Протягом січня-серпня роботодавці області проінформували центри зайнятості та філії ОЦЗ про наявність понад 29,1 тис. вакансій, що на 5,2% більше, ніж у січні-серпні 2017 року.
За видами економічної діяльності: 33,9% вакансій пропонується у сільському господарстві, 17,7% – на підприємствах та установах переробної промисловості, 14,4% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 6% – у державному управлінні й обороні, 5% – в освіті.
За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом, на представників найпростіших професій та на працівників сфери торгівлі та послуг.
У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, електромонтери, водії, токарі тощо.
Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).
У сільськогосподарському секторі – трактористи, птахівники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники.
Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, лікарів, вчителів, економістів, а також менеджерів.
Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники,вантажники, двірники та укладальники-пакувальники.
Станом на 1 вересня у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 1509 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1186 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив понад 4,9 тис. грн (на відповідну дату 2017 року – 4,3 тис. грн), у 76,9% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.
За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив понад 5,9 тис. грн, для кваліфікованих робітників з інструментом – 5,5 тис. грн, для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 5,6 тис. грн, для професіоналів – 5,1 тис. грн, для фахівців – 4,6 тис. грн, для технічних службовців – 4,2 тис. грн, для працівників сфери торгівлі та послуг 4,1 тис. грн, кваліфікованих працівників сільського господарства – 4,9 тис.грн, представників найпростіших професій розмір оплати праці становив 4,4 тис. гривень.
Найвищий розмір оплати праці станом на 1 вересня пропонується у вакансіях для головного конструктора понад 18 тис. грн, головний технолог, лікар-інфекціоніст, лікар-терапевт, лікар-хірург, диригент, монтажник систем утеплення будівель по 15 тис. грн, інженер з автоматизованих систем керування виробництвом 14,7 тис. грн, інженер з експлуатації споруд та устаткування водопровідно-каналізаційного господарства 14 тис.грн., лісоруб – 13 тис.грн, головний інженер 12,2 тис. грн, апаратник змішування – 11,8 тис.грн, ткач 10,8 тис. грн, виконавець робіт, оператор вузлов'язальної машини по 10,5 тис. грн, інженер-механік груповий, правильник хутряних шкурок та скроїв виробів, апаратник диспергування пігментів і барвників, апаратник підготовки сировини та відпускання напівфабрикатів і продукції, машиніст крана автомобільного по 10 тис. грн.
Станом на 1 вересня кількість зареєстрованих безробітних становила 14,2 тис. осіб що на 4% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року.
Повідомляє відділ статистики та прогнозування ОЦЗ.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Служба зайнятості повідомила розмір найвищої зарплати в області"