Головні податкові події вересня
Опубликовано: Кам’янська об’єднана ДПІ
Головне управління ДФС у Черкаській області звертає увагу платників на головні податкові події вересня: припинення переказу податків на старі бюджетні рахунки, Національний форум від «Вісника», «гарячі» дати для платників, які бажають застосовувати спрощену систему оподаткування і тих, хто навпаки планує від неї відмовитися та ін. Особливі дати – 11 та 20 вересня.
Детально:
1) 10 вересня – останній день сплати податків, зборів, платежів на рахунки зі старими реквізитами. 11 вересня 2018 року рахунки зі старими реквізитами будуть закриті, а кошти, які сплачуватимуться платниками податків на такі рахунки не будуть зараховуватися до бюджетів, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.
У зв’язку з цим платникам при заповненні розрахункових документів на сплату податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів необхідно зазначати реквізити рахунків, відкритих з 2 липня 2018 року на балансі центрального апарату Казначейства (МФО 899998)
Інформація про реквізити чинних бюджетних рахунків для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів для платників Черкаської області розміщена:
• Реквізити рахунків для обліку доходів державного бюджету по Черкаській області
• Реквізити рахунків для обліку доходів місцевого бюджету по Черкаській області
• Реквізити рахунків Черкаської митниці ДФС
Інформація про рахунки в розрізі областей – розміщена на веб-порталі ДФС у рубриці «Бюджетні рахунки» http://sts.gov.ua/byudjetni-rahunki та на веб-сторінках органів Державної казначейської служби України.
Нагадаємо, перехідний період функціонування централізованої моделі виконання дохідної частини бюджетів триває з 2 липня по 10 вересня п.р. Протягом перехідного періоду старі рахунки залишаються активними. Рахунки з ЄСВ не змінилися
2) 14 вересня – останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з ІV кварталу та розрахунку доходу за попередній календарний рік, або заяви про зміну ставки єдиного податку. Кого це стосується:
- платників (крім новостворених), які самостійно обрали спрощену систему і відповідають вимогам глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України;
- платників утворених в результаті реорганізації, і які мають борги, що виникли до реорганізації;
- платників першої – третьої груп, які обрали іншу групу;
- платників ПДВ у разі обрання спрощеної системи і ставки 3%;
- платників єдиного податку третьої групи, у разі анулювання у поточному кварталі реєстрації платника ПДВ і обрання ставки єдиного податку у розмірі 5% (або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування).
3) 20 вересня – останній день подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІV кварталу. Весь податковий календар на вересень п.р. можна прочитати на сайті «Вісник. Офіційно про податки»: goo.gl/1QhRfx
4) по строку 20 вересня страхувальники вперше (за серпень п.р.) подають за новою формою Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) Форма: goo.gl/nnxSkP та Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2018 №511: goo.gl/BEmiVc
5) 20 вересня платників Черкаської області запрошують на Національний податковий форум у м.Київ. Тема: «Трансфертне ціноутворення. Прибуток. ПДВ». Місце проведення: Конгрес-хол ДФС України, Львівська площа, 8. Початок семінару – о 9-30 год., початок реєстрації 8-30 год. Детальніше про це: http://event.visnuk.com.ua/kyiv/
6) З початком нового навчального року батькам дошкільнят, учнів і студентів варто дізнатися про право на нарахування податкової знижки за 2018 рік і підготувати підтверджувальні таке право документи.
Відповідні зміни до Податкового кодексу України, за якими до податкової знижки включається сума коштів, сплачених не тільки на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, а й вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, набрали чинності з 28 липня (Закон України від 03.07.2018 №2477-VIII: goo.gl/yKAhgZ). Головне: основним видом діяльності вітчизняного закладу, на користь якого перераховані кошти є освітня діяльність; платник, який звертається за знижкою звітного періоду отримав доходи у вигляді заробітної плати та прирівняні і сплатив ПДФО; платник є резидентом і має реєстраційний номер облікової картки платника податку (а хто відмовився – відповідну відмітку у паспорті); платник сплатив за навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення (тобто бабуся, дідусь, тітка, дядько, брати і сестри, особи, які виховують, але не всиновили дітей та ін. не матимуть права на знижку) і понесені витрати підтверджені розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо). Готується детальний коментар головного управління ДФС у Черкаській області з даного приводу.
7) 24 вересня відбудеться черговий семінар Головного управління ДФС у Черкаській області для ФОП і громадян. Запрошуємо усіх бажаючих. Місце проведення заходу: актова зала будівлі головного управління ДФС у Черкаській області (м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, другий поверх). Початок: 10.00 год.
Добавить комментарий к новости "Головні податкові події вересня"