Перший мільярд гривень єдиного внеску
Опубликовано: Головне Управління ДФС у Черкаській області
На сьогодні надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від платників Черкаської області перетнули мільярдну позначку та склали 1 024 млн.грн. Це на 42 млн.грн. більше, ніж за І квартал 2018 року. За перший квартал очікується надходження 1,2 млрд. гривень єдиного внеску – на понад 200 млн.грн. більше, ніж за три місяці минулого року.
Як раніше повідомлялося, за перший квартал очікується збір до державного бюджету у сумі понад 1,3 млрд. грн. податків, до місцевих надійде 1,5 млрд.грн.
У зв’язку з численними запитаннями та із значною сумою боргу з єдиного внеску нагадуємо про порядок справляння ЄСВ фізичними особами – підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами фермерського господарства у 2017-2019рр.
Так, починаючи з 1 січня 2017 року сума єдиного внеску фізичних осіб – підприємців та самозайнятих осіб не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2017 році – 704 грн. на місяць, у 2018 році – 819,06 грн. на місяць та у 2019 – 918,06 грн. на місяць) та більшою за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску (у 2017 році: з 1 січня 40000 грн.; з 1 травня 42100 грн.; з 1 грудня 44050 грн.; у 2018 році – 55845 грн. та у 2019 – 62595 грн.).
З 1 січня 2018 року на загальних підставах не менше за 819,06 грн. на місяць сплачують ЄСВ фізичні особи – підприємці віднесені до першої групи платників єдиного податку (у 2017 році вони мали право сплачувати половину від мінімального страхового внеску) та члени фермерського господарства. Від минулого року термін сплати внеску для фізичних осіб – підприємців, осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність та членів фермерських господарств – щокварталу.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Обов'язки платників єдиного внеску виникають у ФОП, у т.ч. які обрали спрощену систему оподаткування, членів фермерського господарства та осіб які провадять незалежну професійну діяльність з дня їх державної реєстрації/ з початку провадження діяльності та припиняються після державної реєстрації закриття (припинення) ФОП/припинення відповідної діяльності. При цьому сплата внеску проводиться за місяць, у якому відбулася така реєстрація/припинення. За несплату, несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачено застосування штрафних санкцій, пені та адміністративна відповідальність. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Особа, яка має борг з ЄСВ, обмежена у доступі до соціальних гарантій, позбавляється відпустки, лікарняного, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, допомоги у разі втрати роботи, субсидій, пенсії.
Платники внеску, які протягом року або двох років не сплачували ЄСВ за себе, зараз сплатять у рази більше – разом із штрафом та пенею.
Звільнення від сплати єдиного внеску за себе передбачено:
– у 2017 році для ФОП, якщо вони є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;
– у 2018 – 2019 рр. для ФОП та членів фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Не передбачено звільнення від сплати єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Добавить комментарий к новости " Перший мільярд гривень єдиного внеску"