ, що завдасть раптового нищівного удару. Як ось цей вірус. Земля сама себе не очищає від тої частини людства, яке саме стало своєрідним вірусом у творінні Божому. А кого Творець залишить на землі? (Матв.5:5) «Блаженні лагідні, бо землю успадкують вони».
Для церкви, як зазначив Владика, епідемія та карантин також стали викликом – перевіркою на можливість дистанційно підтримувати контакт з вірянами. Черкаська єпархія Православної Церкви України забезпечує трансляції богослужінь через сторінку у соціальних мережах (https://www.facebook.com/chcerkva/), Свято-Троїцький кафедральний собор також має власну сторінку (https://www.facebook.com/soborch/). На Великдень богослужіння можна буде почути і у аудіотрансляції на площі біля храму. Тут же стоятиме намет зі святим образом Воскресіння Христового, де можна буде помолитися і поставити свічку. А освятити паску взагалі можна буде удома – відеотрансляція богослужіння розпочнеться 19 квітня о 8.00, після молитви на освячення води нею можна буде вдома покропити великодній хліб. Також, священники ведуть перемовини щодо можливості освячення пасок і просто на хлібзаводах, щоб придбати вже освячену паску можна було і просто у магазині.
Але головне у Великодні, звісно ж, не паска, а можливість поглянути на своє життя і оцінити його зовсім з іншого, величнішого ракурсу – з огляду на шлях і життя Сина Божого, що врятував людство. І карантин, що припадає якраз на світле свято Воскресіння – окремий привід замислитись над тим, куди нас сьогодні веде наше життя, переоцінити і виправити його, коли ми ще маємо шанс щось змінити.
Добавить комментарий к новости "Владика Іоан: «Коронавірус - це тест для людства перед кінцем нашого світу»"