Граничний термін сплати податкового зобов’язання з ПДФО та збору за деклараціями про майновий стан і доходи!
Опубликовано: Головне Управління ДФС у Черкаській області
"В ДФС нагадали декларантам – 2019 про граничний термін сплати визначених у деклараціях податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 31 липня 2019 року, наголосили на особливостях перерахування цих платежів, поінформували про відповідальність декларантів – 2019, та нагадали про терміни подання декларації особам, що припиняють підприємницьку діяльність і які виїздять за кордон.
Так, обов’язок із сплати податкових зобов’язань, визначених у поданій по строку 2 травня 2019 року декларації про майновий стан і доходи за звітний 2018 рік мають громадяни та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.
Від цього року особа, яка зобов’язана подати декларацію, сплачує податкові зобов’язання по кодах платежу:
«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
За несвоєчасну сплату визначених у декларації податкових зобов’язань (тобто сплату після 31 липня 2019 року) платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу від 10% (при затримці до 30 календарних днів включно) до 20% (при затримці більше 30 календарних днів) суми до сплати. Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.
Звертаємо увагу, що за аналізом податкової звітності платників (у т.ч. уточненої) ДФС виявляє «ймовірних декларантів», які не задекларували своєчасно доходи за минулий рік. У більшості це черкащани, що:
- отримали іноземні доходи;
- отримали інвестиційні прибутки;
- отримали плату за оренду власного нерухомого майна, зокрема житла, койко-місця, частини житла – від орендаря – фізичної особи;
- плату за оренду власного рухомого майна – від орендаря – фізичної особи;
- отримали орендну плату за земельну ділянку, майновий пай, орендованих фізичною особою – не підприємцем;
- продали рухоме і нерухоме майно та зобов’язані сплатити податок;
- продали власну продукцію тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД на суму понад 186150 гривень;
- продали власну сільськогосподарську продукцію на ділянках, розмір яких понад норм встановлених Земельним кодексом України;
- одноосібників, які надавали послуги фізичним особам.
Також в ДФС чекають не поданих по строку 2 травня декларацій репетиторів, аніматорів, організаторів свят, людей творчих професій (музики, актори, художники, танцівники, журналісти, фотографи, перекладачі тощо), блогерів, осіб, які надають побутові послуги, нянь, доглядальниць та ін., які не зареєстровані підприємцями і при отриманні доходів за минулий рік не сплатили податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
За неподання або несвоєчасне подання декларації до особи застосовується попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн., як визначено статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку). Крім того, якщо платник не подав в установлений термін декларацію, ДФС на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку. При цьому, у відповідності до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України до платника податків застосовується фінансова відповідальність (штраф у розмірі 25% або 50% суми донарахованого податкового зобов’язання). Аналогічні дії ДФС і відповідальність платника – якщо торік платник перерахував лише податок на доходи фізичних осіб, а військовий збір – ні.
Також, за нормами Податкового кодексу України декларанти зобов’язані вести облік доходів та витрат у спеціальній Книзі обліку. За неведення Книги застосовуються попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн.
У зв’язку із запитаннями платників звертаємо увагу і на особливі терміни подання декларацій:
– для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. В такому разі декларація подається за період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;
– для резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Перенести строки подання декларації до 31 грудня п.р. може особа, яка отримувала звітного року іноземні доходи та має право зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном – для усунення подвійного оподаткування. Це можливо у разі відсутності підтверджуючих документів щодо суми отриманого доходу з іноземних джерел та суми сплаченого податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 Податкового кодексу України, та за умови подання платником до ДФС відповідної заяви про перенесення строку подання податкової декларації.
Податкову знижку за 2018 рік до повернення можна задекларувати до 31 грудня 2019 року.
"
Добавить комментарий к новости "Граничний термін сплати податкового зобов’язання з ПДФО та збору за деклараціями про майновий стан і доходи!"