З нагод Міжнародного дня перекладача, який щороку відзначається 30 вересня, Черкаська обласна служба зайнятості склала професійний портрет фахівця, покликанням якої є перекладацька діяльність.
Професія перекладача визнана однією з найпрестижніших і затребуваних в усьому світі.
У перекладачів є свої спеціалізації: хтось займається лише письмовим перекладом, працює з художніми, науковими, публіцистичними, технічними текстами, статтями та документами, а інший перекладає усну мову.
До переваг професії перекладача можна віднести:
можливість самореалізації в будь-яких галузях: письмовий переклад, перекладач-синхроніст, усний або послідовний переклад, переклад фільмів, книг, журналів;
людину, яка володіє іноземною мовою, охоче беруть у журналістику, туристичні фірми, pr-компанії, менеджмент;
є можливість спілкуватися з різними людьми і вивчати культури інших країн;
від професіоналізму перекладача часто залежить сприятливий результат переговорів.
Недоліками професії можна вважати:
нестабільне завантаження в різні місяці, обсяг перекладів може відрізнятися в декілька разів;
часто гонорари отримують не за фактом здачі матеріалу, а коли приходить оплата від замовника;
іноді до таких фахівців відносяться як до людей другого сорту: перекладачі супроводжують делегації по магазинах і барах, а іноді виконують кур'єрські доручення.
Місце роботи
Бюро перекладів – не єдине місце роботи. Професіонал може вибрати практично будь-яку галузь діяльності: робити англомовні версії сайтів, працювати в ЗМІ, збираючи інформацію "на замовлення" з зарубіжних джерел, супроводжувати політиків і бізнесменів у поїздки за кордон, виконувати обов'язки турменеджера, бронюючи квитки і путівки тощо.
Особисті якості
У залежності від того, в якій галузі перекладів працює фахівець, залежить і набір його особистих якостей. Для перекладача-синхроніста потрібна комунікабельність і розвиток такої навички як вірогідне прогнозування – людина тільки починає говорити, а перекладач вже зрозумів, про що піде мова.
Для перекладача, який бере участь у ділових переговорах, важливо бути дипломатом і у разі конфронтації сторін іноді буває непогано пом'якшити загальний тон переговорів. А ось тим, хто працює над письмовими перекладами, знадобляться вдумливість, старанність і здатність абстрагуватися.
Кар'єра
Штатний перекладач здійснює переклад художньої літератури, вищий пілотаж – синхронний переклад. Кар'єрне зростання перекладача визначається ступенем складності завдань.
Ситуація із затребуваністю професії на ринку праці Черкащини виглядає наступним чином. Минулого року від роботодавців регіону надійшло 7 вакансій перекладача. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила один календарний день.
Цього року надійшло 2 вакансії перекладача, які були укомплектовані протягом двох календарних днів.
У переважній більшості вакансії перекладача надходили від:
– ТОВ "Віва Трейд";
– ТОВ "Черкаський будинок торгівлі";
– ТОВ "Уманська левада";
– ТОВ "Дельта – 2015";
– ТОВ "Златой пегас";
– ТОВ "Геодезично кадастрове бюро оцінки та аукціонів";
– та від місцевого підприємця Аль-Махмуд Фаді Зіяда.
Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких минулого року було 19 осіб, цього року – 29 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 14 безробітних.
Що стосується рівня заробітної плати серед заявлених вакансій, то в середньому він становить близько 5 700 грн.
Повідомляє відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкасцям розповіли про одну з найпрестижніших професій"