Перспективний план формування територій громад області доопрацьовують в області.
Сьогодні в ОДА під головуванням обласного керманича Юрія Ткаченка відбулася нарада за участі керівництва обласної ради, фракцій і груп, а також районних обласних адміністрацій і рад, об’єднаних територіальних громад тощо.
Натепер вже створено 26 ОТГ. Водночас щодо ще 24 громад подано документи до Центральної виборчої комісії. Вони наразі очікують призначення перших виборів.
Процедура об’єднання або приєднання має відбуватися чітко та в рамках законодавства, – наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Кожна територія має пройти всі етапи, обов’язково провести громадські обговорення та закріпити їх протоколами, а також ухвалити необхідні рішення. Роль облдержадміністрації у процесі об’єднання громад чітко регламентована Законом України "Про добровільне об’єднання територіальних громад".
Ми розробляємо перспективний план, забезпечуємо організаційну підтримку та інформаційно-просвітницьке сприяння добровільному об’єднанню та приєднанню територіальних громад.
За словами очільника області, формуючи Перспективний план, облдержадміністрація враховувала формати вже створених ОТГ, а також тих, що очікують перших виборів, що вже мають позитивні висновки або щодо яких створені спільні робочі групи.
– Враховані звернення депутатів обласної ради, рішення та звернення міських, селищних, сільських рад, які ми ретельно аналізували, – сказав Юрій Ткаченко. – Вкотре наголошую, що Перспективний план формування територій громад не є догмою, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні.
Він не зможе влаштувати абсолютно всіх. Це треба сприйняти, як факт, і не маніпулювати. У разі створення громад, не передбачених у Перспективному плані, ми пропонуватимемо зміни до нього, як це неодноразово було досі. Перспективний план не обмежує людей, а навпаки – розширює їхні можливості та підтверджує права.
Як наголосив голова ОДА, на Черкащині громади-об’єднавці вже отримали понад 100 млн грн державних коштів. Проектом Державного бюджету на наступний рік для розвитку ОТГ передбачено 2 млрд грн.
– Наші 24 новостворені громади матимуть шанс отримати ресурс для власного розвитку та перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом тільки в разі, коли їх буде визнано спроможними, – сказав Юрій Ткаченко. – А це можливо лише за умови ухвалення Перспективного плану. Ми маємо розуміти, що, відрізаючи громади від ресурсу, втрачаємо конкурентоспроможність, порівняно з іншими областями України.
За підсумками наради, ще тиждень в ОДА прийматимуть пропозиції та напрацьовуватимуть зміни до Перспективного плану. Потому очільник області ініціюватиме проведення позачергової сесії обласної ради.
Источник: Громадсько-політичне видання "Прес-Центр" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Громади-об’єднавці вже отримали понад 100 млн грн державних коштів (ФОТО)"