Опубликовано: Алексей Савченко
Для Української енергетичної біржі 2018 рік був надзвичайно результативним. ТБ "УЕБ" активно розвивала торгівлю нафтопродуктами, скрапленим газом, вугіллям, а особливо - природним газом. Також для учасників електронних торгових сесій було вдосконалено як функціонал електронної торгової системи, так і загалом - процедуру проведення торгів.
У 2018 році ріст ТБ "УЕБ" відбувся за усіма наведеними параметрами. Незважаючи на те, що була проведена робота по об’єднанню продавців та покупців в одній торговій сесії, а також зменшенню кількості торгових сесій до 1-2 в день по секції "Природний газ", їх кількість зросла на 52%, до 677, а кількість укладених правочинів зросла на 32% та майже досягнула 10 000.
У минулому році Українська енергетична біржа значно розширила коло учасників електронної торгової системи BETS, яких зараз налічується 654. Активно зростала кількість учасників по секції "Природний газ": на кінець 2018 року було акредитовано 185 компаній, що на 65 більше, ніж станом на грудень 2017 року. Серед них українські видобувні компанії та міжнародні трейдери, наприклад СП "Полтавська газонафтова компанія", ПАТ «Укрнафта», Socar, МЕТ Україна, АОТ Енерджі та інші.
Минулого року було реалізовано енергоресурсів на суму близько 15 млрд. грн., що включає купівлю-продаж 3,93 млн. тонн. різних енергоресурсів (вугілля, нафтопродуктів, скрапленого газу, нафти, метанолу та іншої сировини) і 158,55 млн. куб. м. природного газу.
2018 рік був знаковим для українського газового ринку за рахунок активізації процесу запровадження добового балансування. Реагуючи на існуючі виклики та динамічні зміни Українська енергетична біржа у вересні запустила інформаційну торгову платформу для укладання угод на OTC ринку, де було реалізовано 4,38 млн. куб. м. природного газу.
Також 2018 рік був дуже плідним для біржі в контексті участі у проекті ProZorro.Продажі. Влітку на майданчику sale.ueex.com.ua була запроваджена реалізація об’єктів малої приватизації, що є надзвичайно важливим кроком у питанні ефективного продажу державного та комунального майна. На початку грудня саме через майданчик біржі опублікувала перші лоти з продажу дозволів на користування надрами Державна служба геології та надр України. Заявки на участь в аукціонах щодо придбання дозволів на користування надрами України вже можна подавати.
В цілому ТБ "Українська енергетична біржа" завершила 2018 рік на І місці в рейтингу майданчиків ProZorro.Продажі за обсягами реалізованих активів.
Генеральний директор Української енергетичної біржі Олександр Коваленко прокоментував основні досягнення наступним чином: "Починаючи з 2016 року кожен наступний рік був успішнішим від попереднього. Ми постійно вдосконалюємо процес торгів, налагоджуємо співробітництво з провідними європейськими та світовими біржами щоб надавати дійсно якісні послуги на українському ринку. І вже бачимо результат: Українська енергетична біржа стає визнаним джерелом цінових індикативів енергоресурсів, які публікуються міжнародними інформаційними агенствами (Bloomberg, Thomson Reuters, Argus, ICIS) та використовуються органами державної влади. Приміром, у грудні минулого року Мінекономрозвитку оприлюднило рекомендації щодо зміни ціни на природний газ у публічних закупівлях з врахуванням котирувань європейського хабу та Української енергетичної біржі.
Ми постійно працюємо над втіленням кращих європейських практик в біржовій торгівлі. Наша мета - справді ефективний, ліквідний і конкурентоспроможний ринок, на якому формуються справедливі ціни енергоресурсів, а за рахунок зростання кількості українських компаній серед учасників та прозорого ціноутворення забезпечується енергонезалежність нашої країни".
Источник: https://www.ueex.com.ua | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Досягнення Української енергетичної біржі у 2018 році"