Перевірте правильність перерахування податків з орендної плати за земельну ділянку (пай) у 2018-2019рр.! : 1551870 : Финансы

Финансы Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Бизнес > Финансы
Подробно

Перевірте правильність перерахування податків з орендної плати за земельну ділянку (пай) у 2018-2019рр.!

Опубликовано: Головне Управління ДФС у Черкаській області

Звертаємо увагу платників на особливості перерахування податку на доходи фізичних осіб від орендної плати за земельну ділянку сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України, відповідно до п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу.
Податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар ( п.п. 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 Кодексу).
При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.
Звертаємо увагу – податкові агенти зобов’язані подавати щокварталу податковий розрахунок за ф. 1ДФ до ДФС за місцем свого розташування (п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Кодексу). Також вони підлягають взяттю на облік в ДФС за своїм місцезнаходженням а також в ДФС за місцем розташування зокрема нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) у порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 №462). При цьому податковий розрахунок за ф. 1ДФ подається у вигляді окремої порції до ДФС за своїм місцезнаходженням (основне місце обліку) та надсилається копія такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису) земельних ділянок, земельних часток (паїв) (неосновне місце обліку).
Водночас, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець (п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу). У такому випадку орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок на доходи фізичних осіб до бюджету протягом 40 календарних днів, після останнього дня звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (п.п. «а» п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Кодексу).

Які особливості перерахування ПДФО та військового збору за 2018 рік
1) Якщо орендну плату фізичній особі – власнику земельної ділянки, частки (паю) виплачувала за минулий рік податковий агент – юридична особа, то при виплаті доходів (орендної плати) орендодавцю вона утримала 18% ПДФО та 1,5% військового збору; перерахувала ПДФО до бюджету за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) та подала до ДФС за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) податковий розрахунок за ф. 1ДФ з ознакою доходу «106».
2) Якщо орендну плату фізичній особі – власнику земельної ділянки, частки (паю) виплачував 2018 року за 2018 рік відокремлений підрозділ юридичної особи, то при виплаті доходів орендодавцю він утримав 18% ПДФО та 1,5% військового збору; перерахував ПДФО до бюджету за своїм місцезнаходженням (розташуванням) та подав до ДФС за основним місцем обліку податковий розрахунок за ф. 1ДФ з ознакою доходу «106». У разі якщо підрозділ не уповноважений нараховувати/сплачувати податок – розрахунок за ф. 1ДФ подає податковий агент до ДФС за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) та за місцезнаходженням (розташуванням) відокремленого підрозділу, ознака доходу «106».
3) Якщо орендну плату фізичній особі – власнику земельної ділянки, частки (паю) сплатило представництво нерезидента – юридичної особи, при виплаті доходів орендодавцю воно утримало 18% ПДФО та 1,5% військового збору; перерахувало ПДФО до бюджету за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) та подало до ДФС за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) податковий розрахунок за ф. 1ДФ, ознака доходу «106».
4) Якщо орендну плату фізичній особі – власнику земельної ділянки, частки (паю) виплачувала за минулий рік податковий агент – фізична особа – підприємець, то при виплаті доходів (орендної плати) орендодавцю вона утримала 18% ПДФО та 1,5% військового збору; перерахувала ПДФО до бюджету за місцем реєстрації ФОП та подала до ДФС за місцем реєстрації ФОП податковий розрахунок за ф. 1ДФ, ознака доходу «106».
В усіх перелічених випадках (якщо податковий агент при виплаті доходів утримав і перерахував до бюджету податок та збір) орендодавець – фізична особа – власник земельної ділянки, частки (паю) не подає декларацію про доходи за 2018 рік та не сплачує ПДФО та збору.
Втім, якщо фізична особа – власник земельної ділянки, частки (паю) надає її в оренду іншій фізичній особі, яка не є податковим агентом, то її дії після отримання орендної плати за 2018 рік наступні. Щокварталу протягом минулого року вона самостійно нараховувала і сплачувала ПДФО і військовий збір до бюджету за своєю податковою адресою (прописка); за результатами 2018 року вона зобов’язана подати по строку 2 травня 2019 року до ДФС за своєю податковою адресою (прописка) річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити зобов’язання з ПДФО і військового збору за звітний 2018 рік. По строку 31 липня 2019 року власник земельної ділянки, частки (паю) зобов’язаний сплатити визначені в декларації ПДФО та збір до бюджету за своєю податковою адресою (прописка). При сплаті зобов’язань власник земельної ділянки, частки (паю) обов’язково зазначає коди: «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»; «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Які особливості перерахування ПДФО та військового збору за 2019 рік
1) Якщо орендну плату фізичній особі – власнику земельної ділянки, частки (паю) виплачує за 2019 рік податковий агент – юридична особа, то при виплаті доходів (орендної плати) орендодавцю вона утримує 18% ПДФО та 1,5% військового збору та перераховує ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням об’єктів оренди. Від цього року податковий агент, який територіально знаходиться в іншому ніж об’єкт оренди місці, зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в ДФС, де знаходиться об’єкт оренди. Податковий розрахунок за ф. 1ДФ, ознака доходу «106» тепер податковий агент подає у вигляді окремої порції до ДФС за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) та надсилає копію до ДФС за місцезнаходженням об’єктів оренди (неосновне місце обліку).
2) Якщо орендну плату фізичній особі – власнику земельної ділянки, частки (паю) виплачує за 2019 рік відокремлений підрозділ юридичної особи, то при виплаті доходів орендодавцю він утримує 18% ПДФО та 1,5% військового збору та перераховує ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням об’єктів оренди. Такий підрозділ зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у ДФС, де знаходиться об’єкт оренди. Податковий розрахунок за ф. 1ДФ з ознакою доходу «106» йому слід подавати у вигляді окремої порції до ДФС за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) та копію – надіслати до ДФС за місцезнаходженням об’єктів оренди (неосновне місце обліку). Якщо підрозділ не уповноважений нараховувати/сплачувати податок – розрахунок за ф. 1ДФ подає власне юридична особа – податковий агент. У даному випадку вона подає розрахунок до ДФС за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) та за місцезнаходженням об’єктів оренди (неосновне місце обліку), ознака доходу як і минулоріч «106».
3) Якщо орендну плату фізичній особі – власнику земельної ділянки, частки (паю) сплачує представництво нерезидента – юридичної особи, при виплаті доходів орендодавцю воно утримує 18% ПДФО та 1,5% військового збору та перераховує ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням об’єктів оренди. Таке представництво зобов’язане стати на облік за неосновним місцем обліку у ДФС, де знаходиться об’єкт оренди. Податковий розрахунок за ф. 1ДФ, ознака доходу «106» подаватиме у вигляді окремої порції до ДФС за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку) та копія – надсилатиме до ДФС за місцезнаходженням об’єктів оренди (неосновне місце обліку).
4) Якщо орендну плату фізичній особі – власнику земельної ділянки, частки (паю) виплачує за 2019 рік податковий агент – фізична особа – підприємець, то при виплаті доходів (орендної плати) орендодавцю він утримує 18% ПДФО та 1,5% військового збору та перераховує ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням об’єктів оренди. Від цього року ФОП – податковий агент, який зареєстрований в іншому ніж об’єкт оренди місці, зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у ДФС, де знаходиться об’єкт оренди. Щодо податкового розрахунку за ф. 1ДФ, то він подається ФОП з ознакою доходу «106» у вигляді окремої порції до ДФС за основним місцем обліку та копію – надсилається до ДФС за місцезнаходженням об’єктів оренди (неосновне місце обліку).
В усіх перелічених випадках (якщо податковий агент при виплаті доходів утримав і перерахував до бюджету податок та збір) орендодавець – фізична особа – власник земельної ділянки, частки (паю) не декларує доходів та не сплачує ПДФО та збору.
Втім, якщо фізична особа – власник земельної ділянки, частки (паю) надає її в оренду іншій фізичній особі, яка не є податковим агентом, то після отримання орендної плати за 2019 рік її дії наступні. Щокварталу протягом поточного року власник земельної ділянки самостійно нараховує і сплачує ПДФО і військовий збір до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельної ділянки/земельної частки (паю). За результатами 2019 року подає по строку 30 квітня 2020 року до ДФС за своєю податковою адресою (прописка) річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, визначає зобов’язання з ПДФО і військового збору. По строку 31 липня 2020 року сплачує визначені в декларації ПДФО та збір до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельної ділянки/земельної частки (паю). При сплаті зобов’язань як щокварталу, так і за результатами декларування (!) обов’язково зазначає коди:
«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Прочитати попередній коментар «Власникам паїв – про декларування доходів за 2018 рік та особливості сплати податку на доходи фізичних осіб»: goo.gl/ZajRLM
Завантажити корисну табличку про порядок сплати ПДФО та військового збору з доходів фізичних осіб від надання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельної ділянки/земельної частки (паю) та декларування власником таких доходів за 2018-2019 рр.: goo.gl/9L71x5
Переглянути відео з відповідями на запитання землевласників: goo.gl/BEByDX

 

Добавить комментарий к новости "Перевірте правильність перерахування податків з орендної плати за земельну ділянку (пай) у 2018-2019рр.!"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 4
Новых вестей вчера: 12

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Ноябрь 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта