Олександр Федорук про економічну блокаду та відкриті двері команди Бондаренка (ФОТО) : 1539716 : Политика

Политика Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кировоград и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Политика
Подробно

Олександр Федорук про "економічну блокаду" та відкриті двері команди Бондаренка (ФОТО)

Олександр Федорук про

Сотні хворих, тисячі відвідувачів і десятки операцій щодня – такі реалії Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги.
Тут у цілодобовому режимі готові рятувати людські життя. Саме сюди доправляють усіх хворих у невідкладних станах машини "швидкої допомоги".
І саме тут, незалежно від часу доби, лікарі надають допомогу та роблять термінові операції людям у кризових станах, які постраждали в аваріях чи інших надзвичайних ситуаціях.
Напевно, важко охопити весь спектр роботи, які здійснює колектив Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги, виборюючи людські життя. Не даремно, лікарів і всіх, хто дотичний до порятунку хворих, називають руками Бога на землі.
Перше, що спадає на думку, коли крокуєш довгими метушливими коридорами лікарні з безліччю сходів, переходів, численними пацієнтами, медичними працівниками, каталками та візками з хворими – мурашник.
Скажу без перебільшення – пересічного відвідувача побачене, радше за все, "вбиває у ступор" від масштабності та безперервного конвеєру медичної роботи.
Проте насправді функціонування всіх відділень та блоків Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги має чітку структуру, відповідальних і комплекс дій, які разом формують єдиний організм.
14 років поспіль опікується його станом головний лікар комунального закладу "Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги" Олександр Федорук.
Сам Олександр Леонідович – фаховий спеціаліст з багаторічним стажем, кандидат медичних наук, лікар-анестезіолог вищої категорії, який до того ж має вищу категорію з організації та управління охороною здоров’я.
Каже, що досить непросто було закладу виживати в роки, коли на капітальні видатки для лікарні з бюджету не виділялось ні копійки. Ні на ремонти будівлі, палат, коридорів, операційних, ні на придбання життєво необхідного обладнання, ні на оновлення меблів і ще багато-багато іншого, з чого зрештою і формується загальне обличчя і повноцінне функціонування лікарні.
Тому й не випадково, попри зусилля лікарів, репутація закладу серед містян неоднозначна. Важко людям пояснювати, як можна проводити сучасну діагностику та якісно лікувати хворих на обладнанні 60-70-х років! Важко забезпечити комфортне перебування в лікарні, що не ремонтувалась з часів відкриття. Важко надавати допомогу, не маючи під руками найнеобхідніших ліків та інструментів.
Олександр Федорук з гіркотою згадує недавнє минуле, називаючи його "економічною блокадою" лікарні тодішнім керівництвом міста.
– Міська лікарня швидкої медичної допомоги фактично є пульсом для хворого, якого у невідкладних станах доправляють сюди. Не підтримувати такий заклад, а більше того – блокувати його роботу – ганьба! – наголошує Олександр Леонідович. – Про розвиток тоді взагалі не йшлось. Бо це – зовсім інші ресурси, приміром, придбання спеціалізованого медичного обладнання, яке вартує мільйони гривень. Тоді головною задачею було вижити –оплатити комунальні видатки, зарплати, найнеобхідніші ліки!
Але не даремно ж в народі є приказка, що все пізнається в порівнянні.
І нині факти кажуть самі за себе. Бо обіцяти можна багато, а треба дивитись на реальні справи. За останні роки, відколи місто очолив Анатолій Бондаренко, Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги отримала новий поштовх до життя – в буквальному розумінні цього слова.
Зараз важко порахувати скільки вдалось витягнути "з того світу" людей, завдяки сучасному обладнанню, яке придбала для закладу міська влада.
Особлива гордість лікарні – такі довгоочікувані і вкрай необхідні: цифровий рентгенапарат (вартістю 1,8 мільйона гривень), сучасний високоточний томограф американського виробництва ANKE ANATOM16 (його придбали торік за 10 мільйоні гривень), апарат ультразвукової діагностики, апарати штучної вентиляції легень, інфузомати, монітори, сучасне лабораторне обладнання та багато іншого!
Завдяки їм тепер лікарі можуть швидко проводити діагностику захворювань та надавати якісну медичну допомогу. Особливо це актуально, коли відлік часу життя рахується на хвилини і саме від вчасного та правильного діагнозу напряму залежить, чи вдасться врятувати людину.
Відзначимо, що завдяки цим високоточним діагностичним апаратам вдається виявити на ранніх стадіях появу різноманітних новоутворень, чітко діагностувати травми та інсульти головного мозку, травми опорно-рухового апарату, патологію внутрішніх органів. Такі обстеження є доступними для усіх людей міста.
Олександр Федорук акцентує, що саме завдяки такій допомозі міської влади та особисто міському голові Анатолію Бондаренко віднині пацієнти лікарні мають змогу безкоштовно пройти обстеження на томографі.
– Ми порахували, що завдяки такій підтримці з міського бюджету черкаські пацієнти зекономили близько 5 мільйонів гривень. Оскільки у приватних установах, де працюють подібні томографи, обстеження вартує в середньому 1,5-2 тисячі гривень. А це – чималі кошти для хворого. Тоді як у нас саме обстеження – безкоштовно. Пацієнт самостійно купує лиш витратні матеріали, але це – мізерні суми в порівнянні з повною вартістю. Зауважу, ми єдиний заклад в області, де таке обстеження роблять цілодобово, незалежно – будень, святковий чи вихідний це день, – наголошує Олександр Леонідович.
А також додає, що їх лікарня несе ще й значне соціальне навантаження від суміжних закладів охорони здоров’я міста та районів області, які направляють до них на обстеження своїх пацієнтів.
Унікальне сучасне обладнання за останні два роки також з’явилось у блоці інтенсивної терапії, яке повністю оновили, зробили капітальні ремонти та встановили нові меблі й все необхідне для порятунку хворих, демонструє заступник головного лікаря Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги, голова Асоціації лікарів Черкас, лікар ортопед-травматолог з багаторічним стажем Віталій Григор’єв.
А це – дефібрилятори, інфузомати, нові дихальні апарати, детектори життєвих функцій організму, лабораторне обладнання. Біля ліжка кожного хворого встановлені монітори та спеціальне обладнання, за допомогою яких в режимі реального часу відображається стан пацієнта.
– Тепер лікарі мають змогу за лічені секунди відстежити та відреагувати на зміни стану хворого. Це вкрай важливо в умовах реанімації, – наголошує Віталій Вікторович.
Окремо варто торкнутись оновлень у лабораторному відділенні, де за бюджетні кошти були придбані сучаcний автоматичний біохімічний аналізатор японського виробництва Cobas-311, напівавтоматичний біохімічний аналізатор BTS-350 (Іспанія), коагулометр для вимірювання згортання крові, електролітнік Easylate (США) та автоматичний гематологічний аналізатор угорського виробництва.
Таке обладнання, за словами Віталія Григор’єва, – необхідна умова сучасної медицини. Робота діагноста повністю автоматизована, результати досліджень точні та не залежать від людського фактора. Це значно знижує похибки вимірювань. Крім того, зазначені прилади мають високу пропускну спроможність і надзвичайно швидко, буквально за кілька хвилин, показують готові результати. А, це – знову ж таки – надзвичайно важливо в умовах надання екстреної допомоги.
Вкрай необхідне обладнання також було придбано для операційної. Це, зокрема, операційні столи, сучасні наркозні апарати, мобільна рентген-установка та рентгенопрозорий стіл. Без таких очевидних речей прогрес хірургічного лікування неможливий.
Мрія закладу – придбання ангіографу – багатофункціонального апарату, який дозволяє не лише здійснювати максимально точну діагностику, але й виконувати різноманітні хірургічні втручання при тромбозі судин, інсультах, інфарктах, розривах судин та інших патологіях. Наявність таких спеціалізованих апаратів життєво необхідна для сучасної невідкладної допомоги.
– Я працюю в лікарні з 2007 року. Ще кілька років тому ми могли тільки мріяти про комп’ютерний томограф чи сучасний ремонт наших відділень. Ми самотужки намагались покращити нашу лікарню: робили ремонти, купували ненове обладнання та інструменти, щоб хоч трохи стати краще. Здавалось, ніхто нас ніколи не почує. Зараз наші мрії – реальність. Наша мета – сучасна медицина в комфортних умовах. На мою думку, муніципальні заклади охорони здоров’я – обличчя влади. Їх розвиток має бути пріоритетом усіх, незалежно від політичних уподобань. Приємно, що зараз – на відміну від минулих років – міська влада нарешті повернулась обличчям до жителів Черкас і сприяє оновленню закладу, – зауважує Віталій Григор’єв.
На підтвердження своїх слів, проводить невелику екскурсію відділеннями лікарні, де за бюджетні кошти вперше зроблено капітальні ремонти (а подекуди, де ще тривають). Зокрема, кардіологічному, терапевтичному, урологічному, неврологічному відділеннях, палаті інтенсивної терапії, лабораторії тощо.
Крім цього, за останні два роки у Третій Черкаській міській лікарні швидкої медичної допомоги повністю – з першого по сьомий поверхи – замінені усі вікна на сучасні пластикові.
А от що точно вже помітили більшість пацієнтів лікарень, так це – нові функціональні ліжка, матраци та приліжкові тумбочки, сучасні ремонти у палатах, санвузлах, коридорах. Поки ця робота ще триває. Оскільки складно за рік-два здійснити те, що не робилось з часів відкриття лікарні.
Проте, пройшовши нелегкі роки виживання в умовах постійного жорсткого бюджетного дефіциту, керівництво та колектив закладу переконані: коли прагнеш результату і рухаєшся до мети – життя завжди відкриває нові можливості.
Приємно, що нині двері міської влади відкриті до людей, і потреба черкаських лікарень та їх пацієнтів – жителів Черкас – в пріоритеті команди міського голови Анатолія Бондаренка.


Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Олександр Федорук про "економічну блокаду" та відкриті двері команди Бондаренка (ФОТО)"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:Календарь
Новых вестей сегодня: 106
Новых вестей вчера: 91

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Май 2019

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Комментарии

ЖК Signature - лучшее место для жилья по мнению экспертов

Ярослав Сэмусен. 08-04-2019 18:34
Кстати согласен, есть на что посмотреть в этом элитном жилом комплексе. Нашёл не давно их сайт Signature.ua , чтобы подробнее ознакомится с тем, что они из себя представляют. ...

При горздраве работает "горячая линия"

Игорь Таракановский. 02-03-2019 10:14
Зачем такая "Горячая линия" по которой нельзя дозвониться выходные? . ...

Пікассо плював на Ольгу, а Ольга - на Україну...

Віра Середа. 09-11-2018 18:25
Дивно, що в своєму куцому відгуку науковий співробітник Інституту літератури рекомендує написати романи про українських артисток, зокрема, про Марію Заньковецьку (уже є такий Володимира Корнійчука) чи Соломію Крушельницьку (авторка твору Валерія Врублевська). ...

На залізничних вокзалах Знам’янка та Олександрія з’явилася нова послуга для пасажирів

Виктор. 24-03-2018 00:26
Автобусные билеты в ж / д кассах однозначно будут удобны для многих пассажиров которые не знают, что лучше заказывать билеты заранее онлайн на басфоре. . ...

Тереза Фидальго - девушка-призрак, которую засняли на видео в авто. Видео

Pety. 10-01-2018 09:35
Двое человек погибли. Оператор остался жив, но ничё вразумительного объяснить не смог. Позже полиция выяснила что на этом месте в 1983 погибла девушка по имени Тереза Фидальго. ...

В Киеве покажут выставку о мобильной революции, DynaTAC, RAZR V3

Володя. 12-10-2017 01:52
Интересно наверное, но увы не попаду. Жаль, что все крутые штуки делают только в Киеве... Эх, если выставка доедит до Харькова, то я обязательно схож на эту выставку всех поколений motorola. ...

Отделения диализа почек появились в районах области

Белоцыценко . 17-08-2017 11:58
Сколько стоит. Одноразовая процедура диалез в г. Измаил?кому делаются скидки.если человеку еще не оформили инвалидность. Но самостоятельно он не передвигаться не м. ...

Сміттєва криза у Львові: дешевий театр і маніпулювання громадською думкою

Олексанр. 25-06-2017 06:23
Та ти не сумуй так дуже, тарасику, що казка в тебе вийшла невесела й авантюрна, Ми ж всі тебе знаємо як патологічного зрадника та брехуна. Тому те, що ти в своєму пасквілі паплюжиш
чесних і достойних людей, тільки придає їм сили а нам розуму. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Віталій. 27-02-2017 10:59
Добрий день ! Дайте будь ласка свої контакти !. ...

Sinoptik: Погода в Рівному та Рівненській області на середу, 26жовтня

ScottMyday. 20-01-2017 01:05
Спасибо за публикацию, очень правильно все написано!. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода ЧеркассыКурсы валют

Курсы валютО проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта