Стеблівська ОТГ всього за 2 роки провела у громаді «медичну революцію»
Опубликовано: Оксана Савицкая
Цьогоріч громада планує завершити повне оновлення всіх медичних об’єктів на своїй території. Нещодавно було закінчено капітальний ремонт амбулаторії загальної практики-сімейної медицини селі Шендерівка - півтора мільйони гривень вклала сюди громада. А тепер планує ремонт ФАПу у Сидорівці. У 2020 році залишиться оновити лише ФАП у селі Яблунівка, де живуть 450 жителів громади.
Відтепер, близько тисячі жителів сіл Шендерівка, Нова Буда, Комарівка та Хильки зможуть отримувати медичні послуги в оновленому медичному закладі, де передбачається і відкриття аптечного пункту. У ФАПі села Хильки (де мешкає всього 123 жителів) також проведено ремонт - утеплення фасаду та перекриття даху, облаштування покриття підлоги, системи водопостачання та водовідведення.
- На початку 2017 року ми провели обстеження будівель соціальної інфраструктури комунальної форми власності громади - та склали перелік тих, що потребували невідкладних заходів для забезпечення дійсно якісних послуг мешканцям громади, - розповідає голова Стеблівської громади Олексій Данільченко. - Першочерговим об’єктом було визначено приміщення Стеблівської амбулаторії (колишньої поліклініки) - умови надання якісних медичних послуг в ньому були відсутні: половина приміщення не використовувалася та не опалювалася. Сьогодні мешканці Стеблівської селищної ОТГ отримали сучасну амбулаторію із широким спектром медичних послуг. Амбулаторія обслуговує близько 5 тис. мешканців населених пунктів громади та трьох населених пунктів сусідньої Зарічанської сільської ради.
Завдяки процесам децентралізації, що дали змогу в рази збільшити дохідну частину селищного бюджету та залученню коштів державного фонду регіонального розвитку, вже до кінця 2017 року, у грудні, було проведено повну термомодернізацію будівлі закладу (фасаду, перекриття даху, замінено вікна, двері, встановлено новий вузол теплопостачання), облаштовано новий дах та крівлю з металочерепиці. А в 2018 - замінені внутрішні комунікації: з електропостачання, водопостачання та водовідведення, облаштовано сантехнічний вузол, встановлено 2 водонагрівачі, облаштовано кабінети (для 2-х сімейних лікарів, оглядовий, маніпуляційний, здорової дитини, 1 кабінет лабораторії, стерилізаційна, стоматологічний кабінет, флюорографічний) та 2 палати для денного стаціонару. У амбулаторії встановлено сучасне енергоефективне освітлення та сучасне обладнання, облаштовано територію для стоянки автотранспорту та центральний вхід із пандусом. Тут працюють два сімейних лікарі та 5 осіб середнього медперсоналу. В приміщенні для зручності жителів, розміщено аптечний заклад та відділення Ощадного банку. Крім того, громада подбала і про соціальні стимули для медиків, зокрема забезпечила молодого сімейного лікаря Світлану Охремову житлом, придбавши ошатний житловий будинок. Є і медичний автомобіль, на часі - отримання за кошти державного бюджету ще одного автомобіля та обладнання для телемедицини.
- Що краще громада підійде до питання енергоефективності муніципальних будівель, то більше коштів зекономить на розвиток - це факт, - констатує Анна Сарана, радник з питань муніципальних послуг Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». - Окрім того, що громада активно підійшла до оновлення будівель, слід зазначити як керівництво піклується про своїх жителів. Це можна побачити на прикладі села Хильки. Там, де трохи більше 100 жителів, діє повноцінний ФАП, який не просто працює, а який навіть модернізують. Це і є той гарний приклад грамотної децентралізації, де послуги наближаються до людей.
Добавить комментарий к новости "Стеблівська ОТГ всього за 2 роки провела у громаді «медичну революцію» "